Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy a nem itt élő...

Mi az oka, hogy a nem itt élő román állampolgárok állandóan itt kommentálgatnak a kizárólag Magyarországot, az itt élő Magyarokat érintő kérdéseknél?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 16:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az adminoknak, hogy csak lakcím igazolással lehessen kommentelni.
2022. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
8%
Ha kitiltanák őket akkor ki védené itt az ellenzéket?
2022. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanaz, amiért szavazhatnak is a magyarországi országgyűlési választásokon.
2022. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%
Nincs elég baja szegény libsiknek?
2022. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Mert ugyanolyan Etelközi származék trollok mint te, te nagyon művelt európai és nyugatos myugati tipúsú szabad világos magyar állampolgár! XD


Remélem nálad is felkapcsolják egyszer a villanyt, azon a részen is ahol élsz!

2022. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem amiatt lehet, mert Magyarország miniszterelnöke, államfője és egész politikai "elitje" 30 éve folyton Erdélyben lebzsel, beleugat kizárólag Erdélyt és az ott élő Magyarokat, sőt, románokat, németeket, örményeket, szlávokat, zsidókat, azaz Románia polgárait érintő kérdésekbe.


Valószínűleg hozzá tehet az is, hogy a magyarországi miniszterelnök Erdélyben mondja el a vadabbnál vadabb beszédeit, a közelmúltban már egy nyíltan rasszista beszédet, amit még a romániai Országos Diszkriminációellenes Tanács is vizsgálat alá vont!


Lehet hozzá köze annak is, hogy magyarországi politikusok harminc éve kampányolnak Erdélyben, belepofázgatnak, kire kellene az ottaniaknak szavazni (és már 20 évvel hamarabb elkezdték ezt, mint hogy a kettős állampolgárság intézménye megjelent volna), ráadásul felvásárolják fél Erdélyt, az egész Székelyföldet, hergelik a román többséget a magyar kisebbség ellen, de még a magyarországi magyar többséget is a határon túliak ellen az elhibázott "nemzetpolitikájukkal". Szavazatokat vásárolnak, uszítanak, importálják a beteg magyarországi pártpolitikát és a gyűlölködést Erdélybe.


Gondolom, ilyen okai lehetnek, legalábbis többek között. Én például csak ezért szólok hozzá a senkit sem érdeklő belpolitikai posványotokhoz - mert mint valami túlcsordult, eldugult vécécsészéből, folyton hozzánk fröccsen a sz...r tőletek.


Nálam - és szerintem sokaknál - a miniszterelnökötök idén nyáron elbüfögött beszéde volt az utolsó csepp a pohárban, amit volt pofája egy soknemzetiségű, sokvallású MÁSIK ORSZÁGBAN elmondani, amelyiknek ő nemcsak, hogy nem vezetője, de nem is állampolgára!


Mivel a ti miniszterelnökötök, negyedszeri kétharmaddal, nem tudom, hol máshol tehetném szóvá. Nem vagyok magyar állampolgár és sosem szavaztam nálatok, ezért pláne csak nektek mondhatom el, akik megválasztottátok: TARTSÁTOK OTTHON, LÉGYSZI!


Köszi!

2022. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%
Készülünk.
2022. aug. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Speciel most a debreceni tervezett akkumulátorgyárról volt egy debreceni portálon szó, a Debreceniek vitatták, hogy jó-e vagy rossz az ötlet, mennyi vizet igényel, lesz-e környezetszennyező hatása, stb. Minden 3. kommentelő román állampolgár volt, folyamatosan osztották a magyar (főleg debreceni) kommentelőket, akik féltik ettől a beruházástól a városukat. De a múltkor a gáz-villany áremelésekről szóló fórumokon is állandóan beszólogatnak, nem értem, mi közük a mi dolgainkhoz? Nem itt élnek, nem nekik kell számolniuk a következményekkel. Vannak német és horvát nemzetiségű ismerőseim, akik itt élnek, ők is rendszeresen olvassák a horvát és német híreket, de soha nem szólnak bele, ők azt mondják, itt élnek Magyarországon, magyar állampolgárok, ez a hazájuk, az itteni dolgokba lehet beleszólásuk.
2022. aug. 18. 17:24
 9/18 A kérdező kommentje:
7-es, ezek a román állampolgárok kizárólag az általad említett miniszterelnököt dicsőítik....valami nem kerek
2022. aug. 18. 17:28
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

"7-es, ezek a román állampolgárok kizárólag az általad említett miniszterelnököt dicsőítik....valami nem kerek"


10-es, sokféle román állampolgár van, mint ahogy sokféle ember van. Én a magam nevében beszélhetek, mint a kérdés egyik érintettje. Személy szerint sosem dicsőítettem a miniszterelnöködet, és őszintén örülnék, ha otthon ülne, a saját országában.


A hozzászólás-témát amúgy hülyeségnek gondolom, nekem is van véleményem Amerikáról is, Izraelről is meg az orosz-ukrán háborúról is, és nem gondolom, hogy az arról szóló híreket csak orosz és ukrán állampolgárok kommentálhatnák jogosan, de közülük is lehetőleg csak azok, akik konkrétan olyan területen élnek, ahol éppen a harci cselekmények zajlanak.


A szólás- és véleményszabadság egy globalizált világban, ráadásul a virtuális térben, nem korlátozódik sem állam- sem megyehatárok szerint.


Az szerintem nem probléma, ha a világhálón bárki bármilyen témához szabadon hozzászól. Az más kérdés, hogy legyen-e közjogi értelemben szavazati joga (szerintem NE LEGYEN - és én köszönöm szépen, nem is igényeltem).


Ugyanakkor nekem elég életszerűtlennek tűnik, hogy random székely bácsik Csíkcsicsóból direkt a debreceni nyúlzavarógépgyár akkumulátoráról kommentelnek.


Maximum Debrecenben élő diákok, ott dolgozó munkavállalók lehettek a kommentelők. Kit érdekel Gyergyóditróban a debreceni ipar sorsa, komolyan??? Életszerűtlen... vagy mondhatnám azt is: "valami nem kerek"...

2022. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!