Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nagy, vörös sárkány meg...

A nagy, vörös sárkány meg akarja enni Európát?

Figyelt kérdés
Vagy már meg is ette? Tudjátok: régen hamburgert meg sült krumplit ettünk gyorskaja címen. Ma ez már inkább szecsuáni csirke pirított tésztával. Régen farmert hordani volt a menő pólóval. Ma már a farmerre is és a pólóra is az van írva: MADE IN CHINA. Most is lesz Szegeden egy konferencia főleg egyetemistánknak: Eurázsia hajnala címmel. Ma még az angol A világnyelv. De idő kérdése, és a kínai lesz? Elég nehéz lenne a diákoknak azt a sok, bonyolult karaktert megjegyezni. Régen a medvét kellett éltetnünk, aztán a fehér fejű sast. Most a sárkány következik?

2023. ápr. 13. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
A kínaiak is át fognak térni a karakteres írásmódra.
2023. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem kizárt. Inkább ők dobnak piacra olyan telefonokat, amik kínai karaktereket is tudnak írni. A kínai tanárom a WeChaten arra kért, hogy használjam a kínai betűket. Én úgy oldottam meg, hogy az érintőpaddal rajzolom őket, de így is elég nehéz. Bár könnyebbnek tartom, mint keresgélni a sok lehetőség közül.
2023. ápr. 13. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én még most is hamburgert eszem. a farmerjeimre az írva made in usa, az olcsóbbakra Mexico. ezzel együtt a cuccaim jelentős része ázsiai (de nem csak kínai)
2023. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Ez elég rendesen ferdítés.
2023. ápr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ahol csak lehet, ügyelek arra, hogy ne vásárolják Kínában készült terméket. Ha egyetlen más lehetőség is van, azt veszem.
2023. ápr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kína aranykorának vége. Népessége csökkenni kezdett 2022-ben. 2100-ra akár a lakosságának fele eltűnhet, ellenben az USA lakossága folyamatosan emelkedik, egy kis részben természetes szaporulat miatt, nagyrészt viszont a bevándorlás miatt.
2023. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!