Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok, hogy a magyar...

Mit szóltok, hogy a magyar sajtó egyáltalán nem számolt be Julian Assange wikileaks alapító ügyének az Egyesült Államok igazságszolgáltatását rossz fényben feltüntető részleteiről, számos olvasói levél ellenére sem? Mit gondoltok, be fog-e valaha?

Figyelt kérdés

[link]



Assange ügyében a koronatanú bevallotta, hogy az fbi kérésére kellett volna hazudnia azt, hogy Assange pedofil, és hogy az ő felbujtására hekkelt.


Forrás: [link]


Thordarsson egyébként kilenc kisfiúval fajtalankodott, akikből az egyik öngyilkos is lett.


Ezen bűnei kapcsán ígért az fbi immunitást, a hamis tanúzásért cserébe.


Ezután Thordarson megkapta a börtönbüntetését, mert nem volt hajlandó a quid pro quo-ra.


Viszont az ügy az elmúlt évtizedek legnagyobb Igazságügyi Minisztériumi botránya lehetett volna, csak hogy a nemzetközi sajtó nem számolt be ezekről a nemzetközi közvéleménynek.


Hiszen ausztrál állampolgárt vádolnak hazaárulással, kreált vádakkal, a koronatanú hamis tanúztatása mellett, ami üzenet a világ minden sajtó munkatársának, hogy ha újságírást végeznek, és lerántják a leplet az amerikai birodalmi proxiháborúk bűneiről, akkor ez vár rájuk is.


600000 újságíró követeli Assange szabadon bocsájtását, és miután fény derült rá, hogy Assangeot meg akarták mérgezni, valamint hogy London utcáin akart a cia merényletet elkövetni ellene, egyértelmű, hogy nem garantálható a fair bánásmód vele szemben.


[link]


[link]


Természetesen ezeket a híreket se verte túl nagy dobra a nemzetközi média.


Én az összes magyar szerkesztőségnek írtam az elmúlt év során úgy 30 levelet, hiába.


Bármi, ami az ügy kapcsán rossz fényt vet az Egyesült Államok igazságszolgáltatására vagy titkosszolgálataira, tabu az ügy kapcsán, és a telex hírben sem a címben hivatkoztak Assange-ra, csak már a megnyitott cikkben.


Ugyanakkor érdekes módon épp a kiadatás előtti napon “aggódik” az usa Navalniy végképp eltörlése miatt az oroszok által…


Milyen cinikus!


Épp erre készül az USA Assange-dzsal!


[link]


Assange-ot eddig is kínozták Anglia legkegyetlenebb börtönében, és az ENSZ vizsgálója, Nils Melzer szerint kirakatper várhat rá az USA-ban, ha kiadják.


[link]


Daniel Hale esete is mutatja, hogy csak azért, mert elmondod az igazat a drónháborúk kapcsán, börtönbüntetésre ítélhetnek.


[link]


Miféle demokrácia az, amelyik a hadserege bűneit bemutató újságírókat így bünteti, ahelyett, hogy elítélné az elkövetőket?!


Milyen fenyegető üzenet ez a világ újságírói számára?



2022. jún. 17. 14:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Én az összes magyar szerkesztőségnek írtam az elmúlt év során úgy 30 levelet, hiába."


Én a Kossuth Rádiónak írtam, hogy ne az Illuminatit reklámozzák már a 30/9000666 mobilszámukkal. Várom, hogy módosítsák.

2022. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

9/10, 16:54.


“Nomen est omen” Hogy értsem?


Miben hasonlít ez a téma azokhoz?


A Szent Péteres dologgal mit akarsz mondani.


Köszi.

2022. jún. 17. 17:01
 13/19 A kérdező kommentje:
11/12 16:59. Mennyi sikerrel? …
2022. jún. 17. 17:02
 14/19 anonim ***** válasza:
8: a felsorolt témák jelzik, hogy az újságok itt azért nem foglalkoznak az Assange üggyel, mert számunkra sokkal fontosabb témák is vannak, mint ez
2022. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 MDaniel98 ***** válasza:
Ha nem érzik úgy, hogy érdekli az a magyarokat, akkor nem fogják lehozni, és szerintem a többség azt se tudja ki Assange.
2022. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

14/15, 17:02.


Értem.


Foglalkoztak vele többször is, de mindig kihagyva a fent általam említett részleteket, és annak ellenére, hogy olyankor, amikor foglalkoztak vele, írtam nekik, hogy írjanak ezekről a nem kevésbé fontos részletekről is, amik teljesen más megvilágításba helyezik a történetet, akkor sosem reagáltak semmit.


