Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugaton lényegében a demokrác...

Nyugaton lényegében a demokráciát felváltotta a teokrácia?

Figyelt kérdés

Ha nem hiszel a transzokban, tehát, hogy valakinek nem a nemi szerve dönti el a nemét, hanem olyan nemű aminek gondolja magát, nem veszel részt az ő agyában létező fantáziavilágban, egy kollektív pszichózisban, akkor megbűntetnek. Lehet, hogy csak a társadalom cancel-ez, de pl. Angliában, Skóciában akár pénzbüntetés és egyéb szankciók is lehetnek. Ez már lényegében egy vallás, amire kényszerítik az embereket.


Ilyen utóljára a spanyol inkvizíció korában volt!



2022. nov. 21. 02:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
39%

[ma 10:59]: "A keresztény vallásnak igeni volt köze az indiánok irtásához."

- Nem a keresztény vallásról beszéltem, hanem az inkvizícióról.


Az inkvizíció egy konkrét, alapvetően eretnekellenes, az állami hatalommal összefolyó egyházi hivatal volt. Hogy te összekevered a vallásháborúkkal, más, szintén a vallás nevében elkövetett kegyetlenkedésekkel, visszaélésekkel, arról én nem tehetek.


Nem kell szeretni az inkvizíciót, ez nem arról szól. Arról van szó, hogy a kereszténység nevében elkövetett emberöléseket nyakló nélkül felróni az inkvizíciónak szimplán történelmietlen. A kereszténység nevében elkövetett kegyetlenkedések 99%-ának semmi köze nem volt az inkvizícióhoz. És nem azért, mert az inkvizíció olyan marha humánus lett volna, mert nem volt az. Hanem mert jellegéből adódóan alkalmatlan volt a nagy volumenű, mondjuk a vallásháborúkkal összemérhető kegyetlenkedésekre.


Esetleg nézd meg ezt: [link] .

2022. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%

"- Nem a keresztény vallásról beszéltem, hanem az inkvizícióról."


A kettő egy és ugyanaz.

Az inkvizíció a keresztény egyház által létrehozott és felügyelt szervezet, amely az egyház a saját érdekeinek érvényesítését (zavartalan hatalomgyakorlás) hivatott szolgálni, látszólag jogos és törvényes módon.


Az inkvizíció, mint egyházi jogforrás és erőszakmonopólium, volt hivatott törvényesíteni a vallásháborúkat is és felkenni, bűneik alól feloldozni az abban résztvevőket.


Az egy dolog, hogy bizonyítottad, nem vagy képben az inkvizíció természetével, annak céljával kapcsolatosan, na de olyan arcátlan már ne légy, hogy nekem hozod fel iránymutatásul a keresztény egyháznak (including inquisition) a yukatán félszigeten kifejtett, majd' félezer éves tevékenységét.

Hiszen azt az előző hszedben még explicit módon még éppen te tagadtad.

2022. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
96%
Az 1834-ben közzétett hivatalos jelentések szerint, egyedül Spanyolországban 1481-1808 között 34 658 embert végeztek ki nyilvánosan vagy titokban és 288 214-et ítéltek életfogytig való börtönre, vagy küldtek gályarabságra.
2022. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
10%

[ma 12:29]: ""- Nem a keresztény vallásról beszéltem, hanem az inkvizícióról."



A kettő egy és ugyanaz."

- Ez így komolytalan.

2022. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
97%
Éppenhogy Nyugaton van még demokrácia és Magyarországon lett teokrácia, ha mondhatjuk így. Mert az a vallási rajongás, ami Orbán Viktor felé árad, mással nem magyarázható. Meg az, hogy a KDNP mennyiszer vonja bele a keresztény dolgokat a mások életébe. Amúgy, őszinte véleményem szerint, aki ma a magyar politikában (kormányoldalon főképp) a kereszténységre hivatkozik, az egy nagy álszent... Nem hívő egyik sem, nem hogy keresztény...
2022. nov. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
94%

"- Ez így komolytalan."


Te vagy komolytalan ,amikor azt próbálod sugalmazni, hogy az inkvizíció nem felelős semmiért, vagy alig valamiért, valamint azt, hogy az egyház szent és ha valaki rossz is volt esetleg, akkor az nem is tudom ki.


Az inkvizíció az egyház intézménye. Alá van rendelve annak.

Amikor te ezt tagadod, akkor azt állítod, hogy nem józsi rugott bele dezsőbe a kocsmában, hanem csak józsi lába, ergo, józsi ártatlan.


Hát nem.

Soha nem a pápa, vagy a klérus hurcolta máglyára a szerencsétleneket, de minden ilyen esetért a pápa és a klérus az első számú felelős.

