Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin egy amerikai ügynök...

Putyin egy amerikai ügynök vagy csak az orosz diplomácia ilyen rossz?

Figyelt kérdés

Oroszország a NATO erősödésétől tartott, ezért megtámadták Ukrajnát. Most olyan országok is a NATO felé húznak, amiknél korábban erről szó sem volt: Svédország, Finnország.

Törökország felkerült a megtámadandó országok listájára Oroszország részéről, pedig Magyarországhoz hasonlóan illiberális demokrácia. Erdogannal akkor a barátság megszűnt?

Kína sem tudja nagyon, hogy mit csináljon, de gondolom az európai piacot nem adná fel Oroszországért.

Most Izrael is kész megosztani a vaskupola technológiát Oroszországgal szemben.


Ezt direkt akarták így vagy csak minden rosszul sült el?


Most úgy áll, hogy ebből nem a NATO fog kijönni rosszul. Esetleg szakvélemény? (Nyilván az enyém nem az, csak amit a hírekből látok.)



2022. máj. 4. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell félteni Putyint, hiszen a nagy medvéről van szó. A svédek, és a finnek biztos le lesznek még beszélve erről a Nato csatlakozásról. Akár egy-két atommal is, hiszen tudjuk, hogy Putyin valami nagyszabású dologra készül.

A törököktől eltávolodást én sem értem. Velük szorosabban össze kéne tartania. De Kína biztosan melléjük fog állni, ha eldurvul a helyzet, ahogy a szerbek, és mi is. Szóval nem olyan rossz azért a helyzetük.

2022. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Most olyan országok is a NATO felé húznak, amiknél korábban erről szó sem volt: Svédország, Finnország."

Azért az túlzás, hogy szó sem volt náluk a csatlakozásról, eddig is téma volt már náluk, csak eddig a lakosság is elutasítóbb volt, és nem is sürgette őket senki. A háborúval csupán felgyorsult ez a folyamat, de még az sem biztos, hogy valóban bevállalják-e.

Kína pedig valóban nem akarja elveszteni az európai piacot, de hosszú távon az oroszokkal célszerű összefogniuk. Sokkal nagyobb ellentéte van Kínának az USA-val, mint az oroszokkal, és nem érdekük, hogy Oroszország túlságosan meggyengüljön, mert akkor egyedül maradnak az USA-val szemben. Ameddig lehet, megpróbálnak egy semleges álláspontot képviselni, de ha nagy baj lesz, be fognak állni az oroszok mellé "az ellenségem ellensége a barátom" alapon.

2022. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Putyin semmiképpen sem amerikai ügynök (vagy ha az akkor egészen idáig nagyon bénán csinálta), de én is hajlok arra, hogy ezt a döntését elég rendesen elhamarkodta, és én nem látom, hogy hogyan fog ebből a helyzetből komoly arcvesztés nélkül kijönni. Persze lehet, hogy minden a legnagyobb rendben megy és Putyin pont így képzelte a hadjáratot, de a történések, és az orosz átütemezése a haditervnek nem arra engednek következtetni. Nyilván olyan információknak van a birtokában amit én elképzelni sem tudok, de ha ez volt az eredeti haditerv, annak mindenképpen furcsa.
2022. máj. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
#1 csakhogy a "nagy medve" papírból van, és abból is a silányabból.
2022. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!