Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukrajnai menekültek akár...

Az ukrajnai menekültek akár be is települhetnek magyar közeli nagyvárosokba mint pl:Miskolc? Lehetne így valamilyen szinten javítani a demográfiai adatokat?

Figyelt kérdés

2022. márc. 17. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván ez fog történni. Sokan nem fognak da visszamenni, Ukrajna eddig is nagyon szegény ország volt, most meg félig le van már rombolva.
2022. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Trianon 2.0
2022. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hypno ***** válasza:
65%
Az eddigi 10+ ezer menekültből 2-3 ezer akart eddig itt letelepedni. A többiek vagy visszamennének, vagy tovább.
2022. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hypno ***** válasza:
65%
100+
2022. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván senki nem akar Magyarországon letelepedni, akinek nincs kötődése ide.
2022. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kötődés?

Kell kötődés?

Szegedre is elég sok szerb,román telepedett le,nem hiszem,hogy mindenkinek volt ott rokona.Debrecenben is vannak bőven letelepedett románok.

2022. márc. 17. 15:35
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Te az átlag ukrajnai menekültek helyében (tehát magyar nyelvtudás nélkül, magyar rokonok nélkül) letelepednél-e itt, vagy mennél tovább valami gazdagabb országba?
2022. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
#7 Ott a pont. Ha pl. beszélnek németül, angolul, sok lehetőségük akad valamelyik nyugati országokban, főleg mivel azon országok is befogadják most őket. Magyarországon (szerintem) kevesebb a lehetőség, kell sokkal jobban a magyar, mint pl. más országokban az adott államnyelv.
2022. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

#6 az a különbség hogy ők önszántukból jöttek. Az ukránok viszont nem akartak, csak azért jöttek mert nem akartak meghalni.


Ha nekünk is menekülni kellene Magyarországrol nyilván először a szomszédos országba mennék. De hosszú távon ha dönteni kell akkor Angliába mennék mert angolul beszélek, szerbül, németül, szlovákul stb viszont nem. És munka szempontjából nem mindegy hogy el tudok helyezkedni a szakmamban mert beszélem a nyelvet vagy semmit nem tudok és csak mosogatasra vagyok alkalmas.

2022. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Értem a rációt, de az egységes nyelv az angol mindenhol.

Én éltem/dolgoztam Hollandiában 1,5 évet, Belgiumban 1 évet, Svédországban 6 hónapot!

Egy mukkot nem tudtam/tudok a mai napig hollandul vagy svédül. Voltak csoportvezetőim velük angolul beszéltem.. Jaa.. Bocsi kihagytam Romániát. Románul sem tudok mégis minden nap megcsináltam a feladatokat és a közértekben is tudott a kislány angolul.

Miskolcon és Tiszaújvárosban egyébként sok ukrán, román dolgozik,, évek óta sőt még filippinók is. A munkahelyen nyílván nem magyarul szól hozzájuk a csoportvezetőjük.

2022. márc. 17. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!