Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukránoknak honnan lett...

Az ukránoknak honnan lett hírtelen ennyi emberük, hogy több százezres ellentámadást tudnak indítani?

Figyelt kérdés
Olvasni, hogy rettegnek az oroszok. A Wagner kapitánya már nyílt levélben könyörög. Holott már hónapok óta arról van szó, hogy Z mindenikit besoroz, még az alpolgit is erőszakkal viszik el, mert annyira nincs ember. Honnan lett így hírtelen?

2023. márc. 25. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Úgy, hogy mindenkit besoroztak, akit csak lehetett.
2023. márc. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Én ezt fordítva olvastam ma, az oroszok akarnak.
2023. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a nátótól.
2023. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Rengeteg lóvét kaptak.

És semmi nem tiltja, hogy ők is zsoldosak béreljenek.

Meg gondolom a börtönökből is hadba állították az elítèlteket, mint az oroszok.

2023. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
A Wagner bevetése sorozatos győzelme, egyre nagyobb politikai befolyást is adna a vezetőink. Úgy néz ki, Putyin visszafogottan támogatja, látja el őket, nehogy a fejére nőjenek.
2023. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Mindegy, csak verjék vissza a ruszkikat. Ez egész Európa érdeke.
2023. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Egy negyvenötmilliós országról beszélünk. Mit gondolsz, honnan? :D
2023. márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is attól tartok ezek NATO.sok
2023. márc. 25. 18:28
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

szerintem javarészt zsoldosok, szerintem többsége régóta az


én januárban is ezt kérdeztem, van benne kettő videó ami a te kérdésedhez kötődik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

2023. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Ukrajnának eddig nagyjából 100-150 000-res veszteségei vannak, míg a Military Review katonai szakfolyóirat szerint (ami az egyik legnívósabb szakfolyóiratnak számít a hadászat és a hadviselés témakörében) nagyjából 6 millió fő van még, aki 50 évnél fiatalabb, teljesített korábban valamiféle katonai szolgálatot, és hadrafogható. Ezen túl további 7 millió 18 és 50 év közötti férfi van az országban, akik jelenleg nem hadrafoghatóak (ami lehet azért is, mert kritikus ipari szektorban dolgoznak, de azért is, mert már van három gyerekük), de vészhelyzetben ők is behívhatók. Ilyen tempóval Ukrajna még évtizedekig bírja élőerővel.



Az élőerőbeli veszteségek nem amiatt súlyosak, mert valódi hiány lenne hadrafogható férfiakból, hanem azért, mert egy katonát kiképezni és felszerelni egyrészt iszonyat drága dolog, másrészt logisztikai szempontból is kihívás, főleg egy háború kellős közepén. Nem véletlen, hogy az oroszok hiába próbáltak eddig kb. 600 000 férfit besorozni, egyszerűen nem sikerült nekik.



Ebben a háborúban nem a katonákból fog egyik oldal sem kifogyni, már ha valamiből muszáj, hanem hadianyagból, és az annak elosztásához szükséges infrastruktúrából.

2023. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!