Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A görögöket miért gondolják...

A görögöket miért gondolják sokan lustának?

Figyelt kérdés
Eleve egy hegyvidekes mediterrán klímájú országuk van, ott nem lehet pl gyárat létesíteni...

2023. márc. 17. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Gyárat bárhol lehet létesíteni.
2023. márc. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
75%

Az emberek többsége nem érti a mediterrán régiókban élők életritmusát. Azt, hogy a nálunk megszokott időszakokban ott nem lehet dolgozni, mert kuka meleg van.


Ezért van az, hogy délben a görög sziesztázik, a túrista meg idióta módon sétál a napon. Viszont amikor lemegy a nap beindul az élet.

Ezzel együtt a görög egy elég laza, bohém népség, amelyik úgy van vele, hogy amit ma megtehetsz azt megteheted holnap is, szóval nem kell kapkodni.

2023. márc. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

30 éve járok Görögországba, bejártam az országot, észak-ról délig, kb mindent láttam, ami érdemes és azt is, amit nem, elég sok göröggel volt lehetőségem beszélgetni és kicsit a túrizmuson is túl belelátni az életükbe. Ezek alapján irom, hogy a görögök lusták, csak nem abban az értelemben, ahogy mi a lustaság fogalmát használjuk Magyarországon. Itt a lusta a mihaszna, ingyenélő, dolgozni nem akaró, életcéltalant is jelent sokszor. No Görögország tök más. Ott az emberek ÉLNI szeretnek elsősorban és nem munkával eltölteni az életüket értelmetlenül, folyamatosan pénzthajszolva. Ott a pénznek és a tulajdonnak más értéke van, mint nálunk. Ott a család és az emberi kapcsolatok az érték, nem az, hogy kinek milyen háza, autója vagy telefonja van. Bár ők is változtak az utóbbi években és kevésbé lazák, mint voltak, de ez még ma is megvan bennük.

Én azért szeretek lejárni, mert folyamatosan tanulok tőlük és szerintem országos szinten is lenne, mit tanulni tőlük.

2023. márc. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a nyaralások alatt szerzett élmények alapján, amikor látják, hogy a férfiak kávézgatnak, beszélgetnek, miközben a nők pörögnek ezerrel.
2023. márc. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nahát,ez csupa új infó a számomra.
2023. márc. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
4-es, akkor ezekszerint az még egynormális társadalom, helyén vannak kezelve a dolgok.
2023. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!