Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Honnan ered ez a Lengyel -...

Jeffrey Spender kérdése:

Honnan ered ez a Lengyel - Magyar jóbarát mondás ?

Figyelt kérdés
Én soha nem éreztem semmi baráti / történelmi viszonyt a Lengyelekkel.
2022. júl. 30. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:

A konkrét időpontot nyilván nem lehet megmondani, de a történelem során nagyon sokszor segítette ki egymást a két nép. Ezt úgy kell érteni, hogy az adott nép jelentős személyiségei (kevesebben vagy többen) nyújtottak segítséget abban amihez nagyon értettek.


Baráti viszonykialakulásához "helyzet" kell. És megfelelő empátia, amely két ember között létrejön, ha kellően ismeri a történelmet. Nekem volt szerencsém lengyel földön ehhez, sőt, úgy is, hogy a vége kényelmetlen volt. Mára ez a helyzet a politika következtében gyengült.

2022. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2022. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2


A 16. században három részre szakadt országunk, a Török hódoltság, az Erdély, és a "független" Magyar Királyságra, az meg Osztrákok vazallusa volt.


A 18. században meg az Osztrákok kezdtek erőteljes uralmuk alá hajtani.


Báthory-val volt kapcsolatuk, de összességében romantikus, túlnagyított mítosz ez.

2022. júl. 30. 13:21
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem mítosz ez, de valószínűleg annak fényében mondod, hogy most a lengyel kormányfő elbúcsúzott a jelenlegi magyar kormánytól...
2022. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4


Szerinted csak és kizárólag Kormánypárti, aki nem kedveli a Lengyeleket ?

2022. júl. 30. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

A történelemben az volt a két nemzet. Gyakran voltak közös királyaink.

Tehát volt amikor magyar király uralkodott Lengyelországon vagy legalábbis egy részén és fordítva pl. II. Ulászló

2022. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De például a II. világháborúban is segítettük a lengyeleket még úgy is, higy ellenkező oldalon állunk, illetve ők is sokat segítettek ‘56-ban.
2022. júl. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1948-49-es szabadságharc, Bem apó.
2022. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!