Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban miért nem épült ki...

Az USA-ban miért nem épült ki európai típusú társadalombiztosítás a második világháború után?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen a második világháború legnagyobb győztese az USA volt, a nyugat-európai országok csak az ő segítségével álltak talpra. Viszont ők meg rengeteget költöttek szociális programokra és a kiépítették a jólétállamokat, ahol a középosztály alatt lévő rétegek is biztonságban érezhették magukat, ráadaásul a bűnőzés is mindig jóval alacsonyabb volt, mint a tengerentúl. Nem hiszem, hogy odaát nem lett volna pénz megcsinálni.

Amerikában az ilyen jellegű elképzelések miért nem kaptak nagyobb társadalmi támogatottságot, hiszen a kontinensen már bebizonyították, hogy egészségesebb társadalmat lehet így működtetni? Valószínűleg senki sem akar több adót fizetni, de összeségében nézve nem jó egy társadalomnak sem, hogy hiába van magas színvonalon egészségügy meg oktatás, ha azt minél szűkebb réteg éri csak el. Persze nem lesz soha egyenlőség, de nem kéne törekedni arra, hogy a közérdeket szolgálják ezek a rendszerek?



2022. jún. 3. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Az amerikai társadalom sokkal fontosabbnak tartja a szabadságot, mint a biztonságot. Európában pedig pont fordítva, itt mindent szeretnek szabályozni.
2022. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1


Ez érdekes, mert én azt érzem 9/11 után épp, hogy az USA-ban rendeltek alá mindent a biztonságnak (nem a szociális biztonságnak) és Európa nem akart olyan korlátozásokat bevezetni.

2022. jún. 3. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ellent mond az istenített szabad versenynek, az egyéni érvényesülésnek, ráadásul az állam szerepe is teljesen más az emberek életében, mint nálunk. Egyébként helyenként olyan szociális háttér van, hogy nem is hinnéd el. Gyermekét egyedül nevelő fekete nőként az európait messze meghaladó anyagi és dologi juttatásokat kapsz, mert ezzel is igyekeznek megelőzni a lecsúszást.
2022. jún. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3


Jó, de ha kórházba kerülsz valamilyen komolyabb betegséggel, rámehet a házad vagy az sem triviális, hogy a gyereked egyetemre tudd járatni. Ilyen azért pl Németországban sokkal ritkábban fordul elő.

2022. jún. 3. 16:23
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
#4: Mondjuk szerintem Európának nagy hibája, hogy könnyű a felsőoktatásba kerülni. Így egyrészt több a diplomás, de hozzá nem értő ember, másrészt nincs aki elvégezze az "aljamunká"-t.
2022. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik az, hogy nem volt társadalmi támogatottsága.

A másik, pedig, hogy a második világháború után egyből elkezdődött a hidegháború. És Amerika ez időben elzárkózott minden intézkedéstől ami azt a látszatot keltette volna, hogy a növekvő adóterhek és a növekvő állami beavatkozás jó, mert az a keleti blokk propagandáját erősítette volna.


Egyébként a függetlenségi háború, és Amerika megalkulása óta jelentősen nőttek a szociális kiadások mára, és ezzel együtt a beszedett adó mértéke is

2022. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Mert jobban szeretnek 2-3x annyit fizetni ugyanazért, mint más országok. A különbséget meg haszonként teszik zsebre egyesek.
2022. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MDaniel98 ***** válasza:
83%
Nem nagyon akarja az amcsik jó része ezt valamiért+ nálunk minden ami korlátozná a vadkapitalizmusukat már kommunizmusnak számít.
2022. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!