Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mekkora a valószínűsége egy...

Mtwl83 kérdése:

Mekkora a valószínűsége egy globális konfliktusnak az elmúlt napok eseményei tükrében?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a Sanghaji Együttműködési Szervezet ülésén az én véleményem szerint kezd körvonalazódni 2 blokk. Az egyik Oroszország+Kína a másik lényegében az USA és szövetségesei. Ez tudom eddig is megvolt,de most valahogy úgy tűnik nekem, hogy leosztották a lapokat, a népek térfelet választottak (nagyrészt..ugye Törökország pl kérdéses, bár NATO tagként van egy erős usa blokk elkötelezettsége, de láthatjuk, hogy pl az említett konferencián ott van Erdogan). Ez nekem úgy tűnik, mintha egy vagy két lépésre lennénk egy nyílt konfliktustól. Ezt most az ukrán helyzettől függetlenül vetem fel (én nem féltem soha attól, hogy önmagában ez világháborúhoz vezet). Amúgy ugye az Ukrajnában zajló proxy háború valahol ez ennek előjele, ahogy a kína-usa kereskedelmi háború is. Magával Ukrajnával kapcsolatban is az az ember érzése, mintha az USA ki akarná "fárasztani" Oroszországot, hogy megfossza úgymond Kínát egy szövetségestől. Lényeg a lényegben, hogy nem értem mi a végcél itt, mert ha nem egy végső összecsapás (ez kicsit teátrális :D), akkor az egésznek semmi értelme. A nyersanyagokból kifogytunk, ami maradt fel kell osztani, ennek meg a módja tudjuk mi....Vélemény?

2022. szept. 16. 12:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#2

"Miért feltételezi mindenki a kínaiakról, hogy teljesen irracionálisak és hülyék?"


Ez az álomviláguk része. Azt hiszik, hogy az ideológia felül írja a pénzt.

2022. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

10: keserű a valóság, mi sztupó-bácsi?


El is hiszem! :))

2022. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azon dolgoznak az illetékesek, hogy méltósággal tudjon russia kivonulni ukrainabol.
2022. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 MDaniel98 ***** válasza:
2# Mondjuk olyat láttunk már a történelem során, hogy a válságban lévő ország háborúskodásba kezdett, hogy elleplezze a belső gondjait.
2022. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!