2022. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
69%

[ma 17:32]: "Te vagy komolytalan ,amikor azt próbálod sugalmazni, hogy az inkvizíció nem felelős semmiért, vagy alig valamiért, valamint azt, hogy az egyház szent és ha valaki rossz is volt esetleg, akkor az nem is tudom ki."

- Elmész a fenébe, ebből egy szót sem írtam, és nem is sugalmaztam. Tehát akkor csak a te kedvedért:

1. Az inkvizíció egy csomó mindenért felelős.

2. Az Egyház is egy csomó mindenért felelős. Az Egyház történetének rengeteg dicstelen fejezete van, az inkvizíció ezek egyike, de még csak nem is a legcsúnyább. Voltak valódi pápai megrendelésű népirtások.

3. Továbbra is baromság az a kezdeti állításod ([ma 07:29]-ből), hogy az indián őslakosság kiirtásában az inkvizíciónak bármi szerepe lett volna. Megfigyelted, hogy ugyanabban a hsz-edben a melegek üldözéséért és a boszorkányüldözésekért is az inkvizíciót tetted felelőssé, és azzal kapcsolatban semmit nem írtam? Ja, igen, mert abban történetesen nem beszéltél hülyeséget. Tőlem hiheted azt, hogy az inkvizíció tehet mindenről, sőt, mindenről is, hiheted, hogy az indiánokon kívül a dinoszauruszok kihalásáról is az inkvizíció tehet, de mindez történelmietlen, baromság.


Egyébként amikor képes voltál leírni, hogy a keresztény vallás és az inkvizíció egy és ugyanaz ([ma 12:29]), akkor beáraztad magad.


Tudod, volt régen egy tanárom meg egy osztálytársam, akik sokat politizáltak egymással vitatkozva a suliban. Az osztálytársam állandóan a liberalizmust ekézte (hogy a liberalizmus arról szól, hogy szabadjon drogozni). A tanár úr egy idő után azt akasztotta vele szembe, hogy akinek a liberalizmusról rögtön a drogozás jut eszébe, az pont olyan őrült, mint akinek a kereszténységről rögtön az inkvizíció. Ezt akkor nagyon megjegyeztem, mert nagyon tetszett az analógia, bár nem hittem, hogy ezzel valaha is találkozni fogok. De most sikerült.

2022. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
47%

[ma 17:32]: "Az inkvizíció az egyház intézménye. Alá van rendelve annak."

- Így van. És emiatt nem is minden egyházi kegyetlenkedésért felelős az inkvizíció. Az Egyház felelős az inkvizícióért, de az inkvizíció nem felelős az Egyház azon embertelenségeiért, amiket nem az inkvizíció követett el. Mi ebben logikailag olyan felfoghatatlanul nehéz?


"Amikor te ezt tagadod, akkor azt állítod, hogy nem józsi rugott bele dezsőbe a kocsmában, hanem csak józsi lába, ergo, józsi ártatlan."

- Csakhogy nem mondok ilyet. Azt mondom, hogy ha Józsi lába belerúgott Dezsőbe, a keze meg agyonverte a fél kocsmát, akkor azt mondani, hogy Józsi megrugdosott mindenkit, hülyeség. Ártatlanságról nem beszélek, ez a te rögeszméd.

2022. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
47%

[ma 17:32]: "Soha nem a pápa, vagy a klérus hurcolta máglyára a szerencsétleneket, de minden ilyen esetért a pápa és a klérus az első számú felelős."

- Egyrészt tényleg próbálj már meg egy kicsit kifinomultabban gondolkodni. A pápa nem ugyanaz, mint a klérus, a klérus nem ugyanaz, mint az inkvizíció, az inkvizíció nem ugyanaz, mint a kereszténység, stb.


Másrészt pedig mindenki a saját tetteiért felelős. Ha a pápa kinevezett egy elöljárót, hogy az gusztustalankodjon, akkor azért a pápa felelős. Ha a pápa kinevezett egy elöljárót, hogy az ne gusztustalankodjon, de az mégis gusztustalankodik, akkor azért a pápa nem felelős, legalábbis erkölcsileg (vezetőként persze igen, hiszen alkalmatlan embert nevezett ki). Persze ha neked az a mániád, hogy a pápa tehet mindenről, akkor szíves figyelmedbe ajánlom, hogy a dinoszauruszok kihalását se akadályozták meg azok a szemét pápák.

2022. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
52%

17,18,19: Egyre összefüggéstelenebbek, önellentmondásokkal tarkítottak a hsz-eid.


Tudod, ha azt írom, hogy a repülőgépen írtam levelet anyámnak, az nem azt jelenti ám, hogy ráfektettem a papírt a gép törzsére, majd elővettem a tollamat. :))


Nevetséges vagy és sajnos roppant alulművelt. Legalábbis ahhoz, hogy ilyen vitába érdemben beleállj. Nem baj, ma is tanultál valamit. Legalább te.

2022. nov. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!