Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik az Orosz Birodalom...

Akik az Orosz Birodalom felemelkedésében reménykednek. Miért lenne ez jó bárkinek is?

Figyelt kérdés
Mi lenne jobb nekünk abban ha a nyugati világ meggyengülne és nőne az orosz befolyás a világon, Oroszország diktálná a világrendet? Jobban élnénk, szabadabbak lennénk, biztonságosabb lenne a világ? Nehezen tudom elképzelni.

2022. dec. 8. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem jó, ha túlságosan ki vagyunk szolgáltatva egy pólusnak. Oroszország aligha fog diktálni világrendet.
2022. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Valószínűleg a reménykedők is oroszok, csak beszélnek magyarul :)
2022. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg idealizálják, romantizálják az orosz életvitelt, emiatt nem látják a negatív oldalát, így nem tudnak reálisan mérlegelni. Más ésszerű magyarázat nem lehet erre.
2022. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Azután hogy ukrajna elpicsázta őket, ki gondol még ilyet?
2022. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagy legalábbis jobb fordítót használnak mint a Google translate
2022. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

"Nem jó, ha túlságosan ki vagyunk szolgáltatva egy pólusnak. Oroszország aligha fog diktálni világrendet."


Értem amit mondasz: ha több pólusú a világ, akkor vannak ellensúlyok. Ez még jól is hangzik, de csak akkor, ha van szabályrendszer és felügyelő testület. Mert egyébként csak erő marad, és a többpólusú világrend általában erről szól: versengés, fegyverkezés, bizalmatlanság.


Szerintem a helyzet az, hogy minden szarságával együtt az USA vezette egypólusú világ messze a legélhetőbb eddig mind közül. Lehet ezért engem köpködni, meg USAnyalónak hívni - miközben amúgy rühellem a kapitalizmust, meg azt a tesztoszteronszagú keménykedést, amit az USA közvetít -, de valahogy nehezemre esik azt mondani, hogy osztrák, török, vagy orosz uralom alatt dek.rvajó volt a magyaroknak, vagy másoknak.


Ha mondjuk a többpólusún világ abból állna, hogy mondjuk Európa Unió hasonló erőt képvisel, mint az USA, akkor én nagyon boldog vagyok. Ha ez az ellenpólus Oroszország, akkor inkább diktáljon csak az USA mindenkinek, mert amúgy nagyon vissza fogjuk még sírni azt a gonosz USA-t.

2022. dec. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#4: Kb fél Magyarország azt hiszi hogy Putyin 4D sakkozik és ez így jó neki és mindjárt beveti a csodafegyvert meg medve bajsza stb...
2022. dec. 8. 15:59
 8/11 A kérdező kommentje:
#6: Valahogy én is így érzek. Jöhet a többpólusú világ, ha az USA által uralt nyugati világgal szemben egy még élhetőbb még jobb világot tudnak felmutatni, de jelenleg Oroszország képében a feudalizmus, Kína képében meg az orwelli diktatúra jönne. Egyik sem túl vonzó számomra.
2022. dec. 8. 16:01
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Én abban reménykedtem, hogy egy EU-Oroszország gazdasági együttműködés és kulturális közeledés elég erőssé tenné Európát, hogy megállja a helyét az USA-val és Kínával szemben is. Nyilván az utóbbi rosszabb, de az előbbit sem kell agyonidealizálni és főleg nem majmolni. A háború kitörésétől viszont már tudtam, hogy ezt el lehet felejteni. Oroszország Kína csicskája lesz, az EU meg az USA-é.
2022. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9, azért szerintem - a világért se vedd kritikának - elég naiv gondolat volt, hogy létre jöhet EU-Oroszország tengely. Amúgy nem lett volna rossz elképzelés, csak Oroszország világképe szerintem valami olyasmi, hogy Eurázsia és Kelet-Európa Oroszország csicskája, Kelet- és Délkelet-Ázsia Kína csicskája, Nyugat-Európa és Latin-Amerika meg az USA csicskája. Szóval lehetett volna velük együttműködni, csak nem úgy, ahogy mi szeretnénk.
2022. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!