Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA az oroszország elleni...

Attilav kérdése:

Az USA az oroszország elleni szankcióival a 120V/60Hz USA rendszerű hálózatot akarja európára kiterjeszteni ?

Figyelt kérdés

Antony Blinken többek közt a roszatom ellen is szankciókat jelentett be, többek közt a franciák meg mi is veszünk az oroszoktól fűtőelemeket. Franciaország európa atomerűmű nagyhatalmának atomerűművei felújításra szorulnak, többségük állítólag le lett emiatt állítva, és franciaország számít orosz tőkére és technológiára atomerőművei felújításában. Nekem nagyon úgy tűnik hogy amerikának hosszútávú célja lehet az USA rendszerű elektromos hálózat európai bevezetése. Ugyebár németország is leállítja az összes atomerőművét, a zöld energiára átállás ürügyén, a megújulókkal alig tudják előállítani a szükséges mennyiségű energiát a németek. Vajon ezek a történések nem a 60Hz rendszerű erőművek bevezetését készítik elő usa támogatással ?

Szerintem ha nem lett volna a szovjetunió és a kétpúlúsú világrend, akkor az usa simán rákényszerítette volna európára a saját elektromos szabványát. Mint ahogy a saját befolyási övezetében elég sok országban 120V/60Hz van, lásd délamerika egy része és szaúdi arábia.



2023. ápr. 14. 19:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen sötét, büdös oroszpàrti nàcit még ne làttam, mert egyértelmű, hogy a szankciòk az orosz nàci agresszor megàllìtàsàra vannak.

Amùgy, bàr ügyvédként hülye vagyok a fizikàhoz, matekhoz és egyebekhez, de azért ezt lehetetlennek talàlom. Euròpàban teljesen màs az elektromos hàlòzat

2023. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
17%
Azért ne vessük el zsigerből a dolgot. Tudvalevő, hogy Frank Baum is azért nevezte el Oz-nak a varázslóját, hogy népszerűsítse az uncia (oz) mértékegységet. A gyerekmese nemzetközi népszerűsítése pedig az amerikai és a metrikus (SI) rendszer globális hegemónia iránti küzdelmének része volt.
2023. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Amùgy, bàr ügyvédként hülye vagyok a fizikàhoz, matekhoz és egyebekhez, de azért ezt lehetetlennek talàlom. Euròpàban teljesen màs az elektromos hàlòzat"


Nem azonnal vezetnék be természetesen, hanem hosszútávon. Ha azt nézzük hogy amerika azzal hogy rákényszeríti európára a saját elekteromos szabványát akkor egy egységes elektronikai piac alakulna ki amerika és európa között. Az északi áramlatot is felrobbantották, simán kinézem amerikából hogy hosszútávon ránk kényszerítik a saját elektromos szabványukat, annak minden hátrányával. Amerikában társasházakban ha jól tudom mosógépet nem lehet üzemletetni a társasházi lakásokban, mert a 120v nem elég hozzá, ezért közös mosókonyha van ahová be van kötve a 2x120v, vagy lehet közmosodába vinni a szennyest jópénzért, ahogy az amerikai filmekben látni.

2023. ápr. 15. 21:41
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
13 legjobb tudásom szerint az oroszok robbantották fel az Északi-Áramlatot
2023. ápr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Most lassan írom hátha megérted, ha pld szlovákiában 270V

os lakossági hállózat lenne szerbiában pedig 110v os nálunk marad a 230v akkor is nyugodtan tudnánk áramot importálni és exportálni mert ez nem a lakossági hállózattól függ.

2023. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off, de a hálózat nem egy l-lel van?
2023. ápr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
86%
11. vagyok:de
2023. ápr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Gugu Gabor ***** válasza:
76%
De, elxasztam, bocs kicsit sikerült idegből írni
2023. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Bferike ***** válasza:
70%

Azért baromság még ötlet szinten is ez, mert nincs interkontinentális áramexport(amíg fel nem találják a szupravezetést).


Az USA társasházakban meg nem azért nincs mosógép, mert ne lehetne fizikailag működtetni, hanem mert ilyen jogi szabályozás alakult ki.


Az elképzelésed teljesen légből kapott,és tudománytalan.

2023. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az amit az atomerőmű előállít több száz ezer volt feszültség az egész világon, a különböző erőműveké is több ezres nagyságrendű. Az pedig lényegtelen hogy 230 vagy 115V mert bármelyik transzformátor elvégzi a szükséges átalakítást. Franciaország pedig nem függ az orosz urántól ugyanis afrika bőven ellátja, ráadásul saját technológiájuk van, nem kell nekik az orosz. Az USA-ban is csak néhány erőmű eszi meg az orosz uránt amit még a hidegháború utolsó éveiben kötöttek enyhítésképpen a szovjetekkel.
2023. ápr. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!