Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mostani EU-s orosz energiafo...

A mostani EU-s orosz energiaforrások elleni szankciókkal tulajdonképpen Európa lakosságát szoktatják át a megújuló energiaforrások használatára?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondott egy olyan feltevést, miszerint az EU tulajdonképpen nem is azért szankcionálja az orosz gázt illetve kőolajat hogy Putyinnal szúrjon ki hanem hogy még időben áttérítsék az embereket a megújuló energiaforrásokra, naperőművekre, napkollektorokra, stb mielőtt elfogy a Föld kőolaj- illetve földgázkészlete. Mert ha hirtelen kellene átállni ezek teljes mellőzésére mikor elfogynak pár évtized múlva az nagyon "fájdalmas" lenne az emberiségre nézve.


Lehet ebben igazság?



2022. ápr. 11. 21:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%
13! Te is tudod jól...
2022. ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#13 Miért, ha bejelentenék hogy jövőre elfogy a kőolaj, földgáz, szén te mit tennél?
2022. ápr. 11. 22:04
 13/20 anonim ***** válasza:
majd valamikor de nem holnap , de jómberkedés miatt lemondani mindenről az vicc kategória. tényleg kíváncs vagyok a használható megujulókra hogy mik azok írjátok már le
2022. ápr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#16 "majd valamikor"

Ja hogy így gondolkozol. Ez is egy megoldás, bár itt pont nem működik majd az "amiről nem tudok vagy nem akarok tudni az nem fáj" gondolkodás.

2022. ápr. 11. 22:10
 15/20 anonim ***** válasza:
#16 Az atom illetve víz a legjobban fenntartható megújuló, de a nap és szélenergia sem rossz. Vagy mi kifogásod van ellenük?
2022. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
és te hogyan gondolkodól , jóemberkedésből beintesz az oroszoknak és mi lesz helyette , napelem és szélkerék az nem működik csak ilyen hobbi kategória , nekem is van de ha nem lenne hálózat baszhatnám . idén 3m költök majd akkura és bővítésre mert én beszartam az eu jóemberektől télen annak szopás lesz aki nem készül a legrosszabbra
2022. ápr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%

#19 Jah hát ne ilyen telefonméretű napelemben meg kicsi szélkerékben gondolkozz.

Ja igen most még csak beintenek, pár évtized múlva meg az oroszok integetnek a barátság kőolaj végéről hogy konyec, testvéreim.

2022. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%
16! Ha ennyire rettegsz attól, hogy télen megfagysz akkor ne akkura költs három millát hanem vegyél egy fatüzelésü kályhát meg egy baltát. Lehet nem olyan elegáns meg kényelmes de az biztos, hogy megújuló és környezetbarát és még csak nem is drága!
2022. ápr. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
urán is az oroszoktól jön . napelem és szélkerék által megtermelt energia tárolásához a világ összes akkugyátója sem tudna 1-2 év alatt elegendő akkut legyártani . ha a gázt használók átálnak fára akkor abból is hiány lesz . nekem van betárazva 3 szezonra való tüzifa . "még csak nem is drága" igen ha közvetlenül a termelőtöl vásárolod amit sokan nem tehetnek meg mert kevés az erdő a környékükön
2022. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
#19 A megtermelt energiát nem tárolni kell hanem a használat pillanatában megtermelni.
2022. ápr. 12. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!