Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Puskás Ferenc miért Spanyolors...

Puskás Ferenc miért Spanyolországba emigrált?

Figyelt kérdés
Az aranycsapatból Puskás meg Kocsis is Spanyolországba emigrált. De miért pont oda? Gyakorlatilag bármelyik országba mehettek volna ahol modern foci van. Egyáltalán miért nem jöttek haza?

2022. nov. 13. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert épp tök véletlenül ott volt a Real Madrid. Fura, nem?
2022. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Miért-miért, a nagyobb lehetőségekért meg főleg a pénzért.
2022. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az olaszoknál meg az AC Milan az angoloknál a Liverpool stb.
2022. nov. 13. 10:35
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
#1 :)
2022. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
#3: De az mind fos. Vajon egy focista a karrierje építésekor a legjobb csapatba igazol, vagy eladja magát valami fostalicskának Szaúd-Arábiába, mint a Dzsudzsák? Utóbbinak vajon miért van cigány neve és miért konvergál a korrupció felé a teljesítmény helyett?
2022. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Mert ott kapott jó állást :)
2022. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

"Egyáltalán miért nem jöttek haza?" [link]

"Az indoklás szerint október 23. után „megnyilvánulásával és magatartásával támogatta az ellenforradalmat", majd „október 30-án a Honvéd csapatával dél-amerikai turnéra távozott, onnan nem tért haza". Az elsőre vonatkozóan sajnos semmiféle bizonyítékra nem hivatkozik a határozat, míg a második állítás erősen csúsztat, hiszen az együttes nem túrára, hanem hivatalos mérkőzésre utazott ki. A fő ok persze az volt, hogy Puskás katonatisztként maradt kint, azaz nem egyszerűen „disszidált", hanem - az állambiztonság szerint - hazaárulást követett el."

2022. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Abban az időben nem lehetett a focistáknak külföldre szerződni. Ha hazajött volna azután a dél-amerikai túra után, soha többet nem kapott volna útlevelet. Őrnagy rangban "szolgált" vagyis focizott a Honvédban, attól félt, hogy katonaszökevénynek minősítik.
2022. nov. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a Real Madridtól kapta a legjobb ajánlatot.

„Én a jelen pillanatban szabad játékos vagyok – írta Puskás –, vagyis nem vagyok lekötelezve sehova, ugyanis az Interrel felbontottam a kontraktot, mert kezdtek piszkoskodni a fizetéssel és én azt mondtam, hogy ezt nem csinálom, ehhez nem vagyok hozzászokva, hogy hitegessenek. Pedig elég szép megállapodásom volt, 170 000 dollár, de ezt megkapom mindenhol, ha van játékengedély és addig azt csinálok, ami akarok, oda mehetek ahová akarok. (...) Ha nehéz is meglenni a foci nélkül, de én inkább várok.” [link]

2022. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mért a Real Madridot választotta. Azt nem tudom, hogy akkoriban mennyire volt top csapata a német, angol, olasz, francia bajnokságnak. Mai szemmel nézve Mbappét érte kritika, hogy miért maradt a PSG ben, miért nem ment a Madridba, ahol fejlődhetne. A Real madrid ma is topcsapat, de remélem, hogy a spanyol bajnokságot a Barca nyeri.:)


Szóval válaszott egy topcsapatot és ennyi. De hogy máshol milyen ajánlatot kapott, vagy kapott e, azt nem tudom!!!

2022. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!