Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik volt a legjobb pápa az...

Melyik volt a legjobb pápa az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 12:29
A kérdező szavazást indított:
VI. Pál
II. János Pál
XVI. Benedek
Ferenc
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
II.János Pál magasan a legjobb volt. Én miatta vettem fel a kereszténységet és akartam pap lenni. Az utána következők mentalitása miatt lettem Sátánista. Ez mindent kifejez.
2022. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elég befolyásolható emberke lehetsz ha ennyire végletekig hat rád más ember működése.
2022. jún. 7. 12:46
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam többet mert kb. ennyiről lehet személyes tapasztalata valakinek.

I. János Pál pedig csak 1 hónapig volt.

2022. jún. 7. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
... amelyik még meg sem született 🤣
2022. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Teológiai szempontból XVI. Benedek, pasztorális szempontból II. János Pál.

Általában egy "lelki" pápa után egy "ész" pápa szokott jönni, és ez így működik jól. Jobban szeretem nem pápaságokra bontani egy korszakot, hanem inkább egy hosszabb időszakot átnézni, mert egy-egy személy hatása így jön ki igazán. Nem szakad meg minden egy pápa halálával.

Ferenc pápáról még azért nem nyilatkoznék, mert jelenleg ő regnál. Amúgy is nehéz valakit megítélni, de így még fölösleges.

2022. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Orbán Viktor lesz.
2022. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MDaniel98 ***** válasza:
II.János Pál volt messze a legnépszerűbb a modernkori pápák között, úgyhogy nem meglepő a szavazás végeredménye.
2022. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Nagyszüleim odavoltak második jános bácsitól. Azzal etettek, hogy 50'nyelven beszél. Hiszen Karácsonykor magyarul is felolvasott. Felnőttként jöttem rá, hogy igazából nem is tud 50 nyelven egyik pápa sem, de a nagyszüleim úgy.mentek el, hogy nem tudták az igazságot.

Minden évben elmondták 50 nyelven beszél. Nem mondtak mást róla. Talán nem is tudtak semmit róla,. hogy a Pápa Jézus Krisztus földi helytartója.

(Jó fenéken fogja őket billenteni, amikor meglátja a pápai széket, ami 250 millió dollárt ér)

2022. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A millió az magyarul miliárdnak kell érteni.)
2022. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kürasszír ***** válasza:
100%

# 8


Butaságot írtál, "Szent Péter széke", a pápai szék (trón) nem ér 250 millió dollárt.


Hiszen fából készült, elefántcsont díszíti, felette pedig egy Bernini alkotta bronzbaldachin van. Vagyis relatíve olcsó anyagokból készült, csak művészeti, kulturális, vallási, azaz eszmei értéke van.

[link]

2022. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!