Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A gerrymandering mely országok...

A gerrymandering mely országokban illegális?

Figyelt kérdés

2023. márc. 11. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolni nem tudok, de megkönnyítem a válaszok életét :


"A választókerület-manipuláció, vagy nemzetközileg ismert angol eredetű nevén gerrymandering politikai fogalom, a választókerületek határainak olyan átrajzolása, mely valamelyik félnek a választásokon előnyt biztosít. Tipikusan a már hivatalban lévők tudnak élni ezzel a manipulációs eszközzel. "

2023. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg mindenhol legális a választókörzetek átrajzolása. Más kérdés, hogy normális országban ha ilyet tesz a kormánypárt a saját előnyére, akkor az emberek az utcára mennek és elzavarják.
2023. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1.


Köszi, hogy kifejtetted, végülis hasznos… De aki nem tudja hogy mi az, azt sem fogja tudni szerintem hogy hol illegális.


#2.


Neked is köszönöm a választ!


Viszont én több helyen azt olvastam, hogy ez egyes országokban konkrétan választási csalásnak lett minősítve és nem lehet ilyen szabálytalan formákra osztani a választókerületeket, hanem van egy standard és kész.


De nem tudom, hogy mely országokban van így, vagy hogy ez biztosan igaz e…

2023. márc. 11. 11:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Van ország ahol erről ezt mondják van ahol meg nem is foglalkoznak a témával.

Mindig az ország saját jogrendje ami dönt.

2023. márc. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!