Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor mentek ennyire félre a...

Mikor mentek ennyire félre a dolgok "politikai korrektség", "diverzitás" (+ woke kultúra) és egyéb kérdésekben?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikor és hol ment ez ennyire félre. Nemrégiben nézegettem 2010 körüli videókat, sporteseményeket... És teljesen rendben voltak még ilyen téren, a német focicsapatban európai játékosok voltak, a spanyolban elsősorban spanyolok stb.


Most meg szinte csak kisebbségek, mert "diverzitás!!!". ( [link]


Ugyanez a filmeknél, ahol sok esetben történelmi személyeket alakítanak kisebbségek, akár a történelmet megmásítva is. Fordított esetben viszont (ha feketét játszana fehér), már záporoznának is a dörgedelmek, nácit, rasszistát kiáltva. Fel sem szabad merülnie.


Egyes sorozatokból kigyomlálják a szerintük "sértő" dolgokat, egyetlen kivételt képez a fehér társadalom akiket viszont lehet sértegetni, kigúnyolni. Azt szabad. Miért ez a kettősség?


Olyan dolgok is erősen neccesek, hogy a feketék elleni támadásokat a média körbehordozza, míg fordított esetben közli a legtöbb sajtó, hogy "nem illik bele a narratívába" és nem közlik, vagy beleszőve valami elterelést. Sok esetben az ezen felhörrennők hamar megkapják a "náci" jelzőt.


Miért és mikor csúszott szét minden? Én úgy 2012 utánra teszem, mert 2010 környékén még nem ezzel volt tele minden. Ráadásul náluk a "ha nem velünk vagy, akkor ellenünk" mentalitással (BLM mozgalom, szobordöntögetések, térdepeltetés, kötelező meleg-témák erőltetése már a buta akciófilmekbe is). A kisebbségekre pedig rosszat mondani nem szabad, még gondolat szintjén sem. (Fordítva viszont megengedett)


Miért és hogyan történt ez? Miért hagyja mindenki, miért nem tesz ellene senki...?



#háborgás #SJW #hőbörgő liberális tüntető #Tönkreteszik a világunkat
2022. aug. 31. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

"nézegettem 2010 körüli videókat, sporteseményeket... És teljesen rendben voltak még ilyen téren, a német focicsapatban európai játékosok voltak, a spanyolban elsősorban spanyolok stb."


Nem jól nézted. Cacau? Klose? Podolski? Gómez? Özil? A francia válogatottnak meg már akkor is színes-bőrű volt úgy a 80%-a.


De a Loic Nego nevű derék magyar legény gondolom nem böki a csőröd.

2022. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Amit mondasz, egy gyakori vélemény, de szerintem az alapja leginkább egy észlelési torzítás. Egy példán keresztül próbálom érzékeltetni.


A sógorom fakadt ki egyszer a melegházasságért lobbizó poltikusok miatt azzal a szöveggel, hogy "nemhogy a normális családokat támogatnák, csak a melegek seggét nyalják, mi meg itt küzdünk". Erre mondtam neki, hogy akkor vegyük végig a tényeket, ki hogy van támogatva: csok, babaváró, családi pótlék, családi adókedvezmény, első házasok kedvezménye, stb... A melegek lehetnek élettársak, és a négy fal között azt csinálnak, amit akarnak.


A te fejedben van egy kép, ahol mondjuk a fehérek és a kisebbségek egyensúlyban vannak, és úgy érzed, ez borul fel. Eközbem a társadalomkutatók nézik a számokat, és azt látják, hogy nagyon nincs egyensúly, és ez ellen jó volna valamit csinálni.

2022. szept. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ez ha jól tudom a 90-es években kezdődött.
2022. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2.


Erőltetve nem lehet egyensúlyt létrehozni. Vagy ha mégis, akkor az egy lassú, 30-40 éves folyamat volna. Ehelyett akarják "még ma!!!" megcsinálni és készül a kvótakisebbség ami sokszor csak árt a saját népcsoportjának (cigányvezéreink itthon pl. akik ellopják a felzárkóztatásra szánt pénzt).

2022. szept. 1. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!