Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A törökök miért nem ortodox...

A törökök miért nem ortodox vallásúak?

Figyelt kérdés
Az ország részben a Bizánci Birodalom része volt, az örmények is ortodoxok. Hogyan lettek muzulmánok a törökök? Miért vették át az araboktol ezt is, és az irasukat is?

2022. júl. 22. 17:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 Drakula ***** válasza:

"Azt állította a muszlimoknak nem kellett adót fizetniük. Ezt csáfoltam."

A csávó nagy esélyel ajizját értette.

"Előbb olvass bele a Bibliába, utána okoskodj. A Biblia tele van a más vallásúak legyilkolására felszólító paranccsal. Még azt is írja hogy a saját gyereked is mg kell ölnöd ha más vallásban akar hinni."


Azok ószővetségiek. A kereszténység szerint:

1. Az ószővetség tőrvényei a zsidókra vonatkoznak mert isten velűk(már mint a zsidokkal) kötötte a szövetséget nem pedig a világgal. Hítűk szerint nekik azt az "ÚJ" szövetség törvényeit kell követniűk amit (A bibliai) jézus hozott. Ezért nem esznek disznó hust.


2. Azok nagyrészt etnikai mészárlások voltak hogy a zsidók meg szerezzenek izraelt. Éppen ezért rájuk nem vonatkozik.


Persze én ezeket is hülyeségnek tartom de ők ebben hisznek.


Előbb olvasd el a keresztény értelmezést is aztán okoskodj más vallásáról.

2022. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 Drakula ***** válasza:
Amugy abdullahnál a pont. A bizánciak sokkalta több adót szettek mert akkoriban nagyon nagy birodalom voltak. Az akkori muszlimoknak pedig még egész kicsik voltak hozájuk képest. Igényeikkel egyűtt.
2022. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:

"Azok ószővetségiek. A kereszténység szerint:"


A keresztények szerint az Ószövetség is is Isten szava.



"1. Az ószővetség tőrvényei a zsidókra vonatkoznak mert isten velűk(már mint a zsidokkal) kötötte a szövetséget nem pedig a világgal. Hítűk szerint nekik azt az "ÚJ" szövetség törvényeit kell követniűk amit (A bibliai) jézus hozott. Ezért nem esznek disznó hust."


Jézus sehol nem mond ilyet. Sőt, azt mondta Jézus hogy nem megváltoztatni jött a törvényt. Ráadásul az Újszövetségben nincsenek törvények. Legfeljebb néhány üres szlogen.



"2. Azok nagyrészt etnikai mészárlások voltak hogy a zsidók meg szerezzenek izraelt. Éppen ezért rájuk nem vonatkozik."


Nem etnikai alapú külön parancs van arra hogy meg kell ölnöd a saját gyermeked is ha más vallást akar követni.



"Persze én ezeket is hülyeségnek tartom de ők ebben hisznek."


Nyilván ezek emberi hamisítások. Isten soha nem parancsolna ilyet. A keresztényeknek viszont ebben kell hinniük mert ezt írja a Biblia.



"Előbb olvasd el a keresztény értelmezést is aztán okoskodj más vallásáról."


Én a Bibliáról beszélek. Az hogy a keresztények mit állítanak más kérdés. Szóval ja, előbb olvasd el mit ír a Biblia utána okoskodj.

2022. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 Drakula ***** válasza:

"Jézus sehol nem mond ilyet. Sőt, azt mondta Jézus hogy nem megváltoztatni jött a törvényt. "

A keresztények nem azt mondják hogy meg változtak a törvények.

Azt mondják hogy azok a zsidokra érvényesek.

Mert isten a zsidókkal kötötte az ószövetséget, jézus meg velűk az új szövetséget. Ezért hívják új szövetségnek a keresztény kőnyveket.

"Nem etnikai alapú külön parancs van arra hogy meg kell ölnöd a saját gyermeked is ha más vallást akar követni."

Én mészárlások alatt a népirtásokról beszéltem.

Ja amugy...

3. A népírtások során konkrét népek vannak meg nevezve. Ha azokat ki írtották akkor a többi népet nem kell.


"Én a Bibliáról beszélek. Az hogy a keresztények mit állítanak más kérdés. Szóval ja, előbb olvasd el mit ír a Biblia utána okoskodj."

Én olvastam a bibliát, valamint azt is olvastam hogy ők hogy értelmezik.

Egy vallási íratnál fontos hogy a vallást követők hogyan értelmezik az írást.

2022. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
59%
Azért csak óvatosan az itt tárgyalt muszlimok vallásszabadságáról. A keresztényeket és a zsidókat talán nem térítették át erőszakosan, és a békénket megvásárolhattuk egy kis pénzzel, de csakis azért, mert Mohamed annak idején közelíteni szerette volna az új vallását a keresztényhez és a zsidóhoz, emiatt könyvek népének nevezte az ábrahámi vallásokat , és valamiféle toleranciát is hirdetett velük kapcsolatban. Velük ellentétben tűzzel-vassal irtást parancsolt azon vallásúak ellen, akik nem az ábrahámi vallásokban hittek, pl. a napimádók, a tűzimádók és mások ellen.
2022. júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 Drakula ***** válasza:

15-ős.

