Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrán állampolgárokat kaidnak...

Ukrán állampolgárokat kaidnak Magyarországról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik lakásom kiadtam néhány ukrán magyar állampolgár férfiaknak!

Azt mondták Ukrajnát a háború elején magyar útlevéllel hagyták el! Volt a katonaság behívójuk is érvényben már akkor!

Azt olvastam most készíti az ukrán állam a listát azokról a férfiakról kik elhagyták Ukrajnát, kik elhagyták körözés alatt lesznek, és börtönt kapnak!

Kérdeztem a lakókat ezt hogyan akarják kivitelezni, azt mondták nem tudják!

Gondoltam úgy, hogy kiadja az adott ország az ukránokat Ukrajnának!

Magyarország és Ukrajna között van kiadatási egyezmény ha jól tudom! Ez azt jelenti, hogy ha ez a lista elkészül őket is kiadja a magyar hatóságok az ukránoknak? Azt mondják nem fogják kiadni őket mert magyar útlevéllel léptek ki Ukrajnából! De én ezt hülyeségnek tartom, mivel mindegy mivel hagysz el egy országot a lényeg hogy elhagytad, nem igaz?

Szóval ha ezt bevezetik Ukrajnában, őket is kiadják?


2022. okt. 27. 15:31
1 2
 1/14 hypno ***** válasza:

A nemzetközi körözésnek és a kidataásnak is megvannak a szabályai, ami nem azt jelenti, hogy adnak egy listát hogy ezek adjuk ki, mi meg kiadjuk.


A körözés és kiadatás okát is közölni kell. A hadkötelezettség elmulasztása szerintem nem olyan indok, amire kérni lehet.

Viszont ha valakit mondjuk rablásért, gyilkosságért keresnek, azt simán ki lehet adni.


Akit menekültként ismertek el azt sem lehet kiadni.


Ha érdekelnek a részletek itt a törvény

[link]

2022. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ők nem menekültek, kérdeztem segítsek-e menekült státuszt igényelni, azt mondták nem kell!

Azt is mondták, hogy ha lettél hívva katonai szolgálatra és nem jelensz meg abba a hivatalba ahol besoroznak az már elmulasztás és pénzbírság, no de mivel ők magyar állampolgárok így is nagy ellenségnek számítanak! El sem hagyhatják már a férfiak Ukrajnát! Ha nem adnák ki az országok az ukránokat nem értem miért rendelik el a külföldön tartózkodó ukrán állampolgárok körözését, mi az értelme? Megvárják ameddig hazamegy aztán elkapják? Hülye volna akkor hazamenni!

Ha jól tudom, ha van behívás nem jelensz meg az felér egy hazaárulás és disszidálással, azaz megszöksz amit börtönnel súlytanak! Azt mondták vannak hívők akik nem vesznek fegyvert az elveikre hivatkozva, azoknak le kell tölteniük a börtönben a szolgálati időt!

2022. okt. 27. 15:48
 3/14 anonim ***** válasza:
Az ukrajna rezsim bedarál mindent
2022. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hypno ***** válasza:

#2


Ha nálunk mozgósítás lenne és te mondjuk hadkötelezettként nem tennél eleget behívó parancsnak és megszöknél, akkor te is dezertőrnek minősülnél itthon és ha elkapnának lecsuknának mint a malacot. A Btk. összes ide vonatkozó deliktuma bűntettnek minősül. XLIV-XLV fejezet

[link]


De ez minden országban így van ami kicsit is ad magára.

2022. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 hypno ***** válasza:

És már itt is van a békepárti fidesz kormány legújabb ad hoc ötlete a témában.


[link]

2022. okt. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5.

De Magyarországon a NATO véd meg, vagy nem?

2022. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hypno ***** válasza:

#6


Ha minket támadnak. Ha mi támadunk, a nato tagoknak nincs kötelezettsége.

Ezektől a kardcsörtető harcimarciktól sok minden kitelik.

2022. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És mégis szerinted kit tamadnánk már meg?


Amúgy te mit csinálnál ha be akarnának hívni?

2022. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hypno ***** válasza:

#8


Ameddig a vezér azt parancsolja hogy előre és nem azt hogy utánam, addig engem háborúban nem lát senki. Ne az én farkammal verjék a csalánt.


Amúgy már decemberben megcsináltattam az útlevelemet (plusz az egész családét) arra az esetre ha olyan országba kellene mennem, ahova a személyi igazolvány nem elég.


De 50+ -os emberekre már egyébként sem vonatkozik a hadkötelezettség. 😎

2022. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9.

Annyi eszed lehetne,hogy lásd férfiakat már ukrajnában sem engednek ki a határon hiába útlevél!

2022. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!