Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miféle rendszerszintű rasszizm...

Miféle rendszerszintű rasszizmusról beszélnek a liberálisok az USÁ-ban, amikor 10-szer annyi erőszakos bűncselekményt követnek el négerek fehérek ellen, mint fordítva, miközben az arányuk csak 13% a társadalomban?

Figyelt kérdés
[link]

2022. máj. 29. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Marha egyszerű, ha Jamal nem kap melót mert fekete, akkor is valamiből meg kell élnie. A feketék nagyobb aránya a bűnözők körében a rasszizmus eredménye. Itthon is azért bűnöz arányaiban kicsivel több cigány, mert nem kapnak munkát mert cigányok.
2022. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1: És valóban a bőrszínük az oka, hogy nem kapnak munkát, vagy inkább az életvitelük miatt kialakult negatív kép? Valamint, ha a fehérek azok, akik szenvednek tőlük, akkor hogy-hogy a négereket tekintik az áldozatnak?
2022. máj. 29. 14:26
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

" És valóban a bőrszínük az oka, hogy nem kapnak munkát, vagy inkább az életvitelük miatt kialakult negatív kép"


A kettő egy és ugyanaz. Nettó rasszizmus.

2022. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3: Nem éppen. Ha én kizárólag azért nem engednék be egy négert egy szórakozóhelyre, mert fekete, az előítélet lenne, azaz rasszizmus. Ha viszont azért nem engedem be, mert már 100-szor megtettem, és abból 95-ben balhéztak, akkor az tapasztalat. Ettől még lehet, hogy épp ez a néger nem balhés, de én meg úgy látom, hogy jobb nem kockáztatni.
2022. máj. 29. 14:39
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

4

Itthon ezzel a baromsággal tömik a gyerekek fejét kisiskolás kortól hogy a cigányokat/feketéket gyűlölni nem rasszizmus csak tapasztalat(vártam is, hogy mikor hozakodsz elő vele), de pont ez a rasszizmus definíciója. Mindig az egyéni embert kell értékelni, nem a vallását, bőrszínét, nemi hovatartozását.


De nem ítéllek el ezért, én is ilyen voltam, engem is rasszistának neveltek, mint mindenkit itthon, csak aztán 25 évesen kimentem Hollandiába dolgozni, én addig mindenhol azt hallottam, hogy nyugaton szeretik és megbecsülik a magyarokat. Hát marhára nem. Még a "vendégmunkások" között is a magyar volt a legalja, a törökök marokkóiak is nagyobb megbecsülésnek örvendtek. Rólam is amikor megtudták, hogy magyar vagyok egyből beskatulyáztak tanulatlan lusta bunkó parasztnak és hiába melóztam kétszer annyit, mint egy lengyel akkor is csak egy magyar maradtam a szemükben. Ezt így megtapasztalni elég durva volt, és valaki sok helyen ebben nő fel ebben éli a mindennapjait, ami elég szomorú.

2022. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
5: miért éppen a magyarokat néznének le? Mi ennek az indoka, min alapszik?
2022. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

1

Hmm tök jó, ha te nem kapsz valami miatt munkát (mondjuk mert bunkó vagy), akkor neked ezek szerint teljesen okés, ha elkezdesz bűnözni? Idős embereket, terhes nőket kirabolni, bökővel járni az utcákat...

2022. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%

7

Nem teljesen oké, de ha egész életedben sehol nem kapsz akkor mégis miből élsz? Aztán ha az éhhalál vs bűnözés a választás akkor mindenki egyértelműen az utóbbit fogja választani.

2022. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

6

A negatív tapasztalatok miatt. Sokan tényleg azért mentek oda ki mert olcsó a kábszi meg nem nagyon foglalkoznak vele, de melózni, beilleszkedni egyik se nagyon akart. De ez nem azt jelenti, hogy mindenki olyan és szarul esett amikor ezekkel a semmirekellőkkel vettek egy kalap alá, úgy hogy semmit nem tudnak rólam.

2022. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%

9

Szerintem te szimplán csak unatkozol, ezért irkálsz baromságokat

2022. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!