Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugaton az átlagember (pl....

Nyugaton az átlagember (pl. egy belga, holland stb.) azért ennyire oroszellenes, és azért támogatja a háborút, mert Oroszországban nincsenek ilyen liberalizált LMBTQ-törvények?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 12:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

#6


Hollandia.

Az átlag hollanddal nem is nagyon lehet politikáról beszélni. Néha pár traktoros kimegy tüntetni, akikkel egyetért kb minden holland, de ennyi.


Egyébként meg pont azt támasztod alá amit írtam. Az emberek maguk veszik kezükbe a sorsukat. Míg Magyarországon az emberek letudják annyival, hogy majd jön a Dobrev és megvált minket, de nem zavarja őket, hogy amúgy semmi sem változik. Pl egyetlen egy másik országban sem lehetne elképzelni, hogy olyasvalakire szavazzanak 12 éven keresztül az emberek Orbán leváltására, aki miatt tulajdonképpen kialakult az egész NER (mert az fideszes 2/3 csak Öszöd következménye).

Akárhol máshol nyugaton az első bukás után egyből kezükbe vennék az emberek a sorsukat és addig változtatnának, amíg meg nem bukik Orbán. De itt meg mindig ugyanazokra szavaznak, akik ellen Orbán sorban zsákolja be zsinórban a kétharmadokat. Anyáznak és fideszbérenceznek mindenkit aki nem ért velük egyet, viszont

semmit nem csinálnak, nem változtatnak semmi, csak azokra szavaznak akikről tudják, hogy el fognak bukni Orbán ellen (nézd csak meg itt is mennyi DK aktivista van az oldalon)

És ha ezt én kifogásolom, akkor engem pontoznak le. A magyar embereknek nem kell semmiféle nyugati demokrácia, nekik Orbán és Gyurcsány kell.

2023. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

#11 vagyok


0% 🤣🤣🤣


Nekem nem baj. Szavazzatok nyugodtan csak Dobrevre meg a többi hasonszőrűre. Csak utána ne csodálkozzatok ha 2026-ban újra 2/3-os fidesz győzelem lesz.

Na pont ebből lett nekem elegem, és költöztem el végleg abból a posztkádári putrisztánból. Mert egy olyan országban szeretnék élni, ahol leváltható az ellenzék (aminek azonnali egyenes következménye, hogy a kormány is, mert normális ellenzék nélkül nincs kormányváltás)

2023. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
És így magyarázza el a fideszes, hogy a fidesz azért nyer, mert van aki nem az Orbán-söpredékre szavaz...
2023. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

#13


Nektek mindenki fideszes, aki nem fog össze a DK-val. De az gondolom senkit nem zavar, hogy soha nem szavaztam a fideszre (meg egészen biztosan nem is fogok).

Viszont ezekből a rákosista liberálisokból lett elegem "aki nincs velünk, az fideszes", pont mint anno "aki nincs Rákosival az fasiszta".

Na ilyen nincs nyugaton. Ott elmondod a véleményed, a másik is elmondja és ennyi, nincs anyázás meg meg ez a buta bérkommentelőzés, hogy aki nem ért egyet velem az buta mucsai krumplizabáló. Itt szerencsére tiszteletben tartják más véleményét, még ha nem is olyan mint az övék. Inkább egy ilyen országban élek, mint egy olyanban ahol ha nem szavazok Dobrevre akkor egy fasiszta orbánista nácinak mondanak

2023. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként válaszolva a kérdésre is (#11,12,14 vagyok), véleményem szerint azért erősebb az oroszellenesség, mert ő az EU meg a NATO meg az összes többi tömb alapító tagjai, tehát ők mindig is az euroatlanti Nyugat részei voltak, és nyilván nem sz*rnak arra az asztalra ahonnan esznek. Ugyanez már kevésbé mondható el az EU/NATO friss nem rég csatlakozott országairól.


Elmondom erről a személyes tapasztalatom (Hollandia és Magyarország). Magyarországon amikor egy amerikai tiszt jön látogatóba a Honvédséghez, akkor mindenki elveszti a fejét, hogy "úristen! Itt komoly NATO csúcstalálkozó lesz", még ha csak egy mezei százados is jön. Anno Istvánmezőn laktam és láttam, hogy a Stefánia palotában amikor egy amcsi százados meg egy lett kiskatona jött akkor hatalmas bál volt szervezve meg díszegyenruhában álltak a honvédek a fogadásukra.

Viszont Hollandiában többször dolgoztam a Den Helderi Haditengerészeti bázison, oda egyébként kizárólag meghívóval lehet csak bejutni, amit 1-2 nappal korábban küldenek csak ki, kizárólag azoknak akiknek van Verklaringjuk, kivéve a Koningsdag-ot, mert akkor nyílt nap van és bárki bemehet (hasonlóan mint Magyarországon amikor a múzeumokat nemzeti ünnepnapokon ingyen meg lehet látogatni). De én szakmunkásként voltam ott, mert épp ott volt meló (még mindig meg van a belépőkártyácskám emlékben ☺️, de nyilván már nem használható).

Ott azt láttam Den Helderben, hogy egyszerű mezei autókból amerikai, brit, ausztrál stb tábornokok járkáltak. Tehát nem tisztek, hanem tábornokok! És senki semmit nem csinált, mintha ez csak a mindennapi élet része lenne. Tehát a hollandoknál az amerikaiakhoz úgy állnak hozzá, hogy "akár köztünk is járkálhatnak" és nem valami távoli messzi szövetségesek, akiket még nem láttam, mint Magyarországon.

Tehát sokkal közelebb érzik magukhoz, mint Kelet-Európában.


Ahogyan régen is azok az oroszok, akik évek óta Magyarországon szolgáltak, egyszerűen nem akartak magyarokat gyilkolászni, mert már személyesebbnek érezték ezt, mint azok akiket frissen hoztak Szibériából és egyszer nem jártak Magyarországon korábban.


Nem tudom mennyire érthető mire gondolok...

2023. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!