Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért akarja Biden szövetségi...

Miért akarja Biden szövetségi szinten engedélyezni a nemváltó műtéteket gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Értem, hogy már teljesen elvette a balliberális oldal eszét az LMBTQ, és hogy ők mindent központilag akarnak mindenkire ráerőltetni, de azért ez már tényleg túlzás, hogy gyerekek gyógyszerezését, csonkítását akarják szövetségi törvényi erőre emelni.


[link]



2023. márc. 19. 16:38
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Ezt a mellkisebbítős dolgot is el kellene engedni. Majd ha lesz olyan világméretű, hatalmas pénzekkel kitömött szervezet, amelyik azért lobbizik, hogy kislányok mellkisebbítő- vagy nagyobbító műtétet csinálhassanak, mert joguk van hozzá, és egyébként is lelkileg megviselheti őket a nem megfelelő mellméret, majd ha a politika ezt felkarolja, az országok sorra hozzák a törvényeket, amikkel ezt engedélyezik, majd amikor tiltják, hogy a szülő beleszólhasson ebbe stb., majd akkor beszélhetünk arról, hogy ezt nem kéne kiskorúakkal csinálni. Bár még ha így lenne, akkor se lenne annyira támadható, mint a "nemváltás", mert egy mellkisebbítő- vagy nagyobbító műtétet végeztető kislány továbbra is lány, nő marad, tud gyereket szülni, és a szervei ugyanúgy megvannak, és működnek. Ez a "nemváltásra" nem igaz.
2023. márc. 19. 18:52
 32/51 anonim ***** válasza:
92%

"Csak a rákbetegségek mögött nem áll egy olyan lobbi, mint az LMBTQ, aki mindenfélét el akar érni, hogy a gyerekek nemváltása mehessen"


Köszönöm, ilyen ostoba kijelentés után én nem kívánok résztvenni ebben a vitában. Csak úgy mellékesen megjegyezném, hogy a pubertásgátlók és hormonkészítmények piaca a lakosság kevesebb, mint 1%-át érintik, és évtizedek óta nincsen jelentős előrelépés ebben a szektorban, gyakorlatilag minimális pénz van a dologban, míg a különböző rákos megbetegedések az emberek kb. felét érinti az életük valamelyik pontján, méregdrága gyógyszerekkel és kezelésekkel, irtózatos R&D-vel az iparon belül. De biztos az LMBTQ-lobbi az, ami a maga végtelen erőforrásaival befolyásolni fogja az orvostudományt, de a rákkezelés mögött, ami egy több ezer milliárd dolláros ipar, ott semmi ilyesmi nincsen.


Azért ha lehet, vegyük már komolyan picit a témát, mert ez így tényleg csak vicc kategória. Ha már azt feltételezzük, hogy az orvosszakma kizárólag velejéig korrupt, könnyen megvásárolható emberekből áll, akkor nehogy már azt próbáld nekem eladni, hogy a transznemű embertársaink kezelésében több pénz, nagyobb profitlehetőség van, mint a rákkezelésben...


Egyébként leszögezném, hogy szerintem a kérdező állítása, miszerint az orvostudományt kizárólag a lobbitevékenység vezeti, végtelenül károsnak és helytelennek tartom, és kitartok az eredeti álláspontom mellett, miszerint a kérdező ostoba, laikus, ahogy azok a politikusok is azok, akik az orvoslást ideológiai vonalak mentén, büntetőjogi eszközökkel akarják szabályozni. Számomra ez a szakbarbárság netovábbja.

2023. márc. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
4%

#32 "Csak úgy mellékesen megjegyezném, hogy a pubertásgátlók és hormonkészítmények piaca a lakosság kevesebb, mint 1%-át érintik, és évtizedek óta nincsen jelentős előrelépés ebben a szektorban, gyakorlatilag minimális pénz van a dologban, "

Konkrétan most zajlik nyugaton az, hogy piacot teremtenek maguknak és felpörgetik ezek forgalmát. EZÉRT megy az egész agymosása a nyugati társadalmaknak, hogy legyen aki megveszi tőlük ezeket a szereket.

Mivel a valóságban ezekre a szerekre minimális mértékben van szükség, ezen a szinten is kellene maradnia az eladásaiknak normál helyzetben. Pont erről szól az elmúlt évtized, hogy a médiában megteremtik azt a közeget ami elhiteti a gyerekekkel, szüleikkel, hogy szükség van ezek alkalmazására, majd beszállt a politika és már a szülők és orvosok valós beleszólási, döntési jogát is elvették, hogy nemet mondjanak ezekre.

Te most azzal akarod megmagyarázni, hogy nem anyagi érdekek vannak a háttérben, hogy minimális a forgalmuk - miközben pont azt látjuk, hogyan növekszik évről évre radikálisan a forgalmazásuk.

Amúgy jó lenne ha nem általánosítanál. Nem a magyar orvostársadalomról volt szó, nem nálunk tehetik ezt meg a gyerekekkel.

De megint egy ostobaság, azzal próbálod cáfolni, hogy visszaélnének az orvosok a pubertásblokkolókkal meg kezelésekkel anyagi haszonért, hogy a rákkezeléseknél még nagyobb a visszaélés.

Az amerikai társadalomról és a nyugatiakról van most szó. Azokról, ahol az abortuszt fogamzásgátlóként próbálják használni és ahol megtehették, hogy legális legyen a születés előtti abortusz egy akár 9 hónapos gyermeken is, csak mert nem akarja az anyja.

