Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A NATO miért nem használja ki...

A NATO miért nem használja ki az Ukrán háborút, hogy területeket szerezzen vissza ill meg?

Figyelt kérdés

Lehet furcsa a kérdés, de minden államnak a sajátjai javát kell néznie szerintem. Az EU-nak sem az USA érdekét kellene a szankciók kapcsán szem előtt tartania, hanem hogy olcsóbban kapja a német, osztrák, francia a sört, olajat, benzint.


Szóval most, hogy az Oroszok megtámadták az Ukránokat, miért nem használja ki arra, hogy területeket vegyen vissza? A NATO-nak miért nem érdeke, hogy a saját hatalmát növelje? Vissza lehetne venni Kárpátalját, ami jogos NATO terület (Magyarország része volt). Több jelenleg ukrán terület is régen a lengyeleké, németeké volt. Miért nem indult meg a NATO offenzíva Ukrajnával szemben a területzserzésre. Kíjevtől keletre simán a mienk lehetne az ország, a maradék pedig az oroszoké lenne



2022. jún. 3. 12:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
20%

#9 Az egy dolog.

De a tagállamai számára az USA nem fog segíteni területeket szerezni.A NATO csak az USA érdekeit szolgálja, nem a többi tagállamét.

2022. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 hollófernyiges ***** válasza:
100%
És ezektől hány négyzetkilométernyi területet annektált?
2022. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
18%
#10 Ezekben Amerika háborúzott. Amerika és a NATO meg nem ugyanaz.
2022. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%

Kárpátalja a Szovjetunió része volt, előtte a Magyar Királyság része, előtte Csehszlovákia része, előtte a nem önálló (Ausztriához tartozó) Magyar Királyság része, előtte az Erdélyi Fejedelemség része, előtte a nem önálló (Ausztriához tartozó) Magyar Királyság része, előtte az önálló Magyar Királyság része, előtte más népcsoportok lakták (középkori államiságfogalommal nem rendelkeztek, de társadalmuk volt, vannak leszármazottaik, akik szintén követelőzhetnének). Mindez csak nagyon nagy vonalakban. Annyi mindenkinek lehetne területi igénye, hogy azt fejben tartani is nehéz.


Van az a klasszikus vicc, hogy a százéves Pista bácsit interjúvolják, és ő elmeséli az életét:

- Ausztriában születtem, Csehszlovákiában jártam iskolába, Magyarországon nősültem, a Szovjetunióban dolgoztam végig az életemet, és most nyugdíjasként Ukrajnában élek.

Mire a riporter:

- Az nem semmi, Pista bácsi, hát akkor rengeteget utazott, sokszor költözött!

- Én? Egész életemben ki nem mozdultam Munkácsról.

2022. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
21%
#14 Területi igénye Kárpátaljára csak Magyarországnak lehet, az lényegtelen, hogy minket megszálltak és ellopták tőlünk azt a területet.
2022. jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%

[ma 13:17]: "Területi igénye Kárpátaljára csak Magyarországnak lehet (...)"

- öööö... miért is? Az összes többi felsorolt országnak ugyanúgy része volt Kárpátalja a történelem bizonyos szakaszaiban, mint a Magyar Királyságnak, és ezek jelentős részének ugyanúgy van jogutódja, ahogyan a mai Magyarország a Magyar Királyság jogutódja.

2022. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
12%
#16 Leírtam.Az mindig is a magyarokhoz tartozott, ezen nem változtat az, hogy megszállás útján megfosztottak tőle.
2022. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
61%
[ma 14:27]: Én meg leírtam, hogy nem igaz, hogy mindig is. (A szóhasználaton nem akarok annyira lovagolni, de az sem igaz, hogy megszállás útján fosztottak meg tőle minket. Hanem egy háború utáni békeszerződés útján.)
2022. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
24%
#18 Inkább volt az diktátum.Lényegtelen.
2022. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Shai-Hulud ***** válasza:
75%

@19

Nevezd diktátumnak, ha akarod. Egy VESZTES háború utáni békeszerződés eredménye a mai államhatár. A vesztes félnek pedig általában feltételeket szabnak.

Ez van. Nem kell, hogy tetsszen, de akkor is ez van.

2022. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!