Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztria vagy Németország a...

Ausztria vagy Németország a jobb választás egy véglegesen letelepedni vágyó, dolgozó, max kis családot (vagy azt sem) tervező magyarnak?

Figyelt kérdés

A dolgozó alatt azt értem, hogy nem túlórázó és nem vendégmunkás, hanem heti 40 órában teljesen állásban, normál munkaidőben, bejelentve dolgozni akaró.

És most nem csak a gazdasági oldalra (arra is) vagyok kíváncsi, hanem hogy milyen az általános életszínvonal bővebben? Hol fogadják el jobban a külföldit, aki végleg közéjük akar tartozni? Hol jobb az egészségügy helyzete, hol jobb a helyzete a szingliknek, gyerektelen vagy 1 gyerekes családoknak? Hol tudsz többet félretenni így, magasabb státuszt elérni stb.

Ilyen adottságokkal és igényekkel, hol van a nagyobb jólét, Ausztriában vagy Németországban?



2023. ápr. 15. 14:52
A kérdező szavazást indított:
Ausztria
Németország
10 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
Ausztriában sorkatonaság van. A sorkatonaság (hacsak nincs valami fontos indok rá, mint például az Oroszországgal szomszédos országokban) fasizmus. Ausztria tehát fasiszta ország. Soha nem költöznék oda.
2023. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 John_McCIane ***** válasza:
49%
Egyes tudatlan, sose járt Ausztriában.
2023. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

2: de jártam.

Sajnos, a sorkatonaság ténye nem ettől függ.

2023. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hypno ***** válasza:

Próbáld ki mindkettőt, hogy neked melyik jön be.


Sőt Németországban az északi, déli és keleti területekkel is tehetsz próbát, mert nagy különbség van abban, hogy miként állnak a dolgokhoz.

2023. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi Németországban élünk.

Férjem normál munkaidőben, bejelentetten dolgozik. Én pedig jelenleg itthon vagyok a 3 hónapos babánkkal.

Az emberek itt elfogadóak, ameddig normálisan viszonyulsz hozzájuk, addig ők is hozzád.

A férjem folyékonyan beszél angolul, mikor kiköltöztünk, akkor angolul intézte a dolgokat, segítőkészek voltak, igyekeztek megtalálni a közös hangot, és amikor a párom beleszőtt a mondandójába pár német szót, akkor mosolyogtak, és megdícsérték, hogy így tovább. Itt a benzinkútra sokat járunk, és mindig ugyanaz a 2-3 eladó van, az elején még teljesen angolul beszélt, utána 2-3 héttel később már csak németül, ott az eladó is megdícsérte, hogy milyen jól megy már :) A sok pozitív visszacsatolás miatt pedig egyre többet és bátrabban mert németül is beszélni, mert maximum kijavították, ha valamit nem jól mondott, és segítettek neki, ha nem tudott valamit.

Az egészségügy jó, én otthon ápolónő voltam, így erről egy regényt tudnék írni..

Félre tenni jelenleg kb. 700-1000€-ot tudunk/hónap. Lehetne többet is, de most végre nem spórolósan kell élnünk, mint otthon.

2023. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!