Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ilyenek a menekült...

Miért ilyenek a menekült ukrán nők?

Figyelt kérdés
Láttom Facebookon sok ukrán menekült gyerektelen nő osztja, hogy folytatni kell a háborút. Éljen Ukrajna közben meg nyugaton hazájuktól több ezer kmre élnek, buliznak, szórakoznak. A hazájukban maradt férfiaktól várják halljanak meg a háborúban.

2023. febr. 2. 16:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
19:43 nagyon vicces voltál, de tudod te azt pontosan, hogy hogy értettem.
2023. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%

"Talán mert szeretnének egyszer hazamenni Ukrajnába.

Pontosabban: Mert Ukrajnába szeretnének hazamenni."


Ez az, ami eszükben sincs.

Boldogok, hogy kijutottak nyugatra, valójában áldják a háborút, mert nélküle reménytelen vágyakoztak csak elhagyni a lepra országukat, most meg nem csak hogy kimehetnek, de a tenyerükön hordozzák őket.

Én például nagyjából egy évtizedet dolgoztam vendégmunkásként nyugaton részletekben, de soha semmit nem kaptam támogatást, csak adókat, meg mindenért kőkeményen fizetnem kellett és robotoltam, mint a barom.

Nem irigylem tőlük a segélyt, meg az ingyenes támogatásokat, sőt, meg is értem, hogy bolondok lennének, ha nem vennék igénybe, én is örültem volna, ha nem kell az ingyen lakásért a belem kidolgozni, meg az ingyen téli-nyári ruházatot is elfogadtam volna, a Nike csukát, meg a rendszeres élelmiszersegélyeket, amivel bőséges minőségi étkezést biztosítanak nekik, meg az ingyen utazást és nyelvtanfolyamot, a munkába állási segítséget, a készpénzt, satöbbi, de hát sajnos nálunk nem volt háború, így én csak robotolni mehettem ki, ha sikerült melót és szállást szereznem, meg volt pénzem az utazásra, az első hónap megfinanszírozására és eszméletlenül spórolnom kellett, hogy valami kis pénzem maradjon, de nekik ez arany élet, élnek, mint Marci Hevesen.

Biz Isten jó lenne ukrán menekültnek lenni, a világ legjobb dolga, viszik őket Kanadába, Új-Zélandra, ha nem elég neki nyugat-Európa...

Hazamenni?

Megbolondultál?

2023. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%

Leszarják a házukat, ami egy putri volt és más is egy bőrönddel megy a vakvilágba, nem kamionnal kivitt javakkal.

A gyereke fejét sem lövik szét, hiszen vitte magával és sokan a férjeiket is, akiknek volt esze és letipliztek, amíg le nem zárták a határokat.

Ukrán állítások szerint eddig kevesebb, mint százezer áldozata van az egész háborúnak, azok zöme is magától ment lövöldözni, amíg a kényszer-sorozásokat be nem vezették, mert véresszájú nacionalista volt.

Azok persze megszívták, akik meghaltak és azt meg is értem, ha a front elől elpucolnak, de Ukrajna 90%-át semmi baj nem érte, max ha elmegy az áram, megvárja amíg megcsinálják, a szomszédom meg már egy éve gyertyázik, mert kikapcsolták az naftáját, de csak nőnek a kifizetetlen számlái, vele például a kutya sem törődik, sehová sem menekülhet, mert csak rúgnak rajta egyet.

A támogatást meg el tudom képzelni, mert van hozzá hasonlatom, bezsuppoltak hozzánk egyszer egy négert a városházáról a panzióba, neki minden ingyen volt, még az internet is és nem mosott az semmit, mert ami koszos lett neki, azt egyszerűen kidobta, kapott újat és teli volt pénzzel, de nem melózott, ingyen kapott minden kaját, szabályosan röhögött rajtunk, amikor hullafáradtan hazatántorogtunk a melóból.


"neked is hasonlóan kiváló kalandokat."


Jó lett volna, de én csak egy egyszerű magyar vendégmunkás voltam, nekem semmi sem járt, csak az adó.

2023. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

Mert ők is pénzéhesek, mint a háborút szító nyugat és mert sokkal jobb a nyugati színvonalú segélyeken élniük, mint otthon a putriban nyomorogniuk.


Majd férjhez mennek nyugaton és akkor EU-s állampolgárok is lesznek.


Olvastam olyat, hogy az ukrán nő hogy szerette el a befogadó családfőt, aztán a férj hogy lépett le vele otthagyva a gyerekét meg az asszonyt....


Szépen meghálálják a segítséget, vagyis inkább kihasználják! :(

2023. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
66%

Azt még hozzátenném, hogy nyugati viszonylatban éhbérért robotoltam, úgy lehetett csak boldogulni, ha orrba-szájba túlóráztam és fogamhoz vertem a garast. Mindenki keresett rajtam egy csomót közben, csoda, hogy maradt valami a végén és szabályosan számolgatnom kellett, hogy hányszor jöhetek haza, mert ennyit kopnak a gumik, annyi a benzin és megy a km az órába, mennyi után van az ékszíjcsere, a szervíz, stb...

Neki meg minden ingyen, kényelmesen felszáll a drága vonatra és semmivel sem kell törődnie, minden ingyen, ez maga a mennyország.

2023. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
30%
Honnan szalajtották ezt sok rosszindulatú, háborúpárti Putyin fanatikust?
2023. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
27%

Mert pofátlanok és hálátlanok!


Minden normális ember békét akar és nem a háborút támogatja!


Persze mindig könnyű más fszával verni a csalánt...

2023. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Hiába pontoztok le, akkor is csak a háborút, és Putyint támogatjátok. Amúgy jelentkezhettek nyugodtan az orosz hadseregbe, ha már ennyire rajongtok Putyinért, és az elnyomó rendszerekért.
2023. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
A 20-as meg jelentkezhet golyófogónak az ukrán hadseregbe, ha már ennyire háborúpárti, mondjuk egy erőszakkal besorozott kárpátaljai magyar családapa helyét kiváltva !
2023. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
76%

Ki beszél itt szerinted háborúról, meg Putyinról?

Vagy ki a franc támogatja az oroszokat?

Arról van szó, hogy az ukrán menekültek boldogok, hogy végre elmenekülhettek...

2023. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!