Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez a nagy felháborodás a...

Mi ez a nagy felháborodás a magyar vétó miatt?

Figyelt kérdés

Alapjában véve nagyon sok Fideszes intézkedéssel nem értek egyet, elítélem az orosz terjeszkedést és támogatom Ukrajna támogatását. De most miért vannak felháborodva azon, hogy nem veszünk fel közösen HITELT, hogy az ukránoknak adjuk?

Támogassuk őket persze, akár közösen, akár külön külön is, de ne hitelből. És ezt most teljesen jogosan nem szavazta meg a magyar fél. De ezen miért vannak ennyire felháborodva országosan és nemzetközi szinten is?


2022. dec. 6. 19:54
1 2
 1/16 mindentudó99 ***** válasza:
56%
Feneketlen kútba öntött pénz. Egy évre biztosítana megoldást. Utána? Hitel minden évben vagy hogy lenne?
2022. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Azt tedd hozzá, hogy ez a "hitel" aztán jó eséllyel el is lenne engedve. Hát sokan úgy gondolják, hogy Magyarországot lehet akármennyit szivatni, és meg vannak lepődve, hogy aztán amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Ráadásul a magyar álláspont már régóta ismert volt, semmi meglepő nem történt.


Amúgy szerintem a végén lesz valami kompromisszum, és kapnak valamit az ukik.


A brüsszeli lap szerint francia és német segítséggel fogja hazánk megkapni a több mint 3000 milliárd forintot.


Jó híreket közölt a Politico. A lap kifejtette, hogy „az EU nagyágyúi azt szeretnék, ha Brüsszel kíméletesebben értékelné Magyarország korrupciós ügyekben elért eredményeit”. Kifejtik, hogy Franciaország és Németország, Olaszországgal egyetemben egy 12 kormányból álló csoportnak a fő szószólói, akik felszólítják az Európai Bizottságot, hogy vizsgálják felül a 3000 milliárd forint befagyasztásáról szóló döntést, mert Magyarország nagyobb előrelépést tett a korrupcióellenes intézkedések terén, mint amekkorát Brüsszel elismer.

2022. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Itt megint mindkét félnek igaza van.

Egyrészt szerintem is helyes hogy a közös hitelt megvétóztuk, ahogy én pl. szintén ellenzem a fegyverszállításokat is. Humanitárius segélyt mindenképp adnunk kell, alapvető kötelességünk segíteni a bajbajutottakat, és ha van miből, lehet adni egyéb pénzügyi, gazdasági stb. támogatást is. De azt is észben kell tartani, hogy Ukrajna nem EU és nem NATO tag, akkor sem, ha most kétségbeesésükben mindenhova is beadták a kérelmüket. És mint "kívülállót" nem vagyunk kötelesek a saját kárunkra segíteni, és szerintem helytelen fegyverrel kitömni is őket.

Viszont az EU-nak meg abban van igaza hogy betartanak a magyar kormánynak, mert már tényleg egy vicc ami ebben az országban folyik. Az hagyján hogy az ország gazdaságát tönkre teszik (bár egy gazdasági szövetséget már önmagában ez is jogosan felháboríthatna), de az tényleg nonszensz, hogy az EU orra előtt lopják el a támogatások túlnyomó többségét. És bár történtek látszatintézkedések, a valóságban egyáltalán nem tett semmit sem a fidesz a korrupció visszaszorításáért. A pénzeket tehát jogosan tartja vissza az EU, és jogosan várják el azt is, hogy Magyarország együttműködőbb legyen, akár a támogatásokat nem érintő kérdésekben is.

2022. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
26 tagállam elfogadta.csak egy vétózott.akkor tehát mit nem értesz?
2022. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Egyszer már jól átbsztak minket egy ilyen kollektív hitellel


Miért kéne még egyszer?

Amúgy meg ha nem mi adjuk a pénzt Ukrajnának személyesen, akkor az fog történni, hogy mi öntjük a pénzt Ukrajnába míg ők a gcis farkukat szopatják velünk.

2022. dec. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Miért kell szájba szarni azokat akiktől pénzt várunk?


Az a baj hogy most többmillió magyar pénzét játszotta el ez a fideszes féreg mert emiatt megint nem fogunk kapni pénzt...

2022. dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Eleve nevetséges bármilyen ügyben problémázni a vétón az EU részéről, miközben így működik az EU jogrendje. Teljesen jogosan vétózhat bármelyik tagállam. Ha ez zavarja mondjuk a németeket, akkor azelőtt kellett volna gondolkodni, hogy megnyitották az EU-t az egykori szoc. országok felé.
2022. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy dolgot nem értek, hogy miért látjátok így?

Orbán Viktor kijelentette, hogy ő azt támogatja hogy minden ország egyénileg támogassa Ukrajnát és Magyarország is nyújtana egy 187 milliárdos támogatást. Tehát a főni eldöntötte, hogy támogatjuk Ukrajnát, a mértékét is tudjuk.


Amit nem értek: miért jobb nekünk a 13%-os kamattal finanszírozható, amúgy is hiányos magyar költségvetésből kifizetni 187 milliárdot, mint belemenni egy EU hitelfelvételbe aminek a kamata max 1-2% és hagyni, hogy az EU intézze a saját szakállára? Most vagyunk túl két kötvénykibocsátáson, tehát nagyon rá vagyunk szorulva a pénzre akkor miért abból osztogatunk amit mi qrvamagas kamattal veszünk fel?


Akkor megérteném, ha Orbán Viktor azt mondta volna, hogy Magyarország nem támogatja semmilyen formában Ukrajnát, baxxák meg, tőlünk nem kapnak egy vasat sem és ezután nem szavazzuk meg a hitelfelvételt az teljesen tiszta. De Viktor azt mondta ő ad pénzt, a sajátunkból. Ennek mi értelme? Ti látjátok ennek értelmét?


Vagy ez az egész csak arról szólt, hogy azért is betartsunk az EUnak mert nem küldik szó nélkül a pénzt?

2022. dec. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Orbánnak megint rohama volt, beteg az az ember..
2022. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8# "miért jobb nekünk a 13%-os kamattal finanszírozható, amúgy is hiányos magyar költségvetésből kifizetni 187 milliárdot"


Ez a része nekem kimaradt, így én se értem. Nem tudtam, hogy már el van döntve, hogy támogatjuk őket.


Mondjuk gyors válasz a kérdésedre: az EU hitel biztosan támogatásra ment volna, ez az egyénileg felvett pedig valószínűleg szabadfelhasználású lenne, 30-50 évre titkosítva, ahogy azt szokták...

2022. dec. 7. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!