Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért jó az USA-nak, hogy nem...

Miért jó az USA-nak, hogy nem vette át a metrikus rendszert?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy azért teheti meg mert most ő a legjanibb. Rajta kívül még két ország nem alkalmazta. De van ennek érteleme? Egy olyan világban, ahol minden összefügg mindennel? Ráadásul a mértékegyegységek nem a kultúrát jelentik.
2010. okt. 4. 09:55
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Azért az usa gyűlölet és az hogy nem bírom az usa-t nem ugyanaz."


Ha amiatt "nem bírod" őket, mert más mértékegységet használnak, az azért túlmegy a racionális ellenszenv határán. Az inkább gyűlölködés.

2010. okt. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted Angliának miért jó, hogy az út bal oldalán vezetik a járműveket?
2010. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ennek semmi értelme sincs. Miért lenne gond.

Ha te élnél ott akkor neked ez egy alap lenne.

És igen itt van a gond amiért téged nem lehet meggyőzni, hogy utálod Amerikát. Akkor miért nem az angolokkal tetted fel a a kérdést? És ez most téged miért zavar? Gondolom itt nem sok amerikaival találkozol. HA meg elmész oda akkor illik megnézni a váltószámokat. HA egy külföldi jönne ide akkor tőle elvárnád, hogy tiszteletbe tartsa az itteni kultúrát. Vagy mikor egy más vallású elmegy egy más vallású országba.

2010. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

Akárki akármit mond, az ő mértékegységrendszerük NEM logikusabb és egyszerűbb. Régen talán az volt. De ugye a metrikus rendszerben szinte minden között 10 hatvány az átváltás, ami jól illeszkedik a tizes számrendszerre épülő nyelvünkbe. Valamint az sem értem, hogy a gyereknek miért lenne természetesebb a láb, ami nem az ő lába, hanem egy felnőtté mint a méter, ami nem megtévesztő, mert nem hasonlít a neve semmi másra.


Ezen túl nekem nincs bajom azzal, ha máshogy számolnak. Csinálják, ez az ő dolguk, annyi minden másban eltérnek a kultúrák, ez csak egy kis színesítés. Csak ne terjesszünk hamis dolgokat róla.

2010. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
69%

Nem számít, mit használnak, a tudományos életben a SI mértékegységeket kötelező használni, akármi is legyen azonkívül még.

A hétköznapi embernek szerintem meg tökmindegy, hogy pint vagy liter, mérföld vagy kilométer. Aki nem tudja átváltani ezeket, annak nagy bajok vannak a fejével. Kb olyan kaliberű ez a kérdés, mintha pénznemeket kellene átváltani, és miért nem használ mki teszemazt dollárt vagy eurót...

2010. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

"Ha amiatt "nem bírod" őket, mert más mértékegységet használnak, az azért túlmegy a racionális ellenszenv határán. Az inkább gyűlölködés."

Nem gyűlölöm őket, főleg nem emiatt.

"És igen itt van a gond amiért téged nem lehet meggyőzni, hogy utálod Amerikát."

Nem utálom. De nektek nincs jobb dolgotok, mint az USA-t védeni. Nem szorul az a ti védelmetekre. Csak egy kérdést tettem fel, amire szerettem volna objektív válaszokat kapni.

"És ez most téged miért zavar?"

Nem zavar, csak kérdeztem. De téged úgy látszik zavar, ha a nagy Amerikát valamilyen negatív értelemben emlegetik.

"HA meg elmész oda akkor illik megnézni a váltószámokat. HA egy külföldi jönne ide akkor tőle elvárnád, hogy tiszteletbe tartsa az itteni kultúrát. Vagy mikor egy más vallású elmegy egy más vallású országba."

Pont ezért kérdeztem, mert szerintem egy mértékegység nem a kultúra része. Elég baj, ha a kultúra ott kezdődik, hogy miben mérnek. Ráadásul az nem is az övek, azt a Britektől vették át. Most ne vegyük figyelembe, hogy a két országban eltér a mérték, de akkor is az angoloktól származik.

2010. okt. 4. 17:04
 27/32 anonim ***** válasza:
59%

Én sem csipázom az USA-t, de nekem inkább a hülye háborúikkal van bajom, mint a mértékegységükkel.

De amúgy a konnektor csatlakozó is más az USA-ban, azért nem háborodunk fel?

Meg emberek, nehogy már ne legyen a rendszámtáblájuk bal felén kék alapban sárga csillagok. Ja, hogy az nem EU? Hát az mindegy.

Tegnap meg a szomszédom fejét kellett leüvöltenem, mert ő piros rózsát ültetett, mikor az egész utcán sárga rózsa van.

Azért hülyeségeken ne akadjunk már ki.

2010. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Ha kimész az USA-ba, igenis alkalmazkodni fogsz... És elfogadod a törvényeket, szokásokat, a rendszert.. Ilyen az amerikai társadalom, nem fog mindenféle nép nyavalyogni és segélyeket kiharcolni, hogy ne kelljen dolgozni...



A nyelvi és kulturális és érdekbeli egység tartja össze az Egyesült Államokat, az EU-nál sokkal erősebb unió...- és régebbi is-

2010. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
71%
ennyire buta embert mint a kérdezőt ritkán látni az állatkerten kívül.
2012. ápr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

"Miért jó au USA-nak.."

Szerintem nem jó. Lehet, hogy anno amikor még egyszerűbb lett volna (mint pl. Canadának) akkor elzárkóztak tőle, vagy nem is foglalkoztak vele/fel sem vetődött a kérdés.


Viszont a mai "demokratikus" világban simán "leszavaznának" (szerintem) egy ilyen döntésre irányuló kérdést.


Tehát megfogalmaztam a válaszom..

Üdv!

2014. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!