Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mekkora mérettől számít...

Mekkora mérettől számít nagynak egy ország?

Figyelt kérdés
Sokan pl Törökországot nagynak tartják, mert a nyugati-keleti kiterjedése vagy 2000 km, viszont ha az nagy ország, akkor egy India, vagy még inkább egy Kína az mi? Hatalmas, nagyon nagyon nagy ország?

2022. júl. 5. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Méretekre nincsenek pontos definíciók.

Ráadásul egy ország esetében nem csak a fizikai kiterjedés, de a lakosság is tényező.

Szerintem mind Törökországra, mind Indiára, Kínára rá lehet mondani, hogy nagy. Fölösleges ilyen módon kategorizálni, elég ha annyit tudunk róla, hogy nem kicsi. Nade... mi a kicsi?:D


Szóval nincsenek ilyen hivatalos kategóriák.

2022. júl. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem Felcsút még nem számit annak, de már megvannak számitvala a napjai
2022. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy 1-es is írta, itt nem csak a terület számít, a lakosság, de a gazdasági erő is.

Ha csak a területeket nézed azt könnyű sorba tenni és ki lehet jelölni a kb. határt ami felett nagynak mondható. 1 millió km2 már szerintem elég nagy, tekintve hogy Magyarország csak 93000km2, és ez sem túl kicsi ország.

[link]

Azonban hiába van 1 millió felett Egyiptom, Etiópia, Niger vagy Csád, nem neveznénk őket nagy országnak, pedig a lakosságuk száma sem kicsi, de gazdaságilag nem jelentősek. Németországot viszont alapból nagy országnak tartjuk, holott területe csak 360000 km2 és lakossága sem kiemelkedően nagy, viszont a gazdasága igen jelentős világszinten.

Ahhoz hogy pontosan lehessen válaszolni a kérdésedre először meg kell határozni hogy milyen szempont/szempontok szerint kérdezed, hogy melyik számít nagy országnak.

2022. júl. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
20+ már nagynak számít.
2022. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Isti22 ***** válasza:
Nem számoltam utána, de a net szerint kb. 670 ezer km2 az országok méretének átlaga, szóval az ennél jelentősen nagyobbakat mondanám nagynak, pl. Ausztrália, Chile, Törökország, Zambia.
2022. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!