Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Templomhegy kié?

A Templomhegy kié?

Figyelt kérdés
Zsidók fel mehetnek oda? Vagy csak muszlimok? Illetve, hogy irányíthatja egy zsidó országban a zsidó vallás legszentebb helyét egy muszlim társaság?

2022. dec. 31. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

"Illetve, hogy irányíthatja egy zsidó országban a zsidó vallás legszentebb helyét egy muszlim társaság?"

Úgy, hogy nemzetközi jog szerint kelet-Jeruzsálem nem Izrael része, azt erőszakkal annektálta csak és egyoldalúan tekinti magáénak.

2022. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

Úgy, hogy Izrael ezt a társaságot hatalmazta fel a templomhegy igazgatására.


Mose Dajan nagyon jól látta, hogy ha a moszlimok számára is éppoly szent területen a zsidók elkezdenek púposkodni, abból Izrael nagyon nem jön ki jól.


[link]

2022. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Másképp tudom: még a muszlim hódítás, vagy a keresztes háborúk idején, 1000 körül született egy háromoldalú (zsidó, kersztény, muszlim) megállapodás, amit mindhámegtalálja.rom fél aláírt és az irat állítólag ma is megvan.

Az akkori rabbi azért írta alá, mert már akkor sem tudták pontosan, hol volt az a terület, ahova csak kohénok léhettek, illetve csak a fõpap.

Ez a status quo máig érvényes.

Errõl olvastam, sajnos akkor nem jegyeztem fel a forrást, de valószínû, ha valaki nagyon keresi, megtalálja.

2023. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
* #3-ban "mindhámegtalálja.rom" helyett mindhárom
2023. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!