Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért fél sok politikus és...

Progizo kérdése:

Miért fél sok politikus és más ember egy békés európai határrendezéstől?

Figyelt kérdés

Ne szépítsük a dolgot: az I. világháború után a győztes "békecsinálók" alaposan elszúrták a dolgot itt a térségünkben a határhuzigálással.

Az 1930-40-es évek fordulóján Hitlerék nagyjából helyretették ezt a nyugatiak beleegyezésével, ám a II. világháborút követően Sztálinék megint szétbarmoltak mindent.

Ma, amikor nagyjából úgyis egyek vagyunk a határok nélküli(?) EU-ban, miért tabutéma még mindig az államhatárok holléte? Miért nem lehet leültetni az érdekelt feleket egymással a békés határrendezés érdekében ahelyett, hogy a szőnyeg alá söprik és tovább görgetik ezeket a problémákat?

Ez főleg hazánk térségére igaz, de bárhol is van az EU-n belül ilyen gond, miért nem beszélik meg? Nem mindegy a döntéshozóknak, hogy mi hová tartozik az EU-n belül? Vagy ez az egész uniósdi nem is erről szól?



2023. jan. 17. 10:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
57%
Megint megkérdezem: ha ilyen borzalmas a helyzet, miért nincsen sor egyik határon sem Magyarország felé tele menekülő magyarokkal?
2023. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
45%

B+, te szivatsz vagy tényleg ennyire értetlen ember vagy ?


Mert oda köti őket a múltjuk, a felmenőik, a házuk, a földjük, az emlékeik..stb.



Sziriában 12 éve polgárháború van és mégse kerekedett fel az egész lakosság.



Mit akarsz bizonygatni ezzel a hülyeséggel ?

2023. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
0%

Aha.

Tehát akkor múlt felmenők stb. szentimentális okokból inkább elviselik?

2023. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
29%
Jó , én befejeztem a társalgást hétmérföldes buta emberekkel.
2023. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi? :D gyorsan elfogytál :D
2023. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
45%
Nem fogytam el, csak azon hűltem el, hogy te hogyhogy nem érzed magadon a butaságot ilyen kérdések feltevésekor...
2023. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
66%
Nézd nekem az egyik szomszédom Erdélyböl jött át még a szocializmus alatt. Nah neki elhiszem hogy rosszul bántak vele mert fogta magát és elköltözött X száz kilométerrel odébb. De úgy látszik a többségnek nem fáj annyira...
2023. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
75%
Szlovákiában már évek óta sokkal magasabb az életszínvonal és a létbiztonság mint Magyarországon, bolondok lennének a magyar nemzetiségűek átköltözni ebbe a fostengerbe amivé Magyarország változott. Kivéve persze Rajka és környéke, ami Pozsony egyik aglomerációja lett az utóbbi években.
2023. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
31%

Mindenki mást ért azalatt, hogy "nem fáj annyira". Egy európai embernek pont eléggé fáj,mert hozzá vagyunk szokva ahhoz a szinvonalhoz minimumként, amit Afrikában még el sem értek.


Aki határontúli magyarrá vált, annak a számára visszalépés, visszafejlődés - gyakran mondják is, hogy ott is kisebbségek, itt is kisebbségek. Ott magyarok, itt szőröstalpúak.


Már leirtam órákkal ezelőtt Raffay Ernő véleményét : az magyar, akinek fáj. Nincs mit hozzátenni.


A bezzegszlovákiázás, bezzegromániázás engem hidegen hagy, mert egyik országban sem élnék, ha vasvillával kerhetnének sem.


Az meg, hogy ott maradtak épp azért jó, mert legalább ők is használhatják azt a magyar örökséget, amit a felmenőik rájuk hagytak. Legalább ők is élhetnek Pozsonyban. Számomra sokkal rosszabb lenne, ha ki lenne minden magyar csukva ezekből az országokból .



Ha meg neked is van olyan ismerősöd, akivel rosszul bántak, nem is értem, miért ágálsz annyira ez ellen.


Törvényszerű, hogy a kisebbségek mindig mindenhol el vannak nyomva, kisebb-nagyobb mértékben, kortól, országról függően.


A nők is el vannak nyomva még ma is (sokkal kevesebben vannak vezető pizicióban ) mégis tök mást jelent a 100 évvel ezelőtti elnyomásuk és a mostani.


Attól, hogy nincsenek észak-koreai körülmények Felvidéken, még el lehetnek nyomva.


Engem különösen zavar, ahogy leépitették a magyar nyelvhasználatot, iskolarendszert minden szomszédunkban ,mert kiemelten fontos számomra és gyerekeim, unokáim számára is, hogy minél jobb szinvonalú oktatásban részesülhessenek.


Márpedig ha annyi lehetőségem lenne csak, hogy vagy beadom a gyereket egy magyar tagozatra ,ahol 13 cigány osztálytársa van, vagy beadom szlovákba/románba, ahol nincs cigány ,de más nyelven kell tanulnia, egyik lehetőséget sem választanám.

Viszont azt sem választanám ,hogy emiatt jöjjek át Magyarországra és éljek életem végéig máról holnapra albérletben és hagyjam ott a szüleim, rokonaim házát, amiben ott élhetek ingyen is.


Napokig lehetne sorolni a példákat az elnyomásra, nem tudom, mire fel ez a kötekedés , hülye kérdések repetitiv ismételgetése.


Ki a a hülye, aki bárhol is kisebbségben szeretne lenni ? Se egy országban, se egy iskolában, se egy munkahelyen nem jó.

2023. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
26%

Magyarország egy balfasz ország : nálunk a kisebbség (cigányok) bántják, ölik a magyar többséget.


Szomszédainkban a többség bántja, öli a magyar kisebbséget.


Nem tudom, milyen álomvilágban élnek, akik nem olvasnak a magyarirtásokról,bántlamazásokról, koncepciós perekről a magyarok ellen, amik napjainkban is zajlanak.


Eleve Trianon miatt keveredtünk bele két háborúba , a délszlávba és az ukránba. A délszláv háborúban is direkt a magyarokat küldté a frontra, h vásárra vigyék a bőrük.


A szerbek ötösével-hatosával irtják a magyarokat, pár éve egy esküvőn egy szerb HAT magyart ölt meg.


A románok a rendszerváltáskor vasvillával, benzinnel, láncfűrésszel támdták meg a békésen demonstráló magyarokat, akik annyit akartak elérni, hogy az új alkotmányban legyenek biztositva a magyar nyelvhez való jogaik.


Sütő Andrást a román hadsereg szeme láttára verték félholtra. Egy román állat lándcfűrésszel ment a magyarokra, ezért megverték és koncepciós perben a magyarokat itélték el. Fenyegették a magyarokat, hogy rájuk gyújtják a padlást.

Az egyik magyar 6 évet ült azért, mert a láncfűrésszel támadó románba rugott egyet, a börtönben is berték, bánották.



Szálljatok le a földre, a szomszéd országokban úgy bánnak a magyarokkal 100 éve, ahogy nálunk a cigányok bánnak a magyarokkal.

2023. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!