Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínában legális a kutyaevés? ...

Kínában legális a kutyaevés? Láttam videón a neten, hogy úgy vágják le a kutyákat a piacon mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

Figyelt kérdés

2022. szept. 30. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Van ahol be van tilva, de legális
2022. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1. Köszi. Végre nem egy elvakult kínai cumizó.
2022. szept. 30. 20:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem mára már vétségnek számít a kínai jogban, és a társadalom is lenézi. Inkább Koreában népszerű, de ott is voltak már a betiltását szorgalmazó kampányok pl. az 1988-as szöuli olimpiakor.
2022. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
kína cumizó azt mit jelent ? kíaiak nagy része nem tekinti a kutyát házikedvencnek . engem pl a bálnazabáló európaika zavarnak , de mivel ott "nincs" más ennivaló így ez érthető
2022. szept. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"kíaiak nagy része nem tekinti a kutyát házikedvencnek"

Ezt miből vontad le? Sokan vannak akik tartanak kutyát Kínában. Többen mint akik rendszeresen kutyát esznek. Meg amúgy a kutyából sem akármilyen fajtát esznek. Van egy külön kutyafajta amit étkezésre tenyésztenek, a többi fajtát viszont általában otthon tartják házikedvencként.

2022. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként Dél-Koreában népességarányosan gyakoribb a kutyafogyasztás, mint Kínában, viszont ott van egy nagy generációs törés. Az idősek miatt népszerű mai napig - mivel közöttük van egy réteg aki még tartja ezt a hagyományt - azonban a fiatalok egyre kevésbé. Minél fiatalabb korosztályról van szó, annál ritkább a kutyafogyasztás a körükben. Így ott várható előbb-utóbb, hogy szinte majdnem eltűnik.
2022. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Miért baj ha megeszik a kutyát itt se kéne tartani van fogalmatok arrol mennyi macska,kutya tarto beteg nő van a világon.Aki kutyákban,macskákban éli ki a gyereknevelést utána meg magabiztosan sétálva oszt ki mindenkit.De minden ember kerüli mert elviselhetetlen a természete.Azért vannak negativ dolgai a kutya tartásnak én eleve csak családi háznál engedném de csak házörzöknek mert az feladata nem kedvenc.
2022. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 MDaniel98 ***** válasza:
Van ahol betiltották, de alapvetően legális.
2022. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hús az is, tehát semmi baj nincs vele.
2022. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xp ali ***** válasza:
Nem tudom, hogy itthon egyáltalán illegális-e. Nem szép, én sem tenném, de hogy büntethető-e, azt nem tudom biztosan. Kínában eszik és legálisan árulják is. Van is vmi külön kutyafaj, ami erre "való". Európában csak lóról tudok, azt az olaszok eszik. Pl. ló steak.
2022. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!