Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondolsz, Oroszországnak...

Mit gondolsz, Oroszországnak van esélye megnyerni az Ukrajnával szembeni háborút? Ha igen, mi lesz a Zelenszkij féle kormány, és Ukrajna további sorsa?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 16. 17:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
42%
Véleményem szerint itt már nem nagyon tudnak nyerni. Lehet, hogy túl optimista vagyok, de szerintem előbb dől meg Putyin hatalma, minthogy befejezhetné a háborút. Vagy, ha nem is buktatják meg, de az országa romokban lesz.
2022. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
42%

#9-es, nem tudom amit linkeltél miben mond ellent annak amit írtam. Nyilván az oroszok többen vannak, de a mozgósítható erőik nagy része már most Ukrajnában van. Mint kiderült a létszámfölény nem feltétlen elég, mikor az alacsony morál/rossz kiképzés, illetve az eszközállomány állapota/technológiai szintje miatt az ütőképességük olyan alacsony, ami még a NATO elemzőket is meglepte. Nem véletlen, hogy már most területeket kell feladniuk és csapatokat átcsoportosítaniuk az egyik fronton, hogy a másikon valamit előre tudjanak haladni.


Az igazság az, hogy akármilyen területi gyarapodással tudják az oroszok befejezni ez a háborút, már most vereséget szenvedtek. Lerombolták a saját katonai szuperhatalom nimbuszukat, miközben ez volt az egyetlen ütőkártyájuk a globális politikai színtéren, hiszen gazdaságilag eltörpülnek az USA/Kína/EU hármas mellett. Ráadásul míg (papíron legalábbis) a háború célja az volt, hogy a NATO ne költözhessen a szomszédba, a finnek várható csatlakozásával egy még jóval nagyobb határszakaszon lesznek majd ott. Tehát Putyinnak azt kellene majd otthon valahogy győzelemként eladnia, hogy sok tízezer élet és az ország gazdaságának megroppantása árán sikerült egy esetleges jövőbeli katonai fenyegetést egy biztos (és nagyobb) azonnali fenyegetéssé konvertálnia.

2022. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!