Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin a háborúval bizonyítani...

Putyin a háborúval bizonyítani akarja, hogy Oroszország ismét világhatalom?

Figyelt kérdés
Talán ezért is fontos annyira neki a mostani háború, mert ha elveszítené senki sem tartaná már világhatalomnak Oroszországot, mondván hogy egy elmaradott ország (Ukrajna) is legyőzi.

2022. dec. 25. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez is benne van, többek között ezért sem akar veszíteni. Nem tudom, hogy hogy lesz ennek a háborúnak a közeljövőben vége. Ukrajnát nyilvánvalóan nem tudja legyőzni, kivonulni pedig elvi okokból nem fog. Szerintem már rég megbánta, hogy belevágott.
2022. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha tényleg ez lenne a célja, akkor a lehető legrosszabb eredményt produkálja. Még Oroszország hagyományos befolyási övezetében Közép-Ázsiából is egyre inkább kiszorul, ahogy Kazahsztán, Tádzsikisztán, Üzbegisztán eltávolodik tőle, mert ők sem veszik már komolyan.
2022. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy Olaszorágnál kisebb GDP-vel...:)
2022. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg akarta osztani Európát és az USA-t, mert ez tűnt számára a legésszerűbbnek Oroszország pozíciójának megtartására és ha lehet növelésére. Japán felé vagy más irányba a terjeszkedés kissé bonyolultabb.
2022. dec. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem már rég megbánta, hogy belevágott."

A napokban nyilatkozta, hogy sokkal hamarabb kellett volna beavatkoznia. Azt lehet hogy megbánta hogy háborút indított, de nem a háborút magát bánta meg, hanem a háború időzítését és a háborúra való gyenge felkészülést. Biztos vagyok benne hogy a későbbi háborúikhoz máshogyan fognak állni ezután, és már most bejelentették hogy jelentősen felpörgetik a rakéta- és dróngyártást is. Persze meggyengült Oroszország, de lehet jobban jártunk volna, ha egy nagyobb háborúban szenbesülnek az oroszok a hátrányaikkal...

2022. dec. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
#5: Igen, tudjuk, hogy Oroszország egy terrorista, agresszor ország.
2022. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha ez így van, akkor nagyon elbszták, mert azt eddig is tudta a világ, hogy gazdaságilag egy rakás sz.ar egész oroszország, nemhogy nagyhatalom, de mostmár azt is világosan bebizonyították, hogy katonailag se azok :DDD
2022. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem lenne az orosz atomarzenál, Szibéria fele már kínai fennhatóság alá tartozna.
2022. dec. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát eddig ez elég szarul sült ki az oroszoknak. Mondjuk ebben jócskán benne van az USA és az EU is, mivel nagy mennyiségű támogatásokat(pénz,fegyver stb..) adnak az ukránoknak.
2022. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!