Orvosok, kórházban, képesek egészséges csecsemőket megölni a születésük előtti pillanatban is.

És akkor vitatod a lehetőségét, hogy orvosok pubertásblokkolód adnának feleslegesen gyerekeknek?

2023. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
79%
#33 ezek a készítmények SEHOL nem hozzáférhetőek orvosi rendelvény nélkül.
2023. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
80%

33-as: Magyarországon kb. A rendszerváltás óta elérhetőek kiskorúak számára a pubertásgátló gyógyszerek, 16 éves kor fölött a hormonkezelés, és 18 éves kor fölött a nemváltó műtét. Pontosabban volt, egészen addig, amíg a kormányunk úgy nem döntött, hogy állami önkénnyel be nem tiltja ezeket.


Egyébként én már többször is leírtam, nekem semmi bajom nem lenne azzal, hogy ha a szakorvosi társadalom kitermelne magából egy olyan álláspontot, miszerint ezt a gyakorlatot be kellene tiltani. Én ezt maximálisan elfogadnám, hiszen ők tudják, hogy mit csinálnak, mi szakszerű, én, vagy te, vagy a politikusok viszont nem.


Egyébként ha már a piacteremtésről van szó: jelenleg az USA-ban évente kb. 4000 fő kezdi meg a hormonkezelést, és ez a szám kb. A '90-es évek óta érdemben nem nőtt. Asszem így viszonylag könnyen kijelenthetjük, hogy ez a piacteremtés annyira nem volt sikeres, annak ellenére, hogy amúgy a nemi diszfória diagnosztizációk száma valóban megnőtt.

2023. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
45%
Megválaszoltad a kérdést az orvosok és gyogyszer ipar áll az egész mügöt életed végig hormon gyogyszereket kajálni jó üzlet.De covid után a rengeteg vakcina gyár után még ezzem csodálkozol még itt is épitetek vakcina gyárat csak mire elkészült már kutyád se érdekelte a covid.
2023. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
Most például ott turizmus ö kinek lobizon nincs olyan párt aki ezt támogatná hiába van abban is pénz.Akkor a turizmust nyomnák az egész világon de őket senki nem képiseli igy marad az orvos meg a gyogyszer ipar.
2023. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 harminezer oxigén ***** válasza:
72%

sziasztok


itt pàran a "hatalmas gyógyszer lobbiról" beszéltek

azzal remélem tisztàban vagytok hogy a hormonkészítmények amiket a transzneműek (köztük én is) szednek, egyik sem nemvàltàsra lettek fejlesztve, kitalàlva, szépen sorban:

az egyik amit szedek az az Androcur - ez egy tesztoszteron blokkoló, legfőbb alkalmazàsi területe a nem műthető prosztataràk kezelése (azért azt talàn elismeritek hogy lényegesen több prosztata ràkos férfi van (sajnos vannak) mint transznemű nő) a transzok àlltal növelt profit elenyésző. tovàbbà a műtét utàn màr nem is szedik ezt a készítményt mivel ivarszervek hiànyàban nics tesztoszteron termelés amit blokkolni kellene - vagyis a műtéttel csökken a gyógyszer irànti kereslet (transz férfiaknàl ugyan ez a helyzet az ösztrogén blokkolóval)

a màsik szer amit szedek az az ösztradiol (ösztrogén) - ezt főként menopauzàló, és nem megfelelő hormontermeléssel rendelkező nőknek írjàk fel, itt is elenyésző a transz eü felhasznàlàs ( transz férfiaknàl a tesztoszteron esetében ugyan ez a helyzet)

de "bizonyàra" ebben a kérdésben azoknak van igaza akiknek semmi érintettsége (se szakmai, se személyes) nincs a témàban, de valahol olcasta hogy biztos így van


Niki

2023. márc. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi abban a felfoghatatlan, hogy orvosok nagy pénzeket keresnek azzal, hogy elvégeznek egy "nemváltó" műtétet. Innentől lehet hinni nekik, ha rámondják, hogy valakinek ez kell?


"Egyébként én már többször is leírtam, nekem semmi bajom nem lenne azzal, hogy ha a szakorvosi társadalom kitermelne magából egy olyan álláspontot, miszerint ezt a gyakorlatot be kellene tiltani."


És hogy termelje ki, amikor a woke baloldal és az LMBTQ megtámad mindenkit, aki ellent mer mondani a dogmáiknak? Már ott tartunk, hogy betegségnek se lehet tekinteni a transzneműséget, épp ezért lobbiznak most. Ilyen mértékű érdekérvényesítés mellett ki hallgatja meg azokat az orvosokat, akik szerint nem biztos, hogy a "nemváltás" a megoldás a nemi identitászavarokra, vagy akik ezt inkább mentális betegségként kezelnék?

2023. márc. 20. 06:38
 40/51 anonim ***** válasza:
79%
#39 remélem ugyanezzel a logikával nem fordulsz orvoshoz akkor sem ha baleset ér, vagy súlyos beteg vagy, ugye? Hiszen akkor is csak nyerészkedni fognak rajtad, ugye? Tehát te semmilyen gyógyszert nem szedsz be, igaz? Hiszen azzal csak hozzásegítenéd a gyógyszeripart a mégnagyobb nyereséghez és az orvosodat az új nyaralójához, igaz?
2023. márc. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!