Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy a határon...

Hogy lehet, hogy a határon túli magyarok többsége a Fideszre szavaz, amikor Szlovákiában, Romániában és Ukrajnában nincs is diktatúra mint nálunk?

Figyelt kérdés
[link]

2022. okt. 25. 17:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%
9 A határon túli magyarok állampolgársága nemzeti minimum kéne hogy legyen, nem szavazás kérdése. A többség meg azt gondolja, ami mellett kampányol a pártja.
2022. okt. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
38%
Erdélyben például szinte minden magyarsággal kapcsolatos (de még akár kereszténységgel is) építkezést a Fidesz támogat.
2022. okt. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

Tévedés! A határon túliak TÖBBSÉGE NEM SZAVAZ (én sem)!


85% nem is regisztrál a választásaitokra! Pl. Erdélyben az utolsó népszámlálás szerint 1,3 millió magyar él, nálatok leszavazott százezer.


Mellesleg ők sem szavaznának egy román fideszre, az egymillió százalék. Amíg nálunk viszonylagos demokrácia van és messze nem rózsás, de elfogadható szintű közösségi jogaink, oktatási és kulturális intézményeink vannak, sok önkormányzat magyar vezetésű, stb. - addig mit érinti azt a százezer embert, hogy odaát mi van?


Leszavaznak a fideszre, mert azt szajkózzák neki, hogy ezzel kell meghálálni az állampolgárságot.


Ja, és az a Magyarország, amit ők ismernek a Duna TV és az M1 képernyőjéről, tökéletes, szép, jó, fantasztikus ország, remek kormánnyal. Hát kire is szavaznának? :-))


De bocs, hogy ezt mondom, ha az ellenzéknek annyira kellene ez a százezer szavazat egy MINIMÁLIS kampányt esetleg ők is folytathatnának Erdélyben, legalább egy-két üzenetet megfogalmazva feléjük.


Megy a sápítozás, hogy miért a fideszre szavaznak - de ki a t.kömre szavaznának már?


Fidesz kampányüzenet: Mi támogatunk, szeretünk, tisztelünk titeket, majd öntjük rátok a pénzt is (értsd: a haverjainkra, akik felvásárolják Erdélyt), tőlünk csupa jót kaptok!


Ellenzék: --------------- (Értsd: Nincs mondanivalónk számotokra).


DK: Mi elvesszük az állampolgárságotokat is, visszavonjuk a szavazati jogot, amit megkaptatok kéretlenül, uszítani fogunk ellenetek és ígérjük, minden létező határon túli támogatást azonnal felszámolunk, amint kormányra kerülünk! Szavazz ránk, hogy szájba rúghassunk végre! :-)))))



Te ki a búbánatra szavaznál ilyen kampány mellett, ha 80 éves néni lennél Csíkkozmáson?



Inkább az a csoda, hogy az erdélyiek 85%-a még mindig nem vevő egyáltalán a hülye belpolitikátokra és eszében sincsen szavazni!

2022. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

#13


*Taps*

A tájékoztatás teljes hiányát nagyon jól nyakon csípted.


Én 21 éves vagyok. Magyar és román állampolgár. A 2018-as választást még pont nem kaptam el, csak a szüleim, de a legutóbbit már igen. (Mondjuk azt is a szüleim intézték, a boríték is oda ment, nem hozzám a koliba)


Az összes magyarországi politikai ismeretem:


Orbán Viktor - Fidesz

Gyurcsány Ferenc - ???

??? - Kétfarkú kutya párt


Utóbbi csak azért maradt meg, mert jópofa a neve. Gyurcsány Ferenc meg nem tudom, hogy néz ki, mert vagy itt Gyakorin vagy boomeres Facebook csoportokban találkoztam csak a létezésével.

Ellenben Orbánról csak úgy folynak a hírek, meg még házhoz is jön, hogy lejárassa magát. (Tusványos...)


Egyik roszabb mint a másik. Nincs jó politikus, csak máshogy rossz, de az egyiket legalább képen felismerem...

2022. okt. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk, Erdélyben sem csak fiatal nyikhajok élnek, akiknek semmi politikai ismeretük sincsen, a maguknál 10 évvel idősebbeket már boomereknek nevezik, és nem érdekli őket semmi, de azért tájékozottnak hiszik magukat.

A felnőttek azért rendelkeznek némi tapasztalattal a korábban történtekről is, és több szempontot figyelembe véve döntenek.

13 egyébként nagyjából jól összefoglalta.

2022. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ami meg az ellenzéket illeti, 13-as leírása kb stimmel Mo-on belül is a vidékiek tekintetében.

Mintha az ellenzéknek csak a főváros létezne. Így nehéz róluk elhinni, hogy valóban az ország lakossága érdekében tevékenykednének, és nem csak külföldi érdekcsoportok támogatásának megszerzése céljából, a maguk helyzetbe hozása érdekében.

2022. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!