Fél éve sem, egy éve sem.


Foglalkoztak vele, csak kerülve ezeket a lényeges részleteket.


Amikor ugyanezek az újságírók szinkronban lehozzák Joe Rogan lejáratását, és szinkronban veszik át ugyanazt a cancel culture-t ami kint történt, az vajon mennyivel jobban érdekelheti az embereket?


Vajon itthon többen tudnák, ki az a

Joe Rogan?


Nem hinném.


Miért nem lehet csak leírni a teljes igazságot itt, több ezer kilométerrel odébb, egy óceánnal elválasztva?

2022. jún. 17. 17:15
 17/19 A kérdező kommentje:

Én, ha újságíró lennék, akkor érdekelne a sajtószabadság sorsa.

Esetleg az, hogy leírhatom-e az olvasóimnak az igazságot, vagy sem?

2022. jún. 17. 17:18
 18/19 anonim ***** válasza:

A sajtószabadság arról szól, hogy az állam nem tiltja meg, hogy leírj dolgokat. Most sem tilos ezt leírni, csinálj blogot magyarul, írd le, így ha az újságok nem foglalkoznak vele, akkor aki magyarul Assange-ra keres, rátalál majd a te blogodra, és mindent elolvashat ott róla.


Rajta, láss neki, írd meg te, ha más nem írja meg. Az újságoknak 30 levél írása helyett már rég megírhattad volna blogon.

2022. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

18-as 18:07, ez igaz.

Egy ideje a google algoritmus kőkeményen hátrasorolja a hasonló témákat, míg másfél éve Chris Hedges Imperializmus kulcsszavakra 700000 hivatkozást dobott ki, majd úgy öt éve változtattak rajta, aztán már csak 200000 körül volt.


A youtube egyszerűen levette a hat éves munkáját a csatornájának megszüntetésével.


Amikor hasonló témában írok kommentet, a saját accountomról látszik, de a másik accountról nem, hogy hozzászóltam.

A hsz-ek harmada-fele el van rejtve a videók alatt.

Nem a reklám botok, hanem az értelmes hozzászólások is.

A secular talk csatorna, amelyik pár évvel ezelőttig havi 40 ezer új feliratkozót tudott magáénak mondani, a “borderline content” és az algoritmus hangolások után egyik napról a másikra megállt 973000-nél, azóta csak lefele megy.

Azok a politikai csatornák, ahol elmondják a nálunk el se mondott, de megtörtént híreket, alig tudnak nőni, mert nem ajánlja őket az algoritmus új közönségnek.

A diem25-ra notificationnel vagyok feliratkozva, de nem is értesít az élő videokról se.

A facebookot hagyjuk is.


Természetesen írhatsz blogot, de ahhoz, hogy közönségre tegyél szert, a mostani időkben már nem számíthatsz a természetes, igazság keltette vonzeröre, meg kell hekkelned (lol) a rendszert.

Ha hvg-n, 444-en akarsz kommentelni, és nem egyezik a véleményed, esetleg bizonyítékokkal bemutatsz valami olyat, ami nem passzol az agendába, akkor sose engedélyezik a kommentedet, vagy csak letiltanak.


Tehát a helyzet ismeretében azt kell mondjam, kissé naiv feltételezés, hogy ezzel meg lehetne változtatni dolgokat, gyakorlatilag tv-sítették az internetet, és ezt a nagy tech cégek monopolizálódása, valamint a köztük, és a kormányzat közt létrejött alku (ti nem szabdaltok fel, mi cenzúrázunk és manipulálunk az érdeketekben, mindezt együttműködve a titk szolg -okkal) következtében teljesen megváltoztatta a terepet.


Van, aki bemutatja a helyzetet, de hiába keresel rá ezekre a témákra, így se azokat a csatornákat vagy oldalakat dobja fel, amelyek a teljese igazságot mondják el.


Sokan már átköltöznek rumble-re például, de már azt a platformot is irányítása alá vette a black rock, ahogy az amerikai s&p vállalatok részvényei 90 százaléka fölött is ők gyakorolják az irányítást.


Sokszor az is előfordul, hogy itt is eltűnik egy-egy hozzászólás, nem is gondolná az ember.


Lassan ott tartunk, mint Kína, csak velünk nem közli senki. :-(

2022. jún. 17. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!