Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire vehetők komolyan az...

Mennyire vehetők komolyan az ukrán közvéleménykutatásokat a háború támogatottságáról?

Figyelt kérdés

Inforádión hallgattam egyetemi tanárt aki elmondta, hogy a különféle veszteség statisztikákban nagy valószínűséggel mindkét fél hazudik, közben meg(nem ő az első szakértő) lobogtatják azokat az ukrán közvéleménykutatásokat amik szerint 90+%-ban támogatják az ukránok a háborút és azt hiszik, hogy mindent vissza fognak foglalni.


Most ha az oroszok és ukránok is hazudnak a veszteségeikről, nem logikus feltételezni hogy az ilyen általuk készített közvéleménykutatások is nettó hazugságok?


Ha minimum kétséges a valóságtartalmuk akkor hogy lehet erre hivatkozni amikor azt próbálják megbecsülni, hogy mégis meddig tart ki adott nemzet?



2023. márc. 28. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Közepesen.
2023. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Bekopogtat az ukrán közvélemény kutató a családhoz. Sorba állítja őket, csőre tölti a fegyverét.

Ez egy közvélemény kutatás. Aki támogatja a háborút az leteheti a bal kezét.

2023. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom mondta-e neked valaki azon a vidéki főiskolán, hogy az ukránok a hazájukat védik. Nincs választásuk, ezt pontosan tdják. Tömegével végeztek ki az orosz orkok egyszerű ukrán embereket. Százezreknek rombolták le a házukat, milliókat zavartak el.

Közben tizezreket DEPORTÁLTAK. Érted te ezeket a szavakat?

2023. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ma 19:06

Simán elhiszem, hogy van olyan ember aki harcolni akar, még azt is elhiszem hogy sok a megvezetett aki elhiszi, hogy akár Krímet is vissza tudják szerezni, de azért ha csak emberi gyengeségből akkor is hihetetlen, hogy csak 10-15% lenne olyan aki inkább feladná vagy legalább annyi esze van, hogy nem hiszi azt, hogy képesek átkelni a Dnyeperen és mindent visszafoglalni.

2023. márc. 28. 19:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
én tudnék itthon olyan kutatást végezni ahol a megkérdezettek 100% támogatná hogy magyarország támadja meg madagaszkárt
2023. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Ukrajnában lényegében nincs szabad sajtó, be vannak tiltva ellenzéki pártok és média. Annyira át van mosva az agyuk, hogy elhiszem, hogy ezt mondják. Eleve évek óta tudatosan készültek erre a háborúra, nyilván ezt megtámogatta a belső propaganda is. Másfelől a pacifisták milliói jó esetben már elhagyták az országot, és őket senki nem kérdezi.
2023. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

"Most ha az oroszok és ukránok is hazudnak a veszteségeikről, nem logikus feltételezni hogy az ilyen általuk készített közvéleménykutatások is nettó hazugságok?"


Ennek az első felét már sokadjára olvashatjuk és sokadjára is ugyanolyan tévedés mint elsőre. Az a baj "veletek", hogy iciri picirit sem gondoltok bele abba amit írtok.


Mindkét fél hazudik a veszteségeiről? IGEN. Mióta háborúk vannak ez így történik, mivel a veszteségek nagysága és azok eloszlása stratégiai titok.

Ti amúgy mit vártok? Írják meg a támadás pillanatában online az adott ország hadügyminisztériumának honlapján hogy pontosan hol, hány és milyen eszközzel mennyi katona indul harcba és naponkénti bontásban kéritek a veszteséget? Ha ezt megtenné bármelyik fél bármelyik háborúban akkor az ellenfél tudná, hogy hol van a gyengébb pont/meggyengült védelem és ott támadna nagyobb erőkkel.


Miért csodálkoztok még mindig, hogy titkolják a veszteségeiket és felnagítják a sikereiket? Ez mindig így volt és így is lesz. Ez nem morális kérdés, nem mondhatod eltartott kisujjal hogy te márpedig nem fogsz hazudni, mert akkor az ellenség megb asz :D :D


A körvélemény kutatásokkal kapcsolatban annyit tudunk, hogy Oroszországban és az autoriter, megtorlásalapú rezsimeknél a közvéleménykutatások torzítanak mivel mindenki fél a válaszadástól.


Ukrajna nem autoriter ország és jelenleg honvédő háborút vív, amiben ráadásul sokkal sokkal jobban áll mint amire a világon bárki is számított a háború kirobbanásakor. Miért olyan hihetetlen, hogy egy honvédő háborúban a nép támogatja az ország megvédését? Ez eddig nagyjából minden honvédő háborúban így történt, miért lenne pont most máshogy?

