Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A környező országokban a mai...

A környező országokban a mai napig a magyarok által lakott területek a legfejettebbek. Mit árul el ez a környező népek mentalitásáról?

Figyelt kérdés

Szlovákiában a Magyarország menti, magyarok lakta sáv kb. úgy néz ki, mint Magyarország. Elmész ettől északabbra az igazi szlovákok közé és csak kiégett romos gyárak meg poros Skodák vannak.


Románia legfejlettebb városa Marosvásárhely, kb. Debrecennel, Szegeddel van egy színvonalon, Erdély se lerobbantabb, mint mondjuk Tolna megye. Elmész a románok közé és putriországba érkezel.


Szerbiában a Vajdaság megintcsak olyan, mint Csanád-Csongrád Vármegye, ettől délebbre jön a Macskajaj-filmekből megismert világ.


Ukrajnában Kárpátalját "Kis Svájc" néven is szokták emlegetni, mert ukrán mércével ott hatalmas jólét, rendezettség, és gazdagság van.



2023. febr. 10. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Ausztriában is a magyarok lakta területek a megfejlettebbek?
2023. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
2013-ban Kárpátalja a 3. legszegényebb ukrán megye volt.
2023. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

3-as vagyok. Nem tudom miért vagyok lepontozva, meg lehet nézni:

[link]

2023. febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

A kérdezőnek abban igazat adok, hogy eddig már többfelé megfordultam Romániában, de Marosvásárhely volt az egyetlen város ahol:


-Minden utcai lámpa égett

-Nem szólongattak le cigány prostik

-Nem volt mindenhol ilyen szemétszag benzinbűzzel keverve

-Az útmenti árokban nem volt időnként egy kupac emberi ürülék

2023. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Szlovákiának a Pozsony környéki része a legfejlettebb, keleten van nagyobb szegénység. Romániában pedig Kolozsvár és Bukarest a legfejlettebb városok, nem tudom honnan szedted Marosvásárhelyt. A székely megyék pedig az átlag alatt vannak. Kárpátalja sajnos szintén nem tartozik a legfejlettebb régió közé ukrajnai szinten sem. Szerbiáról nincs infóm.

Ez a kérdés tele van pontatlanságokkal.

2023. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Kárpátalja még Ukrajnán belül is csóró, igaz ez Székelyföldre is, Szlovákián belül is egyedül azért fejlettek azok a régió, mert ott van a főváros és a nyugat közelsége. Maga a Csallóköz nem épp egy gazdag térség.
2023. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Ahol a magyar megjelenik, ott kő kövön nem marad, senki sem fog csak úgy lazsálni.
2023. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Erdélyben Kolozsvár a legfejlettebb, én sem értem a vásárhelyi példát. ,,elmész a románok közé"-nem lehet, hogy neked a ,,balkán" idegenül hat? Erdélyben alapból brutális román többség van, de nyilván hatottak egymásra a kultúrák és az erdélyi románok kevésbé balkániak, mint a ,,kifliben" élő társaik.

Nálad szerintem arról van szó, hogy az általad megszokottat — a ,,magyar" környezetet tartod a normának, ami pedig etnikai színezetű erősen. :)

2023. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyébként Erdélyt szokták,,kis Svájcnak" hívni, Kárpátalja más tészta, és itt nyilván nem a természeti adottságokra gondolok...

Jelenleg olyan messze van Svájctól, mint... aztán ki-ki elődönti, hogy ez jó-e vagy rossz. 🙂

2023. febr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
A Csallóköz Szlovákia legterméknyebb térsége, úgy termőföldek, mint több természeti kincs szempontjából.
2023. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!