Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaza van ebben Zelenszkijnek?

Igaza van ebben Zelenszkijnek?

Figyelt kérdés
Igaza van ebben Zelenszkijnek? A karikatúra képen látható minden: [link]

2022. márc. 29. 22:56
1 2 3 4
 31/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
14%

#30


Úgy, hogy te kezdtél el Mini Putyinozni, meg Felcsúti Ramszeszezni, a 7-es és 19-es kommentjeidben. Ha felvetsz egy baromságot és erre felhívják a figyelmet, legalább annyi tartás legyen már benned, hogy felvállalod.

2022. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
72%
31 nem én írtam te szerencsétlen, nyomjad csak a butaságot :D
2022. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
0%

#32


Ez a baj, hogy mindenki anoniman kommentel, nekem legalább ki van írva a felhasználónevem, meg más törzsfelhasználóknak is.

2022. márc. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
43%
Én nem értem, miről szól a karikatúra.
2022. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
39%

Elmagyarázom. Ukrajna többnemzetiségű állam, a két legnagyobb az ukrán és az orosz. Ukrajna nemzetállammá akart válni, ezért preferálta az ukránul nem tudóknál, hogy tanuljanak meg ukránul. Putyin szeretné Oroszországot olyan nagynak tudni, mint a SZU volt, többek között, mert így remélte beleírni magát az orosz történelembe. Elég erősnek érezvén magát, először annektálta a Krímet, Ukrajna területét. Azután két keleti, főként oroszlakta megyét amelyek el kivántak szakadni Ukrajnától, elkezdte katonailag segíteni, fegyvereket, időnként kisebb csapatokat küldött oda, ezek a megyék pedig gyakorlatilag polgárháborút kezdtek az országuk többi része ellen. Putyin végül elismerte a két megye népköztársaságát, majd háborút indított a megsegítésükre. Zelenszkij minden módon próbál mindent megragadni, amivel erősítheti az országát, még olyan kérése is van a NATO-hoz, ami nyilvánvalóan lehetetlen, hogy haderejével minősítse repüléstilalmi övezetté Ukrajna légterét. Ez akár világháborúhoz is vezethetne, nukleáris katasztrófához.

Az orosz propaganda nagyon erősen dolgozik azon, hogy az erőszakjukat jogosnak fogadtassa el, ebben otthon eredményesek is, Zelenszkijt (többek között) egy világháborút akaró vezetőnek mutatják.

2022. ápr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
57%
35-ös: köszönöm a részletes magyarázatot.
2022. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Jeffrey Spender ***** válasza:

#36


Én elítélem a háborút, értelmetlennek találom, és valójában, bűnös Putyin, de attól még nem fogom pártolni Zelenszkijéket, felőlem egész Ukrajnát vihetnék az Oroszok.


Amit az Ukránok csinálnak, az öncélú ámokfutás, mert a kisebbségek tudják az államnyelvet, a bajok ott kezdődnek, hogy elvárják, hogy az iskolai szünetekben, vagy akár otthon is "Ukránul" beszélgessenek, ne pedig Magyarul vagy egyéb anyanyelvükön.


Az etnikailag oroszok nem érezik magukat korlátozva, másodrendű állampolgárként magukat, Janukovics bukása és az új, törvényeket futószalagon hozó Porosenkó és utána következők miatt, mert ez a két nyelv, az Orosz és az Ukrán 85-90%-ban azonos, nem épp ugyanolyan a "nyelv betiltása" a közoktatásban, mint pl. a magyarral.


Az Ukránok épp azon kezdtek el siránkozni, hogy Kijiv helyett Kijev néven, "oroszos" alakban használják, ennyit az önállóságukról. Vagy osztriv helyett osztrov, 1-1 betű és néha szó a különbség közöttük, de különben a hadifoglyaik nem szorulnak tolmácsra, még akkor sem, ha 2002-ben született az illető.

2022. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Mondjuk, van egy szomszédom, aki a konyhai hulladékot mindig az én oldalamon levő drótkerítés tövébe önti, persze a saját telkén, és hiába kiabálok oda neki mindenfélét, hogy egy tajparaszt, meg az édesanyjának büdösítsen, csak vállat von, és még a mosogatólevet is odaönti. Én egy idő után elcsípem a drótokat, és benzint öntök a szeméthalomra, meggyújtom, de hiába, csak folytatja. Hát én tudom, hogy egy kis nyüzüge, vézna gyerek, leverem, mint vak a poharat, éjjel átugrom a kerítésen, és felgyújtom a házát, amikor benne alszik a családjával együtt. Abból majd tanul. Ha pedig a haverjai segíteni akarnak, azoknak kiszúrom a gumit a kocsijukon.

Valami ilyesmit látunk, persze sokkal bonyolultabb.

2022. ápr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!