Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Majdnem 1 éve, hogy az oroszok...

Majdnem 1 éve, hogy az oroszok megtámadták Ukrajnát. Gondoltad volna akkor, hogy 1 év elteltével sem fog bírni Putyin az ukránokkal? Szerintem erre szinte senki sem fogadott volna.

Figyelt kérdés
Azok között voltam én is, akik kijelentették, hogy max 1 hét és vége lesz Ukrajnának. Szerencsére tévedtem.
2023. jan. 23. 11:38
A kérdező szavazást indított:
Nem gondoltam volna, hogy Putyin 1 év után sem ér el semmit
Tudtam, hogy Putyin nem fog érdemben elérni semmit
31 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Nézd vissza a ruszki történelmet. Nekik mikor volt olyan háborújuk ami pár hónap alatt véget ért és nem halt meg legalább fél millió katonájuk? Kb soha. Ők a technikai és taktikai hiányosságaikat mindig is a létszámmal próbálták ellensúlyozni.
2023. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A japánok 1904-1905-ben mondjuk elég gyorsan bucira verték őket.
2023. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
95%
várható volt, hogy nem lesz vége gyorsan, az elmúlt évtizedek hadászati eredményeiből ez már kilátszott. 1 hét után, amikor a villámháborús terv összeomlott, már egyenesen következett a mostani állapot.
2023. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Az orosz haderő márcsak ilyen. Tapasztalatlan és/vagy alkoholista semmitérő emberekből áll.
2023. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#2

az is másfélév volt.

2023. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Keresni kéne, hogy mit csinált jól Oroszország, de semmit. Azt hitték, hogy bevonulnak, mint Krímnél, és senki nem csinál majd semmit.

A háború előtt Ukrajna a szétesés előtt állt. Gazdasági hanyatlás, nulla életszínvonal, Zelenszkij támogatottsága 1 évvel a választások előtt nulla volt. Az eu-val a kapcsolata nagyon rossz volt. A világ legkorruptabb országai között volt, a jogállamiság és emberi jogok terén még a magyar szint is csak álom lett volna nekik.

Putyin bevonult, speciális hadművelet, azt hitte laza lesz.

És akkor mi is történt?

-Szankciók

-Az orosz bevonulás megsemmisítése

-Nyugati összefogás Ukrajnával

-Ukrajna teljes felfegyverzése modern fegyverekkel is(nagyobb katonai költségvetéssel, mint Oroszországé)

-Az EU és a NATO támogatja Ukrajnát

-Zelenszkij támogatottsága végtelen

-És 2 országot is belelök a a fő ellenfél, a NATO kezébe. (Ha a törökök engedik).


Tanítani kell majd, hogyan ne háborúzz.

2023. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

A támadás pillanatában nem gondoltam volna, hogy max. egy hétig tartanak ki az ukránok, de nem azért, mert sz-r a hadseregük - tudtam, hogy nagy hadseregük van, tudtam, hogy a NATO doktrínáknak megfelelő, modern kiképzést kaptak, és hogy vannak modern játékszereik is.


Azért hittem ezt, mert úgy gondoltam, hogy az oroszoknak sikerülni fog az ukrán vezetés likvidálása.


Amint eltelt az első hónap, én már szinte biztos voltam benne, hogy ez egy évekig elhúzódó háború lesz.

2023. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Dzsonszi ***** válasza:
0%

A háború kezdetét nagyon elb@szta Putyin, azt hitte, hogy a bab is hús, és pár százezer emberrel odamennek nagy pofával és Ukrajna behódol nekik. Ez látszik abból, hogy ellátmányt, üzemanyagot, élelmet se tudtak pótolni, aztán vissza kellett vonulniuk. Valószínűleg kisebb ukrán védekezésben bíztak és elhitték, hogy ez egy laza oroszpárti elnök odaültetés lesz a végeredmény. Hát nem így lett, az ukránok teljes erejükkel ellenálltak, a fél világ meg ezerrel nyomja őket fegyverrel, lőszerrel, pénzzel, humanitárius támogatással.

Viszont ősszel behívtak új katonákat, akiknek a bevetése most kezdődik el, szerintem egy újabb szakaszhoz ér a háború és orosz előrenyomulás lesz csak várható, immár felkészülten és nem fognak meghátrálni, kaphat akármilyen tankot Ukrajna.

2023. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

A háború elején nem lehetett tudni, hogy ilyen kevés katonával támadnak, és hogy az ukránok számbeli fölénybe kerülnek. A nyugati fegyverszállításokat sem lehetezz ennyire előre látni.


Az persze marhára nem igaz, hogy Putyin nem ért el semmit, a kijevi rezsim alatt lévők száma kb a felére csökkent, az infrastruktúrájuk romokban, az országuk hatoda idegen kézen, a halottaik száma egyre nő, és idén várhatóan minden még rosszabb lesz nekik. Már 60 éveseket akarnak besorozni....

2023. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem gondoltam volna, hogy Putyin 1 év után sem ér el semmit"

Elérte a rengeteg ártatlan áldozatot és az inflációt.

2023. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!