Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van ez, hogy jobban...

Miért van ez, hogy jobban sajnáljuk a menekülteket, mint a magyar gyerekeket ?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom sajnálni az ukránokat. Egy részt szerintem ugyan olyan hibásak, mint az oroszok. Másodjára, pedig én is úgy gondolom, ha akarták volna simán azt mondják,hogy nem harcolok. Legalábbis 100%, hogy nem lett volna ennyi halott meg sérült. Szóval szerintem ugyan olyan vastagon benne vannak az ukránok, mint az oroszok.


Plusz amit nem értek, azt egy videóban nagyon jól megfogalmazták egy pár napja. Azt a sok gyereket aki éhezik Magyarországon őket miért nem sajnálja senki ? Vagy ott van a hajléktalan helyzet pl. szerintem Pesten azért durván ilyesztő a helyzet, azzal miért nem foglalkoznak az emberek?


Nekünk is olyan emberségesnek kellene lennünk egymással mint a menekültekkel.



2022. márc. 11. 00:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
A jelenlegi háborús helyzet, és az idáig vezető események tekintetében miben tartod hibásnak és felelősnek az ukrán csecsemőket és az óvodás, általános iskolás korú gyerekeket?
2022. márc. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Deff ***** válasza:
82%

1) A menekültek pont hogy nem harcolnak.

2) Ezt egyszerűbb kezelni. Most segítesz és akkor megvagy vele eleget tettél a lelkiismeretednek, akut a probléma könnyű megoldani.

A szegénység pedig folyamatosan újratermelődik, azt inkább kerüljük mert hiába segitünk egyszer-kétszer csepp a tengerben szituációnak érződik. Meg hozzá is szokunk hogy ott vannak a hajléktalanok.

2022. márc. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
A magyar gyerekért nem a szülő a felelős?
2022. márc. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem a gyerekekre gondoltam, hanem a szüleikre. Egyszerűen oda állni a politikusok elé és megmondani, hogy se a férjem, se én nem harcolunk a ti politikai ostobaságotokban! De ugyan ez az oroszokra is érvényes.


Meg nem tudom, hogy az ukránok miért támogatják ezt az elmebeteg Zalánt vagy mi a neve annak a hibbantnak. Vagy csak szimplán közölni vele: Egyeztek egy tárgyalás keretien belől és kész. Ha egy csöpp esze is lenne akármelyik félnek inkább szájkatatéval megoldották volna. Nem tudom én úgy vagyok vele, inkább elfogadtam volna az oroszok feltételeit,mint hogy a civilek igyák meg a levét a dolognak.


Meg azért azt nem hiszem el, hogy az ukránok nem tehetnek róla, hiszen megszavazták ezt az agyilag zokni csávót. Mint ahogy a mi sarunk, hogy Viktor még politizálhat.

2022. márc. 11. 00:44
 5/15 Deff ***** válasza:
78%

Oroszországban el is viszik aki háborúellenes tüntetésre megy.


Putyinnal nem lehetne egyezkedni. Ha egyből le tették volna a fegyvert akkor vitte volna egész ukrajnát jó kis belarusz féle reszimmel. Vagy most harcolnak vagy úgy élnek hogy bármikor jöhet egy fekete autó.

2022. márc. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Sok mindennel nem vagy tisztában, kedves kérdező!

1. Akik menekülnek a háború elől, azokat be kell fogadni! S nem azért, mert ilyenek az eu-s törvények...

2. Sajnos, a hajléktalanok nagy hányada saját maga tehet róla, hogy olyan helyzetben van, amiben...

3. Nem igaz, hogy az állam nem gondoskodik az "éhező" gyerekekről... Nem beszélve arról, hogy sok esetben itt is a szülő (felnőtt) a felelős... És ha annyira felelőtlen a szülő, állami gondozásba vehetik a gyereket...

2022. márc. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Az ukrán menekült gyerekek jelentős része normális körülmények közé született, és a család önhibáján kívül került ebbe a helyzetbe.

Az éhező gyerekek jelentős részét mélyszegény sokgyerekes családok vállalják segélyért vagy mert nem tudnak védekezni, aztán sírnak, hogy kéne még nekik a pénzedből, mert az, hogy adófizetőként te tartod el az egész országot, az nem elég. Ráadásul évente szülnek/nemzenek egy újabb gyereket, akit aztán megint te tarts el.

Te is jobban sajnálnád azt, akinek egy bűnözől felgyújtja a házát, mint azt, aki évente felgyújtja saját magának, aztán sír, hogy mentsék ki, és még a gyufát is tőled lopja hozzá.

2022. márc. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azok a menekültek között is van olyan aki felelős de ez elenyésző a többség egyszerűek az ember aki a tényleges felelősök tetteinek az árát fizeti meg. A magyar hajléktalanok között is van bőven aki oka a helyzetének ugyanakkor nem tudni hogy mi volt előbb azért hajléktalan mert alkoholista ma csak úgy tudja elviselni a hajléktalanságot ha iszik. Abban egyetértek hogy a gyerekek nem okolhatók semmiért őrajtuk mindenképpen segíteni kell. És itt nincs ez a hiábavalóság kérdése mert a gyerek felnő akkor jó eséllyel van hogy normális életkörülményt teremt majd magának. Egy hajléktalan esetében ez kérdéses. Ukran menekült felnőttnek pedig elvileg volt egzisztenciája és nagyobb az esélye hogy újra felépíti azt.
2022. márc. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Úr isten ez elképesztően durva! Egy vad idegen ukrán valakiben jobban megbíznak az emberek mint a saját ország béli emberben. Már értem miért utálják sokan a magyarokat. A saját népét hagyja éhenhalni de bejönnek valami idegen országból akkor fényesre kell nyalni a micsodájukat.


Nem rosszindulatból mondom de ez elképesztő.

2022. márc. 11. 10:08
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
Pontosan. Egy vadidegen ukranban jobban bízok mint egy magyar cigányban.
2022. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!