Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Koszovót miért nem lehet...

Koszovót miért nem lehet felosztani Szerbia és Albánia között? Minek kell erőltetni a létezését ennek a csinált értelmetlen államnak?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napok eseményei rávilágítottak arra a tényre hogy a nyugat által véghezvitt balkáni felosztás helytelen, és ez a hiba alássa az egész nyugati tömb hitelességét is, miközben kiáll Ukrajna mellett.

Ráadásul Szerbiát kielégítve gond nélkül le lehetne paktálni is velük. Mi szükség erre a cirkuszra bárkinek?

Kinek jó ez?



2023. máj. 30. 20:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%

10.-es valaszolo.

Kedves Toled hogy felvilagositasz minket az Ukran helyzetrol, de ha nem vetted volna eszre, ez a kerdes Koszovorol szol. Szoval vidd szepen az Origos linkjeidet (amire megnyugtatlak, a kutya nem fog rakattintani) , es propagald oket egy Ukran kerdes alatt.

2023. máj. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy sok embert nem érdekli az igazság, de azért néha jó árnyalni a képet. Nem minden olyan fekete-fehér, jó és gonosz, mint ahogy sokan elképzelik.

A nemzetközi jogi vonatkozások pedig elvileg keretet adnának a nemzetközösség működésének, ezért tartottam fontosnak felvetni.

2023. máj. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Mert a nagyhatalmak így akarták."

Ez nyilvánvaló

Azonban a kérdés arról szól mennyire helyes a nagyhatalmak hozzáállása és mennyire volna helyes ha az említett másik módon közelítenének a problémához.

Anélkül hogy egyik vagy másik oldalra állnánk a kérdésben

2023. máj. 31. 04:55
 14/17 MDaniel98 ***** válasza:
85%
Én alapvetően az etnikai alapú határkijelölés mellett vagyok, de a szerb nacionalisták úgy tekintenek Koszovó egészére mint a sajátjukra, és szerintem ez független attól, hogy az a terület kinek a tulajdonát képezi, ha az albánoké lenne a nagy része, akkor Albániával balhéznának rajta.
2023. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hard question!
2023. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"de a szerb nacionalisták úgy tekintenek Koszovó egészére mint a sajátjukra"

Hát ahogy az albánok, úgy a szerbek ultranacionalista érdekei sem érdekelnek kicsit sem.

Viszont ez a felosztás akkor is egy elfogadható egyezség, ha egyik fél sem lesz igazán elégedett.

Viszont egyik fél sem birtokolna onnantól túl jelentős ellenséges populációt, így elkerülhetnék a konfliktust. Nyilván csak akkor ha felügyelik őket

2023. máj. 31. 20:10
 17/17 anonim ***** válasza:
Albániának sem kell azért annyira, illetve olyan sürgősen az a terület. Koszovó függetlenségét Szerbiától persze maximálisan támogatják, de az egyesülésnek már közel sem olyan nagy a támogatottsága. Albániának megvannak a maga saját problémái, egy még nála is szegényebb területre jelen pillanatban egyáltalán nincs szüksége. Persze szólamok szintjén Nagy-Albánia mint cél nagyon jól hangzik, de ennek pillanatnyilag nincs túl nagy realitása.
2023. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!