Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugaton a falvak és a kisváro...

Nyugaton a falvak és a kisvárosok az élhetőbbek?

Figyelt kérdés

Persze nehéz általánosítani, én inkább Németországban és Ausztriában jártam többfelé, de nekem a vidék sokkal jobban tetszett. A falvak és a kisvárosok még megmaradtak autentikusabb helyeknek és valójában ott látod milyen egy-egy térségnek a különlegessége. Most McDonald's vagy ilyen csomó import dolog mindenhol van, helyi kaják, italok igazából, amik érdekesek.

Azt el kell ismerni, hogy az infrastruktúra sokkal jobb, mint Magyarországon, a falvak is tiszták, rendezettek és olyan nyugodtnak tűnnek, ahol csendesen lehet élni. Ellenben a nagyvárosok teljesen mások, mindenféle szedett-vedett népség lakja, nem is hallani német beszédet az utcán, olyan mintha teljesen más világba kerülnél. Ugyanezt tapasztaltam Svédországban is, hogy a svédek elköltöznek inkább a vidékre és a nagyvárosok egyre inkább gettósodnak.



2023. márc. 4. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Nyugaton minden élhető, nézz meg egy osztrák falut.
2023. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton pont a faluk/kisebb városok a legélhetőbbek:D olyan országokra mik népszerűek a bevándorlóknak pedig hatványozottan igaz.


De amúgy hiába van #1 lepontozva, igaza van, ez egy tény amivel nem lehet vitatkozni. Persze ettől még itthon pl infósként vagy egyéb jól kereső szakmával rendelkezőként sokkal jobb élni, mert nyugati nagyvárosokhoz képest nevetségesen olcsón lehet pl lakásokat venni, olcsóbbak a szolgáltatások, ha nem nagyon komoly műtétről van szó akkor nyugati szintű ellátást is tudsz venni (de hidd el ha ismersz orvosokat és 1M nettó felett keresel akkor tudsz szervezni dokit magadnak nagy műtétre) és EU tagok is vagyunk, szóval ha netán baj lenne, akkor fogja magát az ember és lelép a keresett szakmájával egy másik országba. Szeretek itthon lakni, de egy átlag magyarnak aki 300 nettó körül keres, annak a nyugat maga a megváltás lenne, mert olyan szinten javulna az életszínvonala.

2023. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem maradsz Magyarországon?
2023. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!