Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nincsenek felháborodva...

Miért nincsenek felháborodva az emberek politikai nézetektől függetlenül az alábbiak miatt?

Figyelt kérdés

Én csak most olvasom, hogy milyen jogtiprás érte a kárpátaljai magyarokat:

[link]

Olvastam már itt-ott hogy szabályozzák a kisebbségek nyelvhasználatát Ukrajnában. Nem is fordítottam rá nagyobb figyelmet, gondoltam a belügyben meg egyéb hivatalos helyeken mostantól csak ukránul szólalnak meg vagy ilyesmi. Hát de most ezt a cikket elolvasva kiderült számomra hogy nem ez a helyzet.

"a nemzeti kisebbségek anyanyelvű oktatása csak az első négy osztályban lesz engedélyezett, és csupán az önkormányzati fenntartású tanintézetek külön osztályaiban vagy csoportjaiban. Az 5. osztálytól kezdve minden tantárgyat ukránul oktatnak majd, viszont engedélyezi a törvény egy-két vagy több tantárgy oktatását bármely európai uniós tagország nyelvén"

Ezt hogy csinálhatja meg egy ország, amit ráadásul az EU felkarol, védelmébe vesz? Nem vagyok benne biztos, de úgy tudom hogy az első és második világháború utáni szerződésekben ilyen kitételek is vannak, hogy a kisebbségeknek biztosítani KELL az anyanyelv használatát. Erre fel ilyen határozatot hozni. Még valamennyire megérteném ha párezres számú kisebbség élne ott, mondván nincs most pénz fenntartani egy többnyelvű tanítást. A wikipédia szerint Ukrajna 41millió lakosának 17% orosz, az majdnem 7 millió ember!! Mert hogy ne az legyen mondva, hogy csak a magyarokat nézem. Tudom hogy ők mára már sajnos csak kb 100ezren vannak ott, ez se kis szám, de egy 7 milliós számú kisebbséggel ilyet csinálni? Én nem vagyok magyarországi magyar, de már így is felháborít, és már belegondolni is rossz hogy ilyesmi megtörténhet akár itt nálunk Szerbiában is. Ezért miért nem szólalnak fel a magyarországi magyarok egységesen? Tényleg ekkora széthúzás és megosztás van? Vissza akarunk térni ide, a háború utáni kisebbségek helyzetéhez:

[link]



2023. febr. 11. 02:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Na és ha msot felháborodik attól változik valami? Nem.
2023. febr. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Mert a libsik követik a nyugati ukázt, hogy most imádni kell Ukrajnát. És fel vannak háborodva, ha valaki nem tapsolja meg Zelenszkijt.
2023. febr. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%

Na most akkor nézz körül Magyarországon, hogy melyik iskolában tanulhatják a kisebbségek az anyanyelvüket.

Kapaszkodj meg: SEHOL!!! Mindenhol tiltva van, kizárólag magyarul tanulhatnak az iskolában. Az anyanyelvüket meg vagy őrzik és használják a négy fal között otthon, vagy kihal a tudásuk.

2023. febr. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
Aztán tiltva van nekik hogy otthon akármilyen nyelven tanuljanak? Nem.
2023. febr. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
3: Hatalmas marhaságot írsz.
2023. febr. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
És aki nem kárpátaljai, és mégis jogtiprás érte? Itt magyarországon, azzal mi van?
2023. febr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Én mondjuk a debreceni emberek jogtiprása miatt jobban fel vagyok háborodva, mert az a saját országomban történik és nem egy másik ország belügye.
2023. febr. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

5-ös, akkor itt a hatalmas marhaságunk:

ez az a marhaság, amiről ő ir:

[link]


ehhez képest a magyar marhaság meg a következő:

[link]


amit te marhaságnak nevezel, az a valóságban 1 db iskola! 1 db, ami tavaly nyilt ráadásúl.

2023. febr. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Mert kicsi a magyar.
2023. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
Mert a folytonos felháborodókat csak a migrik lembqwertyk idegesítik annyira. Na meg most az ukik.
2023. febr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!