1. A pénzt azért fizették mert muszlim védelem alatt laktak ugy hogy nem volt kötelező a katonaság. Aki csatlakozott katonának annak nem kellett fizetnie. Értelemszerűen a csata képes férfiak fizettek. Rokkantak, idősek, nők meg gyerekek nem fizették.

Kivétel volt egy indiában uralkodo zsarnok esetében.


2.Azok a parancsok amikről beszélsz nem minden nem ábrahám vallásúra vonatkoznak. Az olyanok akik nem harcolnak velűnk vagy ellenűnk kivételt képeznek Lásd: 4. Szúra nők 90. "Kivéve azokat, kik elérek ahhoz a néphez, mellyel szövetségetek van, avagy eljönnek hozzátok, s kebelük (szívük) megtiltja, hogy harcoljanak véletek, vagy harcoljanak népükkel. S ha Allah akarná, hát hatalmat adna nékik felettetek: így bizonyosan harcolnának véletek. S ha elzárkóznak tőletek, hát nem harcolnak véletek, s békét kötnek véletek. S nem helyezett le Allah néktek utat ellenük. "


Ha mindenkire vonatkoztak volna a parancsok a próféta meg ölte volna egész mekka lakosságát miután elfoglalta. De nem tette mert: "A vallásban nincs kényszer" 2:256.


Egyébként értem hogy miért hiszed ahogy hiszed, sajna kevesen vannak akik rendesen el magyaráznák ezt, mert azt hiszik hogy ennek a tudása alap.

2022. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:

"A keresztények nem azt mondják hogy meg változtak a törvények. Azt mondják hogy azok a zsidokra érvényesek."


Jézus olyat sem mondott hogy vannak zsidókra vonatkozó törvények és nem zsidókra vonatkozó törvények. Szerinted ha odament egy zsidó Jézushoz és megkérdezte ehet-e disznót, azt felelte Jézus hogy nem mert tisztátalan, de ha egy nem zsidó kérdezte ugyanezt akkor azt mondta neki hogy egyen nyugodtan? Ez nevetséges :)



"Én mészárlások alatt a népirtásokról beszéltem."


Én meg arról beszélek hogy a Biblia szerint a saját gyereküket is meg kell ölniük ha másban akar hinni. Vagy például a Biblia szerint Mózes 3 ezer zsidót öletett meg az aranyborjús esetnél csak mert másban akartak hinni. Ezekből az következik hogy nem etnikai alapú a népirtásra vonatkozó parancs hanem vallási alapú.



"Én olvastam a bibliát, valamint azt is olvastam hogy ők hogy értelmezik. Én olvastam a bibliát, valamint azt is olvastam hogy ők hogy értelmezik."


De itt most arról beszélünk mit ír a Biblia. Nem arról hogy a milliónyi keresztény irányzat hogyan értelmezi mert kb mindegyik másképpen.

2022. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:

A keresztényeket és a zsidókat talán nem térítették át erőszakosan, és a békénket megvásárolhattuk egy kis pénzzel, de csakis azért, mert Mohamed annak idején közelíteni szerette volna az új vallását a keresztényhez és a zsidóhoz, emiatt könyvek népének nevezte az ábrahámi vallásokat , és valamiféle toleranciát is hirdetett velük kapcsolatban."


Hazugság. A Korán általánosságban vallásszabadságot hirdet minden vallás felé. Mohamed próféta idejében is voltak politeisták akik nem értek át és őket is békén hagyták a muszlimok.



"Velük ellentétben tűzzel-vassal irtást parancsolt azon vallásúak ellen, akik nem az ábrahámi vallásokban hittek, pl. a napimádók, a tűzimádók és mások ellen."


Ahogy mondtam ez nem igaz. Ott vannak például a hinduk. India 4-500 évig volt a muszlimok irányítása alatt és nem volt semmiféle üldözés. Ma is India 80%-a hindu.

2022. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:

"Hazugság. A Korán általánosságban vallásszabadságot hirdet minden vallás felé. Mohamed próféta idejében is voltak politeisták akik nem értek át és őket is békén hagyták a muszlimok"

Hazugság. Ha egy muszlim nő valamelyik közel-keleti országban bejelenti, hogy áttért a kereszténységre/zsidó vallásra, akkor nem buksisimivel fogják jutalmazni. Ez nem vallásszabadság.

2022. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:

"Hazugság. Ha egy muszlim nő valamelyik közel-keleti országban bejelenti, hogy áttért a kereszténységre/zsidó vallásra, akkor nem buksisimivel fogják jutalmazni. Ez nem vallásszabadság."


Még csak fel sem fogtad hogy miről van szó. Arról beszélek mit ír a Korán te meg arról beszélsz hogy ma valamelyik közel-keleti országban mi történik :)

2022. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!