Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért jó az USA-nak, hogy nem...

Miért jó az USA-nak, hogy nem vette át a metrikus rendszert?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy azért teheti meg mert most ő a legjanibb. Rajta kívül még két ország nem alkalmazta. De van ennek érteleme? Egy olyan világban, ahol minden összefügg mindennel? Ráadásul a mértékegyegységek nem a kultúrát jelentik.
2010. okt. 4. 09:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
56%

"Nem a népet sanyargatják, mint Észak-Korea"


Ne poénkodj már.

2010. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
59%
Azt is számold bele Kérdező, hogy mekkora őrület és anarchia törne ki az USA iparában, ha hirtelen előírná az USA kormánya, hogy minden ipari berendezést, mérőeszközt és tervezőeszközt át kell állítani metrikusra. Most képzeld el, ha a General Motors motorgyártó üzemébe megérkeznének a beszállítótól a metrikusan gyártott hengerfejek és nem lehetne betenni az angolszász motorblokkba századmilliméteres eltérések miatt.
2010. okt. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

ma 11:33

Igen, de egy fokozatos átállással meg lehetne oldani! És akkor a többi termelő ország, hogy oldotta meg annak idején, amikor átálltak? Nehogy már azt mond, hogy csak az USA termel! Régebben az első vh előtt az USA egy senki volt, sokkal nagyobb ipari országok meg tudták oldani.


"...hanem majdnem mindenhol, ahol angol gyarmat volt."

Ez így meredek. Kanada tudtommal átállt és Ausztália is. Egyedül Nagy-brittania vonakodik még, de az EU nyomása meg kell hogy tegye a hatását.

2010. okt. 4. 11:42
 14/32 anonim ***** válasza:
59%
"Annak idején" még nem kellett századmilliméteres pontossággal gyártani alkatrészeket, és nem tucatnyi beszállító gyártotta egy nagyvállalatnak. Az I. vh. idején még a gépalkatrészeket kézzel csiszolták egybe (az alkatrészek nem is voltak csereszabatosak két ugyanolyan termék között), azelőtt meg a gőzgépeknél örültek ha a hézagok centiméter alattiak voltak.
2010. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Sztem az ő rendszerük nem jobb, talán egyszerűbben felfogható egységekkel dolgozik, de ugyanakkor nehezebben használható a bonyolult váltószámok miatt. Ettől függetlenül egyetlen nemzetközi szerződés sem kötelező érvényű, úgyhogy joguk van olyan makacsnak lenni, amennyire akarnak. Sztem neked nem ezzel van a gondod, hanem azzal, hogy "most ő a legjanibb"
2010. okt. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

"...még nem kellett századmilliméteres pontossággal gyártani alkatrészeket" Kanada 1973-ban állt át, akkor pedig már pontosan gyártottak alkatrészeket.


"Sztem neked nem ezzel van a gondod, hanem azzal, hogy "most ő a legjanibb"" Ez igaz, de nem ez volt a kérdés. Hanem az, hogy miért ilyen "makacs", ez nem hinném, hogy akkora nagy kultúra lenne (mármint a m.e.).

2010. okt. 4. 12:22
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, Kérdező én sem értem miért kell ezen annyira fennakadni. Joe Bácsi küldött neked Texasból egy tolómérőt, de nem tudod használni mert angolszász, ezért most USAgyűlölő lettél? Én a Famicom kazettás (japán verzió) Nintendomba nem tudok NES kazettákat (USA verzió) rakni, csak emulátorról játszani, mégse sírom ki a szemem, fogaim között sziszegve, hogy "gyűlöllek USA, gyűlöllek!".
2010. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

"...ezért most USAgyűlölő lettél?"

Azért az usa gyűlölet és az hogy nem bírom az usa-t nem ugyanaz.

2010. okt. 4. 12:56
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

a hagyomány és a megszokás nagyon erős tényező

ha vki műszaki területen dolgozik (fejben számol) és megszok egy mértékegységrendszert, az nem akar 30-40-50 évesen az alapoktól tanulni egy másikat

másrészt usa tele van a.szász mértékkel gyártott alkatrészekkel (beleértve a sok autót), 3/4 colos helyett 15.43 mm-es menetemelkedésű csavart gyártani pl nem olyan jó vicc

kanada egy 20milliós körüli ország volt 1973-ban nem túl elsöprő mennyiségű iparral, tán könnyebben át tudtak állni...

2010. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
annyi féle mértékegység létezik, hogy ha megtudnád lefagyna az agyad!
2010. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!