2023. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pont annyira, amennyire bármilyen adat, amit a hoholok közöltek az amerikai gyarmatosítás óta.
2023. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

én: "Most ha az oroszok és ukránok is hazudnak a veszteségeikről,..."

te: "sokadjára olvashatjuk és sokadjára is ugyanolyan tévedés mint elsőre"

szintén te: "Mindkét fél hazudik a veszteségeiről? IGEN. "


Nem mondtam, hogy miért hazudnak, vagy hogy nem értem, egyszerűen megjegyeztem, hogy ha ebben hazudnak akkor másban is valószínűleg azt csinálják, mert gondolom a morálnak, sorozásnak nem tenne túl jót ha el kéne ismerni, hogy esélyük nincs mindent visszafoglalni vagy épp az ha az emberek egy jelentős része nem támogatja a honvédő háborút, nem hisz a sikerességében.


"Ukrajna nem autoriter ország és jelenleg honvédő háborút vív,"

Ahol médiumokat tiltanak be, mindenkit elvisz a rendőrség, katonaság aki kicsit is útjában van a hatalomnak az szerinted milyen ország?

Nyilván a háború miatt ez védhető, megvan rá az okuk de azért ettől még nem lesz demokrácia vagy épp olyan ország ahol szabadon merne mindenki a véleményének hangot adni.


Vagy te mondjuk reálisnak érzed azt, hogy 87% azt hiszi, hogy semmilyen területi engedményt nem kell az oroszok felé tenniük? Mert szerintem ez vagy hamisítása az adatoknak vagy teljesen párhuzamos világban élnek az ukránok ha azt hiszik, hogy mindent visszafoglalhatnak.

2023. márc. 28. 21:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy te mondtad. De ez nagyon gyakran felmerül itt a gyakorin is és 98%-ban senki nem néz e mögé amikor felveti..


A morálon nem tudsz közvéleménykutatással válaszolni és annak az eredménye nem az ukrán lakosságnak szól, az ukrán lakosság érzi és tudja amit éreznie és tudnia kell.

Te tudod, hogy mennyi sélyük van mindent ( Krímet leszámítva ) visszafoglalnium? Én nem tudom, de jelenleg nem úgy néz ki hogy ne lenne erre esélyük.


Minden háborúban tiltanak be médiumokat, hadiállapot alatt nem a békeidős rendszer van. Magyarországon sem a békeidős rendszerben élnénk hadiállapot alatt.


Ukrajnában demokratikus választások voltak, a vezetést demokratikus úton választották, az előzőt is, az az előtti is. Miért ne lenne demokrácia Ukrajnában? Miért ne mondhatnál bármit?


Én reálisnak hiszem, hogy 87% így gondolja. Szerinted ma Magyarországon hány százalék gondolja azt, hogy Trianont vissza? Ha csak pártpreferenciák szerint vesszük: a szélső-jobbon 100%, az ellenzéki oldalon ez szerintem erősen konvergál a nullához, a kormánypárti szavazók esetében ez szerintem megosztott. Kiátlagolod és 103 évvel trianon után kijön, hogy hasraütésre a lakosság 45%-a támogatna egy területi revíziót. Azt gondolom nem kell magyarázni, hogy a második világháború előtt mennyien támogatták ugyanezt :)


Azok után, hogy Kijev nem esett el, majd egy év küzdelemben visszaverték az oroszokat miért ne gondolhatná 87%, hogy takarodjanak a ruszkik haza? Ez szerintem tök reális.


"Mert szerintem ez vagy hamisítása az adatoknak vagy teljesen párhuzamos világban élnek az ukránok ha azt hiszik, hogy mindent visszafoglalhatnak."


Megnézed a körvéleménykutatás adatait és módszertanát, meglátod hány fős és milyen mintán végezték a kutatást. Ebben szerintem semmilyen hamisítás nincs. A párhuzamos világ az érdekes felvetés. Az átlag ukrán polgárnak reménykedhet minden terület visszafoglalásában? Persze, miért ne. Az átlag ukrán polgárnak tisztában kell lennie azzal, hogy az ukrán haderő mikor és milyen tevékenységre képes, mire alkalmas? Mire van reális katonai esélyük? Mégis honnan a gyíkból kellene tudnia? :D


Te nagyon összemosod itt a dolgokat. Van egy felmérés arról, hogy a lakosság hogy érez, mit gondolt, kaptak egy eredményt és ennyi. Ez a lakosság felmérésben résztvevő részének a véleménye amiből extrapolálnak. Semmi köze a katonai képességekhez...


3 évvel ezelőtt a fotelnácik telefosták a gyakorit a "most jár le a trianon 100 éves évfordulója és akkor mindent visszakapunk" kérdésekkel. Ők milyen párhuzamos valóságban éltek? A "97% a brüsszeli szankciók ellen" tábor milyen párhuzamos valóságban él? :D

Ezek tök egyszerű napi példák, amik jól mutatják hogy még egyszerű és átlátható dolgokban sem feltétlen vagyunk racionálisak, nem hogy az olyanokban amikről fogalmunk sincs.


Szerinted 1970-ben az észak-vietnamiak hány százaléka gondolta, hogy simán kiverik az amcsikat és visszaszerzik Vietnam 100%-át?

2023. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!