Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az orosz ukrán helyzet merre...

Az orosz ukrán helyzet merre tendál mostanság?

Figyelt kérdés
Van remény a békére? Bármelyik fél hajlandó lenne békét kötni?

2022. jún. 15. 15:24
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Tragikus. És szerintetek az ukránok akkor miért nem adják fel? Van annak valami értelme hogy tovább harcoljanak? Vagy ez csak valami büszkeség, hogy csak azért sem adjuk fel, akkor se, ha egy csomóan meghalnak?
2022. jún. 15. 16:07
 12/27 anonim ***** válasza:
38%
Dehogy tragikus, azt kapják amit kiprovokáltak.
2022. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
A biztosan lejön az, hogy én abszolút nem követtem az előzményeket, úgyhogy nem tudom, hogy mivel provokálhatták ki, de azért gondolj már bele, gyerekek és felnőttek halnak meg. Emberek, állatok, satöbbi. Ez nem tragikus?
2022. jún. 15. 16:13
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mindenki dezinformál így senki nem tudja mi van valójában.

Ámbár tényleg befejezhetnék végre!

2022. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
35%

"Határokat lezárni, EU nukleáris potenciált tízszeresére növelni"


Az EU nukleáris arzenál már most is bőven elégséges. 500 atomfegyver bőven elég arra, hogy elrettentő erőt képviseljen.


"Amerikát és Oroszországot elítélni a háború miatt"


Amerika nem háborúzik, Oroszország meg igen. A vietnami háborúban sem a szovjeteket kellett elítélni, hanem az amerikaiakat. Attól még, hogy természetesen az USA erőteljesen segíti az ukránokat, nem jelenti azt, hogy egyenlő felelősség terheli őket. A szovjetek is segítették a vietnamiakat, mégsem ítéli el őket senki azért, mert (helyesen) támogattak egy imperalizmus ellen harcoló nemzetet. Jelenleg Ukrajna küzd az orosz imperializmus ellen, hogy szuverén nemzet maradhasson.


"energiaszállításokat folytatni és közben kiépíteni a megújuló energiára épülő erőműveket."


Az energiaszállítások továbbra is mennek. A magas energiaárak nem a szankciók, hanem a nemzetközi instabilitás miatt vannak. Ez a háború miatt elkerülhetetlen volt, a piac egyszerűen így működik.


A megújoló energiaforrásokat én is támogatom, szvsz az EU ott rontotta el, hogy nem azzal kezdték az egész energiaválságot, hogy óriási pénzeket kellett volna beleölni a zöld energiába, a tömegközlekedésbe, és a vasúti áruszállításba, ezek ugyanis simán leválaszthatóak a fosszilis energiaforrásokról, míg a szénerőművek, teherautók és a személygépkocsik nem.


"Atomerőműveket újraindítani és bővíteni, amíg szükség van rájuk."


Ezt is támogatom, de ez csak hosszútávon megvalósítható, egy atomerőművet újraindítani nem két perces mutatvány, újat építeni meg konkrétan évtizedekbe tart. Arról nem is beszélve, hogy amíg a zöld energia ennyire bitang olcsó, nem lehet gazdaságosan atomerőműveket üzemeltetni. A '70-es években az olajkrízis hatására volt egy nagy atom-bumm (elnézést a szóviccért), mert akkor mindenki azzal számolt, hogy az energiaárak hosszútávon jelentősen növekedni fognak, ami az atomenergiának kedvez. Most ott tartunk, hogy a napenergia például konkrétan évről évre történelmi negatív csúcsokat döntöget árban. Ezeknek ugye az a hátránya, hogy a baseload-energiaigényt nem tudják még konzistensen kielégíteni, ehhez vagy az akkumulátor-technológiának kellene fejlődnie, vagy olyan mennyiséget kellene belőlük kiépíteni, amely jelentősen megdobná az árcédulát a teljesítmény függvényében. Szvsz a legjobb megoldás az lenne, ha az on-demand energiaigényt maximálisan zöld energiával tudnánk ellátni, míg a fosszilis energiaforrásokat visszaszorítanánk a baseload energiaigény kiszolgálására, és az elkövetkezendő évtizedekben leváltanánk őket atomreaktorokkal.

2022. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
Én is lájkolom a hetes választ.👍 Aki meg mostanra nincs tisztában azzal, hogy ez egy proxy háború annak hiába az érvelés, a csőlátáson semmi nem segít.
2022. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 meszike91 ***** válasza:
100%

Tüzérségi háború van és alig változnak a frontvonalak.


Az ukránok a nyugati tüzérségi fegyvereket várják, egyelőre orosz fölény van, de ez változhat.

2022. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
38%
Az oroszok koncentrálták az erőiket, felőrlik az ukránokat lassan, de biztosan, nagyon lassan haladnak, de biztosan. Köszönhetően annak, hogy így számbelileg így már legalább annyian vannak, plusz technológiailag, emberi minőségben fölényben vannak, légierő, rakéták, tankok, stb. Sőt már kezdik bevetni a modernebb eszközöket is, amik nem 40 évesen, csak 10-20 évesek. Én ezt hallottam.
2022. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
73%

Rosszul látod...


Ez egy orosz-USA helyzet!

2022. jún. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
29%
Az oroszok lassan, de biztosan haladnak előre. Ha zelenszkijnek továbbra is azt parancsolja az USA, hogy ne adja meg magát, akkor még sokáig el fog húzódni a háború.
2022. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!