Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A moszkvai pátriárka, Kirill...

A moszkvai pátriárka, Kirill I., mégis miért lát mindenben "gay-pride"-ot ?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az orosz orthodox egyház iszonyú konzervatív, na de amiket a moszkvai pátriárka nyilatkozik, az még paródiának is rossz. Az ukrajnai háború kezdetekor olyanokat mondott, hogy az ukránokat megfertőzte a nyugat, és majd mindig gay pride lesz meg stb. Nemrégiben a Donbass régióval kapcsolatban képes volt olyat mondani, hogy az ukránok az ott élő oroszokat arra akartákkényszeríteni, hogy ott is tartsanak gay pride-ot.


Ez csak nekem furcsa? Főleg úgy, hogy Oroszországban már vagy 10 éve be van tiltva a melegfelvonulás meg annak a rendezése, meg úgy kb senkit sem érdekel(ne) a téma, ha nem hozná fel állandóan.


Melegként már én sem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, mert annyira szürreális ez az egész. Tudom, hogy nem ez a legfőbb probléma, pláne most, csak kíváncsi vagyok, hogy az összes minden megemlítésre való=nem való dolog közül miért mindig ezt hozza elő.


Ti mit gondoltok? Az ukrajnai háború íly módon való legitimálása komolyan hányingert keltő. Ő komolyan el is hiszi ezt az abszurd hülyeséget?



2022. máj. 7. 22:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Mindezt úgy, hogy már sok orosz orthodox pap meg fontosabb tisztségviselő felszólította Kirill-t, hogy ítélje el a háborút és ne támogassa.
2022. máj. 7. 22:41
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Kirill Putyin vallási szövetségese, az ő dolga elmagyarázni bármiről, amit Putyin tesz, mond vagy gondol, hogy az miért helyes a keresztény erkölcs alapján. Az ortodox egyház hagyományosan is szerette a politikai vezetőket, uralkodókat kiszolgálni, vagy legalábbis együttműködni velük, Kirill tevékenysége illeszkedik ebbe. Azért vannak ennél szebb hagyományai is az ortodoxiának.


A konkrét háború esetében azért beszél Kirill ennyire abszurd dolgokról, mert most másról nem nagyon lehet. Oroszország megtámadta Ukrajnát, és igazi okot a háborúra mind a mai napig sikerült felmutatni. Nyoma sincs például azoknak a népirtásoknak, amikkel Ukrajnát Putyin megvádolta. Abszurditások vannak. Hogy Zelenszkij a Donbaszban kötelezővé tenné a pride-ot. Hogy titkos laboratóriumokban olyan vírusokat fejlesztenek az amerikaiak Ukrajna területén, ami csak az oroszokat öli meg.

2022. máj. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
A szürreális az, hogy X ezer mentálisan kóros ember vonaglik a deviancia minden árnyalatban.
2022. máj. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

[ma 07:00]: És ez elég ok egy háborúra? Amelyik országban ilyen történik, azt Oroszország megtámadhatja, és még erkölcsileg igaza is van? Ez az érvelés legitimálna egy magyarországi inváziót is, mert itt is szoktak pride-ok lenni.


Nem, itt nem erről van szó. Arról van szó, hogy Putyin megtámadta Ukrajnát. Ehhez jött indokként a népirtás, az amerikai biolaborok, meg minden hülyeség. Kirill moszkvai pátriárka, aki úgyszólván Putyin tenyeréből eszik, talált hozzá egy keresztény érvet is: Ukrajna bűnös, mert vannak melegfelvonulások. Ha Ukrajnában nem lennének melegfelvonulások, akkor Kirill mással érvelt volna. Hogy túl nagy az állami korrupció Ukrajnában, vagy hogy az ukrán kormány nem támogatja eléggé a szegényeket, vagy tudom is én, valamit, ami nem fér bele a keresztény értékrendbe.


Azért azt megjegyezném, hogy Putyin a feleségétől elvált, kapcsolatban él egy másik nővel, házasság nélkül. Kirillnek ezzel nincs problémája, noha a keresztény erkölcs szerint a házasságon kívüli szexuális kapcsolat (nemcsak homoszexuálisoknál, hanem különböző nemű emberek között is) nagyon súlyos bűn.

2022. máj. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Oroszországban is az a helyzet mint nálunk, a kormány kezében van a egyház. És ha a pátriárka olyat mond ami Putyin érdeke akkor neki is csurran-cseppen valami az összeharácsolt vagyonból.
2022. máj. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Kirill egy kutyafejű pátriárka, agya olyan, mint a zombinak, rohadt. Elmeháborodott, szanatóriumban lenne a helye.
2022. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Putyin embere ő is. Annyira röhejes az a komédia mikor megy hozzá Putyin szenteskedni.
2022. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen neki ez a szerepe Putyin rendszerében, valamint az, hogy jó ortodoxnak mutassa be Putyint.
2022. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!