Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » "Az emberek kapcsolják le a...

"Az emberek kapcsolják le a fűtést & fürödjenek ritkábban" Ez a holland kampány. Gondoltad volna ~20 éve, hogy ideáig süllyed a "nyugat"?

Figyelt kérdés

Közben a brüsszeli vezetés azt javasolja, hogy az Oroszország elleni szankciókat kiterjesszék az energiaszektorra is. Európa egyre nagyobb bajban van az orosz-ukrán háború miatt.


"vegyenek fel meleg kabátot vagy pulóvert, zoknit és papucsot. Ha otthon maradnak, így talán egy fokkal lejjebb lehet állítani a termosztátot."


Robert Habeck német zöldpárti gazdasági miniszter szintén arra kérte az embereket, hogy fogyasszanak minél kevesebb energiát, az egyik legnagyobb német bulvárlap, a Bild azt javasolta, hogy az emberek fürödjenek ritkábban.


„A zuhanyzás vagy fürdés nélkülözése vagy a gyakoriság csökkentése – nem higiéniaellenes ez? Nem, éppen ellenkezőleg! Mert az nem tesz különösebben jót a bőrnek, ha minden nap szappannal súroljuk és mossuk le” - írja a lap



...Közben brüsszeli bürokraták egy olyan javaslatot dolgoztak ki, amellyel többek között szabályozza, hogy 🔷18 Celsius-fokon lehet tartani az épületek maximális belső hőmérsékletét. Az olaszországi iskolákban és más középületekben pedig májustól tilos lesz🔷 25 Celsius-fok alatti hőmérsékletre állítani a légkondicionálókat, a középületek fűtése pedig télen nem haladhatja meg a 🔷19 fokot.... [link]



2022. ápr. 25. 20:25
1 2 3 4
 31/36 hypno ***** válasza:
57%

#29


Te hazudsz, vagy fingod sincs a közelmúlt magyar történelméről. Az ország nem csak Budapestből és nagyvárosokból áll.

Még a rendszerváltáskor is csak az ország településeinek 79%-ában volt vezetékes víz. Csak 2007-re sikerült minden települést veezetékes vízközmű hálózatba kötni.

[link]

2022. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
81%

#20:

"Ezzel a "nettó befizetéssel" legyünk kicsit óvatosak! A tengerrel nem rendelkező országok importját egy tengerparti állam kikötőjében vámolják."


Ez nem igaz. Az unión belül bárhol vámkezelni, a kirakott áru simán utazhat vámtovábbítással T1-es vámokmánnyal bárhova az unióba.

A vámcsalások nagyobb része pont nem a kikötőben történik, hanem a kikötő nélküli országokban :D :D

2022. ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
82%
Én például belpesti értelmiségiként ezt pontosan tudom. Hypnonak igaza van. Anyám egy kelet-magyarországi faluban nőtt fel az ötvenes, hatvanas években takaros, rendes családban. Gyerekként lavórban fürödtek és nem mindennap! A nagyvárosokban lehet más volt a helyzet.
2022. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyanokat BAZ megyében ( nem, nem brazilok ) akiknél '91 körül épült be a fürdőszoba káddal,villanybojlerrel,WCvel. Előtte lavór volt és pottyantós.
2022. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
84%
#32 Egy szót nem írtam a vámcsalásról. #20 vagyok.
2022. ápr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
84%
Az csak érdekességként írtam, nem az volt a lényeg.
2022. ápr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!