Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szomszéd országokban hogyhog...

A szomszéd országokban hogyhogy nem kötelező a történelem és matematika érettségi ? És miért van olyan kevés érettségi tárgyuk ?

Figyelt kérdés
Ausztriát kivéve.
2023. jan. 6. 19:17
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Abszolút nem értek egyet, ebben a témában szerintem mi találtuk meg a jó megoldást, az irodalom-történelem-matematika a három legfontosabb tárgy, mindháromból fontosnak tartom az érettségit.


Nem szeretem ezt "az élet egy kivánságműsor "- szerű gonodlkodásmódot, hogy mindenki azt tanulja és abból vizsgázzon, amiből ő akar.

2023. jan. 7. 20:25
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem a tárgyakkal van a gond, hanem hogy nem a lényeges dolgok vannak a fókuszban.

A törinél a legfontosabb az államismeret, a kritikus gondolkodásmód lenne. Ahelyett elkezdik tanítani kb. kőkorszaktól és az érettségi előtt pár hónappal tanulnak hasznosat.

Az irodalom dettó, gondolkozni kéne megtanítani az embereket, kreatívnak lenni, a szövegértést és az érveléskultúrát segíteni de ez sajna csak egy kis százaléka a tárgynak.

A matek szerintem rendben van, bár évről-évre egyre könnyebb az érettségi és kevesebb a követelmény. Itt leginkább talán az kifogásolható, hogy egyszerűen kevesen tudják átadni szerethető módon, nem keltik fel a diákok érdeklődését. Ezt talán a legnehezebb tanítani, mert személyre szabottan kisebb csoportoknak kéne oktatni, mint a nyelvet.

2023. jan. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!