Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Támogatod Finnország és...

Támogatod Finnország és Svédország NATO csatlakozását?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 10:26
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
61 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha megkapjuk a pénzt akkor igen, csak vicceltem.😉
2022. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
13%
Az attól függ, ők támogatják-e a nekünk járó összegek folyósítását.
2022. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

"Az attól függ, ők támogatják-e a nekünk járó összegek folyósítását."

Milyen összegek járnak nekünk a NATO-tól?

2022. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
6%
3: Ne tetesd hülyének magad. Nem NATO-tól várjuk, de ugyanazok az országok szavaznak. Nagyon figyelünk...
2022. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%

Anno az Egyesült Államok megígérte a Szovjetuniónak, hogy nem lesz NATO tagállam a Szovjetunió szomszédságában (ezt még Kennedy ígérte). Sokáig nem is tartották be, 1-2 elnöki ciklussal később már volt olyan szomszédos ország, amelyik NATO tag lett.


Kíváncsi lennék, hogyha orosz vagy kínai sereg állomásozna Mexikóban vagy Kubában, melyik ország ajvékolna elsőnek és leghangosabban...

2022. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#5: Erről az ígéretről van bármilyen írásos bizonyíték? Én sokat kerestem, de nem találtam semmiféle hivatalos dokumentumot.
2022. dec. 7. 10:44
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
#2 nem jár nekünk összeg kedves élősködő komcsikám
2022. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
15%

6.


Szóbeli ígéret volt, amelyet sajnos Hruscsov naivan elhitt. Ez jelentette a kubai rakétaválság végét, mert úgy gondolta, hogy ez így fair. Hát, az Egyesült Államok sajnos mindig megszegi ígéreteit az "erősebb kutya" elv mentén, ilyen téren méltó barátai lehetnének a románoknak és az olaszoknak.

2022. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

"Ne tetesd hülyének magad. Nem NATO-tól várjuk, de ugyanazok az országok szavaznak."

Egyrészt nem, az USA például kapásból nem EU tag, viszont a NATO legerősebb tagállama. Ausztria meg EU tag, de semmi köze a NATO-hoz. Másrészt az egyik egy gazdasági, a másik meg egy katonai szövetség, és teljesen máshogy is működnek.

Hülyeség a kettőt összemosni...

2022. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#8: Ha egy átlag ember köt szóbeli szerződést még azt is kiröhögöm, nemhogy a Szovjetunió vezetőjét. Nevetséges.
2022. dec. 7. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!