Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban is annyira ciki...

Az USA-ban is annyira ciki nagyvárosi, fiatal értelmiségiként Trump-pártinak lenni, mint Budapesten Orbán-pártinak?

Figyelt kérdés
Azért sok dolog van amögött, ha valaki fiatalként a jobboldalra áll. Azt mondják általában az számít, hogy vallásos, konzervtív családból jön és a szülőknek a politikai meggyőződését viszi tovább, de simán lehet, hogy anyagi jellegű dolgok is motiválják, hisz vállalkozó vagy kedvezően érintik az alacsonyabb adók. Amerikában is a nagyvárosok többsége baloldali, demokrata fellegvár és ott nyíltan vállalni a jobboldali kötődést cikinek számít? Budapesten amúgy a környezetemben gyakorlatilag mindenki ellenzékinek számít, néhány keresztény fiatalról tudom még, hogy kormánypárti. Én amúgy nem szégyellem, amivel nem értek egyet, abban nem is próbálom mentegetni a kormányt, de amivel egyetértek, amellett bátran kiállok.

2022. júl. 27. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Én egyáltalán nem vallásos, konzervatív családból jöttem, és diplomásak a szüleim, rokonaim. Mégis jobboldali vagyok, ahogy ma a józanul gondolkodó emberek többsége.
2022. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hypno ***** válasza:
83%

Ott egészen mást jelent a bal és a jobboldali mint nálunk.

És szerintem ezzel sem foglalkoznak egészségtelenül sokat.

2022. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
igen, nagyon ciki.
2022. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
A "fiatal, nagyvárosi értelmiségiek" általában a leghülyébb yuppie-k, szóval ami nekik gáz, az csak jó lehet.
2022. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Semmi köze ehhez. A fiatalok mindig a rendszer ellen lázadnak bárki van ott. Mivel 12 éve Orbán van, természetes hogy utálják. Amikor én voltam ennyi idős 2010 előtt akkor a szocik voltak 8 évig és kb minden fiatal jobber vagy széljobber volt. Ez volt a magyar skinhead mozgalom aranykora is, mert akkoriban ez volt a lázadás. Balos fiatalt kb nem is ismertem, pedig Pesten nőttem fel, ezek a vén nyuggerek voltak a balosok anno.
2022. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Trump egy agyhalott bohóc, örülnek hogy megszabadultak tőle!

Mi is nagyon fogunk örülni, ha Orbántól megszabadulunk!

2022. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
A legutóbbi választásokon a Fidesz Budapesten is mindenhol elért 30-40%-ot, úgyhogy azért fideszesként is van táborod.
2022. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

"Trump egy agyhalott bohóc, örülnek hogy megszabadultak tőle!"


Vajon annak is örülnek hogy a helyébe lépett egy szenilis agyhalott bohóc?

2022. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

A fiatal nagyvarosiak altalaban liberalisok. Delen, foleg a kisebb varosokban a valasztasok idejen tele volt a varos Trump plakatokkal, az emberek kiteszik a hazukra, a hazuk ele, az autojukra.

Felmentem Washingtonba kirandulni, ott meg mindenki Bidenes tablat tuzott ki az elokertbe, valaki meg bidenes szarsagot osztogatott a turistaknak.


Az ember nem erzi cikinek ha Trumpot tamogatja, mert nem tamogatna ha szerinte ciki lenne. En vallalom hogy Trumpra fogok szavazni 2024-ben mert nekem az o politikaja jobban tetszett mint Bidene.

Ez inkabb provokativ kerdes a reszedrol.

Te cikinek erzed hogy pl DK-s vagy? Ha ugy erezned hogy ciki DK-snak lenni akkor inkabb lennel pl Momentumos, nem?

2022. júl. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!